Справа № 464/6776/23
пр.№ 1-кс/464/1518/23
УХВАЛА
25 грудня 2023 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141410000861 від 10.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
встановив:
У клопотанні слідчого СВ Відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженому із прокурором Франківської окружної прокуратури міста Львова Львівської області ОСОБА_4 , ставиться питання про тимчасовий доступ до документів ПП « ОСОБА_5 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), інтернет провайдера ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) та інтернет провайдера ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (юридична адреса: АДРЕСА_3 ), а саме: копії документів щодо оформлення усіх послуг ПП « ОСОБА_5 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з відповідними абонентами (інтернет користувачами); інформації щодо оплати користування послугами Інтернет відповідними користувачами (реквізити рахунків, банківських карток та ін.) за адресою: АДРЕСА_4 ; історію DNS записів користувачів за адресою: АДРЕСА_4 ; інформацію про МАС-адреси комп`ютерів чи мобільних пристроїв, з яких відбувались з`єднання, за період з 10.09.2023 по час виконання ухвали, угоди про обслуговування абонентів за адресою: АДРЕСА_4 .
В обґрунтування клопотання слідчий покликається на те, що 10.10.2023 у ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області надійшла заява від Народного депутата України ОСОБА_6 , відповідно до якої останній просив притягнути до кримінальної відповідальності невстановлених осіб, які перебуваючи у приміщенні, що розташоване поблизу бізнес-центру « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_4 , з використанням електронно-обчислювальної техніки вчиняють шахрайські дії відносно громадян України.
Допитаний як свідок ОСОБА_6 повідомив, що на офіційну електронну скриньку тимчасової слідчої комісії ВРУ надійшов електронний лист з інформацією про те, що за адресою: АДРЕСА_5 , поблизу бізнес центру « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в сусідній будівлі на першому поверсі працюють шахрайські колл-центри. Свідок ОСОБА_6 повідомив, що 10.10.2023 близько 15:15 год. особисто виїхав за вищевказаною адресою, виявилось, що це трьох поверхове приміщення за адресою: АДРЕСА_4 . Та дійсно на першому поверсі справа від входу знаходиться шахрайський колл-центр, працівники якого телефонують до людей та шляхом обману під різними приводами заволодівають грошовими коштами громадян. Кому належить вказаний колл-центр та яка фірма винаймає вказане приміщення йому не відомо. Матеріальної шкоди останньому особисто завдано не було.
Згідно зінформаційною довідкоюз Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 10.10.2023 №349800676, будівля за адресою: АДРЕСА_4 , належить на праві власності ряду юридичних та фізичних осіб, зокрема: ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , підприємства зі стопроцентним іноземним капіталом « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ОСОБА_10 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , НУ « ОСОБА_14 », ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ОСОБА_15 , ПП « ОСОБА_16 », ЄДРПОУ НОМЕР_12 .
Окрім цього, на виконання доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України працівниками УПК у Львівській області ДКП НП України встановлено, що за адресою: АДРЕСА_4 , на першому поверсі даної будівлі функціонує інтернет провайдери ПП « ОСОБА_5 » (юридична адреса: АДРЕСА_6 ), інтернет провайдер ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_7 ), та інтернет провайдер ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (юридична адреса: АДРЕСА_8 ).
На розгляд клопотання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.
Представники ПП « ОСОБА_5 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлялись належними чином.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до такого висновку.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Згідно зч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи:1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні;3)не становлятьсобою абоне включаютьречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудовогорозслідування виправдовуютьтакий ступіньвтручання управа ісвободи особи,про якийідеться вклопотанні слідчого,дізнавача,прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням (ч. 3 ст. 132 КПК України).
Нормами ч. 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Як видно з матеріалів клопотання Відділом поліції №2 Львівського РУП №2 ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 10.10.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023141410000861 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, за заявою народного депутата ОСОБА_6 щодо вчинення невстановленими особами шахрайський дій відносно громадян України з використанням електронно-обчислювальної техніки у приміщенні, розташованому поблизу бізнес-центру « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_4 .
Диспозицією ч. 4 ст. 190 КК України передбачено кримінальну відповідальність за шахрайство (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою), вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
Необхідність надання тимчасового доступу до документів (інформації) слідчим обґрунтованго тим, що за вищевказаною адресою функціонують інтернет-провайдери: ПП « ОСОБА_5 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що підтверджується рапортом Управління протидії кіберзлочинності у Львівській області.
Разом з тим, у клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до інформації яка стосується «відповідних» абонентів та користувачів, однак яких саме, не зазначає.
Крім цього, рапорт, на який покликається слідчий, складений інспектором Управління протидії кіберзлочинності на ім`я свого керівника, не є доказом у розумінні глави 4 КПК України та не може бути достатньою, тобто без інших взаємопов`язаних відомостей, підставою для належного обґрунтування поданого клопотання.
Таким чином, обставини, зазначені у клопотанні, є недостатньо обґрунтованими, у зв`язку з чим, в ході розгляду не встановлено необхідності застосування заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ.
Враховуючи вищевикладене, у задоволення клопотання слідчого необхідно відмовити.
Керуючись статтями 163, 164 КПК України,
ухвалив :
У задоволенні клопотання слідчого СВ Відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202314141000861 від 10.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.190КК України, відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 116045578 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Дулебко Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні