Рішення
від 28.12.2023 по справі 420/27543/23
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/27543/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2023 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Радчука А.А.,

за участю секретаря - Галата В.І.

за участю сторін: представника позивача- Максімкіна А.А.,

представника відповідачів - Кольцова С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН» (20-й км Старокиївської дороги, 55, м. Одеса, 65025, код ЄДРПОУ 44552440) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, зобов`язання зареєструвати податкові накладні,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, в якій позивач просить:

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023р. № 9391713/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної від 20.07.2023р. № 10, оформленої Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 1 448 900,00 гривень (з ПДВ) та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати днем фактичного надходження податкову накладну від 20.07.2023p. № 10, оформлену Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 1 448 900,00 гривень (з ПДВ);

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023р. № 9391714/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної від 20.07.2023р. № 11, оформленої Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 852 500,00 гривень (з ПДВ) та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати днем фактичного надходження податкову накладну від 20.07.2023р. № 11, оформлену Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 852 500,00 гривень (з ПДВ);

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023р. № 9391716/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної від 20.07.2023р. № 12, оформленої Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 7 443 900,00 гривень (з ПДВ) та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати днем фактичного надходження податкову накладну від 20.07.2023р. № 12, оформлену Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 7 443 900,00 гривень (з ПДВ);

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023 р. № 9391715/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної від 28.07.2023р. № 15, оформленої Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 7 443 900,00 гривень (з ПДВ) та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати днем фактичного надходження податкову накладну від 28.07.2023 року № 15, оформлену Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН», на суму 7 443 900,00 гривень (з ПДВ).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що основною діяльністю Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН»» є виготовлення виробів із бетону для будівництва (КВЕД 23.61).

У процесі господарської діяльності між ТОВ «ПТ «КІК» та Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСМІСТ» був укладений договір поставки №12072023 від 12.07.2023р. (далі - Договір). Відповідно до п. 1.1. Договору ТОВ «ПТ «КІК» (Постачальник) зобов`язується передати у власність покупця групову категорію товару (Товар), а ТОВ «Укртрансміст» (Покупець) зобов`язується прийняти Товар та оплатити його на умовах визначених Договором.

У позові зазначено, що на виконання умов вказаного Договору за датою першої події (за датою отримання авансу) були сформовані податкові накладні №№10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року.

Проте, відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних Державною податковою службою України за результатом обробки документу реєстрацію вказаних податкових накладних було зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України. У всіх квитанціях були зазначені однакові підстави - «Обсяг постачання товару/послуги 6810, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій» та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивач звертає увагу, що господарські операції за податковими накладними, у реєстрації яких було відмовлено, стосувались саме отримання позивачем передоплати від ТОВ «УКРТРАНСМІСТ» за ще не виготовлений товар і вичерпними документами з підтвердження саме цих операцій є платіжні доручення. Таким чином, позивачу незрозуміло, як саме перевіряючий орган, зупиняючи реєстрацію податкових накладних, дійшов висновку, що обсяг постачання готової залізобетонної продукції дорівнює або перевищує залишок сировини (цемент, щебінь, арматуру) та як саме проводилось це співвідношення.

Також позивач посилається на незазначення відповідачем у квитанціях до спірних податкових накладних жодних обґрунтованих доводів щодо підстав віднесення ТОВ «ПТ «КІК» до ризикових платників податку у відповідності до пункту 1 Критеріїв, а також конкретного переліку документів, необхідних контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної, в результаті чого ТОВ «ПТ «КІК» потрапив у стан правової невизначеності.

Як зазначив позивач, на виконання підпункту 201.16.2 пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України, ТОВ «ПТ «КІК» були направлені повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, з поясненнями та усіма необхідними документами, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по вказаним податковим накладним.

Позивач стверджує, що додані до повідомлень пакети документів є вичерпними за господарськими операціями з отримання передоплати за товар та підтверджують, зокрема, наявність у ТОВ «ПТ «КІК» як сировини для виготовлення залізобетонної продукції, так і нежитлових приміщень, виробничих потужностей, обладнання та персоналу.

Проте рішеннями комісії Головного управління ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023 р. № 9391713/44552440 (щодо податкової накладної № 10 від 20.07.2023 р.), від 22.08.2023 р. № 9391714/44552440 (щодо податкової накладної № 11 від 20.07.2023 р.), від 22.08.2023 р. № 9391716/44552440 (щодо податкової накладної № 12 від 20.07.2023 р.), від 22.08.2023 р. №9391715/44552440 (щодо податкової накладної № 15 від 28.07.2023 р.) відмовлено ТОВ «ПТ «КІК» в реєстрації вказаних податкових накладних з однаковими підставами «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства» та зазначено шаблонний перелік документів, які начебто складено із порушенням законодавства «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

Позивач не погоджується з прийнятими рішеннями, зазначаючи, що в них не зазначено, ані які саме документи начебто складено із порушенням законодавства, ані які саме порушення були допущені при складанні цих документів. Позивач звертає увагу, що на формальність підстави відмови у реєстрації вказує зазначений у рішеннях комісії Головного управління ДПС в Одеській області шаблонний перелік документів та господарських операцій, у той час, коли з самої лише назви Договору зрозуміло, що предметом цього договору є саме постачання товару і він не може стосуватись придбання послуг.

Ухвалою суду від 16.10.2023 року відкрито провадження по справі та повідомлено сторін, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 01.11.2023 року призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

21.11.2023 року за допомогою підсистеми «Електронний суд» від представника відповідачів до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що не погоджується з доводами позивача у зв`язку наступним.

Так, у відзиві відповідачами зазначено, що у квитанцій про зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган вказує на наявну податкову інформацію щодо Позивача та надає право на спростування вказаної інформації. Вказане право відображається у формі пояснення платника податку та копіях документів, які підтверджують відомості, зазначені у поясненні. Таким чином, обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на Позивача. Вказані первинні документи мають відповідати стандартам бухгалтерського обліку та вимогам ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

У відзиві на адміністративний позов звернуто увагу, що станом на дату виписки та направлення на реєстрацію оскаржуваних податкових накладних стосовно ТОВ «ПТ «Куліндоровський індустріальний концерн» прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку від 21.03.2023 №8466793/44552440 з кодом УКТЗЕД 68.10.

Представник відповідача зазначив, що до повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 08.03.2023 (щодо ПН від 24.02.2023 №4) позивачем надані договори з постачальниками, а саме з ТОВ «НВФ ДНІПРОПРОЕКТ» (договір поставки №260120221 від 26.01.2022) щодо постачання металопродукції, та з ТОВ «Цемент» (договір поставки цементу №ОД_ВВ_22_2-248 від 31.01.2022) щодо постачання цементу.

У свою чергу первинної документації на підтвердження настання обставин (доставки, отримання товару, його зберігання) Позивачем на розгляд комісії не надано. Також не надано жодних банківських (розрахункових) документів з ТОВ «НВФ ДНІПРОПРОЕКТ» та ТОВ «Цемент».

До повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено позивачем надані договори з постачальниками, а саме з ТОВ «НВФ ДНІПРОПРОЕКТ» (договір поставки №260120221 від 26.01.2022) щодо постачання металопродукції, ТОВ «МИКИТІВСЬКИЙ ГРАНІТ» (договір поставки №94/23 від 10.07.2023) щодо постачання гранітно-щебенової продукції та/або пісок, та ін. Також надано договір оренди нерухомого майна №1/22 від 03.01.2022 з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський» та договір оренди майна (обладнання) №2/22 від 03.01.2022 з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський».

У свою чергу первинної документації на підтвердження настання обставин (доставки, отримання товару, його зберігання) Позивачем на розгляд комісії не надано. Також не надано жодних банківських (розрахункових) документів з ТОВ «НВФ ДНІПРОПРОЕКТ», ТОВ «Цемент», та ін.

На переконання відповідачів, надіслані позивачем пояснення на додані до них документи поза розумним сумнівом не можливо вважати достатніми для розкриття та підтвердження інформації, зазначеної у направлених на реєстрацію податкових накладних.

Щодо стосується вимог про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні, відповідачі наголосили на їх передчасності.

28.11.2023 року позивачем подано відповідь на відзив.

У відповіді на відзив, спростовуючи доводи відзиву, позивач звертає увагу, що ГУ ДПС в Одеській області посилається на таблицю даних платника податку від 21.03.2023 № 8466793/44552440 з кодом УКТЗЕД 68.10., рішення про неврахування таблиці даних платника податку від 21.03.2023 №8466793/44552440 з кодом УКТЗЕД 68.10., повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено №1 від 08.03.2023 року та податкову накладну від 24.02.2023 № 4, первинні документації на підтвердження настання обставин, що стосуються господарських операцій щодо податкової накладної від 24.02.2023 № 4, тобто на ті документи, які жодним чином не стосуються предмету розгляду даної справи. Також, позивач відмітив, що в оскаржуваних рішеннях взагалі не вказано про «недостатність для розкриття та підтвердження інформації, зазначеної у направлених на реєстрацію податкових накладних».

Інші доводи відповіді на відзив аналогічні доводам позовної заяви.

Ухвалою суду від 05.12.2023 року, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 19.12.2023 року о 15.00 год.

У судовому засіданні 19.12.2023 року представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі з підстав викладених у ньому та відповіді на відзив.

У судовому засіданні 19.12.2023 року представник відповідачів заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі з підстав викладених у відзиві на адміністративний позов.

Заслухавши вступні слова сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.

Відповідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН» (надалі - ТОВ «ПТ «КІК») код ЄДРПОУ 44552440, зареєстроване юридичною особою 16.12.2021 року.

16.12.2021 року позивача взято на облік як платника податків у Головну правління ДПС в Одеській області, Суворовська державна податкова інспекція.

Основний вид діяльності ТОВ «ПТ «КІК» за КВЕД є: 23.61 Виготовлення виробів із бетону для будівництва.

12.07.2023 року між ТОВ «ПТ «КІК» (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРТРАНСМІСТ» (Покупець) був укладений договір поставки №12072023 від 12.07.2023 року (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця групову категорію товару (долі - Товар), а Покупець зобов`язується прийняти Товар та оплатити його на умовах визначених Договором.

У п.1.2. Договору встановлено, що асортимент, вид, найменування, а також інші дані щодо Товару, базис поставки визначаються сторонами у відповідному податку до Договору - Специфікації.

Згідно з п. 2.2. Договору ціна одиниці Товару та загальна вартість Товару вказується у Специфікації, рахунку-фактурі і видатковій накладній.

Згідно з п. 2.11., 4.2. Договору строк оплати за Товар та інші дані (умови) щодо здійснення оплати, строки поставки (передачі) Товару, визначаються у Специфікації.

Судом встановлено, що ТОВ «ПТ «КІК» та ТОВ «Укртрансміст» 12.07.2023 року складено додаток № 1 до Договору - Специфікація № 1.

Згідно умов Специфікації № 1, ТОВ «ПТ «КІК» передає, а ТОВ «Укртрансміст» приймає наступний Товар - палі С 140.35-13.1у кількістю 300 штук за ціною 7 443 900 (у т.ч. ПДВ 20%). Оплата Товару здійснюється Покупцем протягом 3 календарних днів з моменту підписання цієї специфікації шляхом 100% передплати по виставленим рахункам ТОВ «ПТ «КІК».

13.07.2023 року позивачем було виписано рахунок на оплату №43 палі С 140.35-13.1у.

По вказаному рахунку 20.07.2023р. ТОВ «Укртрансміст» була здійснена попередня оплата на суму 1 448 900.00 грн., в т. ч. ПДВ 20%, що підтверджується платіжною інструкцією АТ «ОТП Банк» № 2 від 20.07.2023 року

За датою отримання авансу була сформована податкова накладна № 10 від 20.07.2023 року на загальну суму 1 448 900.00 грн., у тому числі ПДВ 241 483, 33 грн.

14.07.2023 року ТОВ «ПТ «КІК» та ТОВ «Укртрансміст» укладено додаток № 2 до Договору - Специфікація № 2.

Згідно умов Специфікації № 2, ТОВ «ПТ «КІК» передає, а ТОВ «Укртрансміст» приймає наступний Товар - 1П30.15-30 кількістю 100 штук за ціною 852 500, 00 грн. (у т.ч. ПДВ 20%). Оплата здійснюється протягом 3 календарних днів з моменту підписання цієї специфікації шляхом 100% передплати по виставленим рахункам ТОВ «ПТ «КІК».

17.07.2023 року позивачем було виписано рахунок на оплату №47 1П30.15-30.

По вказаному рахунку 20.07.2023 року ТОВ «Укртрансміст» була здійснена попередня оплата на суму 852 500, 00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією АТ «ОТП Банк» № 1 від 20.07.2023 року.

За датою отримання авансу була сформована податкова накладна № 11 від 20.07.2023 року на загальну суму 852 500, 00 грн., у тому числі ПДВ 142 083,33 грн.

19.07.2023 року ТОВ «ПТ «КІК» та ТОВ «Укртрансміст» укладено додаток № 3 до Договору - Специфікація № 3.

Згідно умов Специфікації № 3, ТОВ «ПТ «КІК» передає, а ТОВ «Укртрансміст» приймає наступний Товар - Палі С 140.35-1а.1у кількістю 300 штук за ціною 7 443 900 (у т.ч. ПДВ 20%). Оплата здійснюється протягом 3 календарних днів з моменту підписання цієї специфікації шляхом 100% передплати по виставленим рахункам ТОВ «ПТ «КІК».

19.07.2023 року позивачем було виписано рахунок на оплату №50 палі С 140.35-1а.1у.

По вказаному рахунку 20.07.2023 року ТОВ «Укртрансміст» була здійснена попередня оплата на суму 1 448 900,00 грн., в т. ч. ПДВ 20%, що підтверджується платіжною інструкцією АТ «ОТП Банк» № 3 від 20.07.2023 року.

За датою отримання авансу була сформована податкова накладна № 12 від 20.07.2023 року на загальну суму 7443900,00 грн., у тому числі ПДВ 1 240 650,00 грн.

25.07.2023 року ТОВ «ПТ «КІК» та ТОВ «Укртрансміст» укладено додаток № 4 до Договору - Специфікація № 4.

Згідно умов Специфікації № 4, ТОВ «ПТ «КІК» передає, а ТОВ «Укртрансміст» приймає наступний Товар - Палі С 140.35-13.1у кількістю 300 штук за ціною 7 443 900 (у т.ч. ПДВ 20%). Оплата здійснюється протягом 3 календарних днів з моменту підписання цієї специфікації шляхом 100% передплати по виставленим рахункам ТОВ «ПТ «КІК».

26.07.2023 року позивачем було виписано рахунок на оплату №52 палі С 140.35-13.1у.

28.07.2023 року ТОВ «Укртрансміст» була здійснена попередня оплата на суму 1 448 900, 00 грн., в т. ч. ПДВ 20%, що підтверджується платіжною інструкцією АТ «ОТП Банк» № 1 від 28.07.2023р.

За датою отримання авансу була сформована податкова накладна № 15 від 28.07.2023 року на загальну суму 7443900,00 грн., у тому числі ПДВ 1 240 650,00 грн.

Вказані податкові накладні №№10, 11, 12, 13, 15 позивачем було направлено для її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Проте, відповідно до квитанцій про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних Державною податковою службою України за результатом обробки документу реєстрацію вказаних податкових накладних було зупинено на підставі п. 201.16 ст. 201 ПК України:

квитанція від 16.08.2023 р. № 9208386396 - зупинено реєстрацію податкової накладної № 10 від 20.07.2023 р.;

квитанція від 16.08.2023 р № 9208390234 - зупинено реєстрацію податкової накладної № 11 від 20.07.2023 р.;

квитанція від 14.08.2023 р. № 9204925355 - зупинено реєстрацію податкової накладної № 12 від 20.07.2023 р.;

квитанція від 15.08.2023 р. № 9207413193 - зупинено реєстрацію податкової накладної № 15 від 28.07.2023 р.

Згідно зазначених квитанцій підставою для зупинення податкових накладних №№10, 11, 12, 13, 15 визначено «Обсяг постачання товару/послуги 6810, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій» та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем були направлені повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме:

повідомлення №4 від 18.08.2023 року (по податковій накладній від 20.07.2023р. № 10); кількість додатків 44, у тому числі лист з поясненнями ТОВ «ПТ «КІК» № 67-08-23 від 18.08.2023 року;

повідомлення №3 від 18.08.2023 року (по податковій накладній від 20.07.2023р. № 11); кількість додатків 36, у тому числі лист з поясненнями ТОВ «ПТ «КІК» № 66-08-23 від 17.08.2023 року.

повідомлення №1 від 18.08.2023 року (по податковій накладній від 20.07.2023р. № 12); кількість додатків 36, у тому числі лист з поясненнями TOB «ПТ «КІК» № 64-08-23 від 17.08.2023 року.

повідомлення №2 від 18.08.2023 року (по податковій накладній від 28.07.2023р. № 15); кількість додатків 36, у тому числі лист з поясненнями ТОВ «ПТ «КІК» № 65-08-23 від 17.08.2023 року.

У поясненнях зазначено, що для здійснення діяльності ТОВ «ПТ «КІК» орендує нежилі будівлі, розташовані за адресою: м. Одеса, 20-й км Старокиївської дороги, буд. 55 (договір оренди нерухомого майна № 1/22 від 03.01.2022 з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський»), використовує лінію безопалубочного формування багатопустотних плит перекриття «NORDIMPIANTI» (договір оренди майна (обладнання) № 2/22 від 03.01.2022 р. з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський»). ТОВ «ПТ «КІК» має необхідний кадровий потенціал та виробничі потужності. Станом на 20.07.2023р. та 28.07.2023 р. кількість працівників, які працюють на підприємстві становить 23 особи. Для виготовлення залізобетонних виробів ТОВ «ПТ «КІК» використовує цемент, щебінь та арматуру, які закуповує у контрагентів-постачальників. Податкові накладні, реєстрацію яких було зупинено, складені за датою першої події, тобто за датою отрмання авансу.

Разом з повідомленнями по всім податковим накладним були надані наступні документи:

Договір оренди нерухомого майна (нежитлова будівля) № 1/22 від 03.01.2022р. з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський»;

Договір оренди майна (обладнання) №2/22 від 03.01.2022р. з ТОВ «Завод виробництва Куліндоровський»;

Договір оренди машини № 8/ВН1032ТС від 05.06.23р. з ТОВ «Бірміт»;

Договір оренди машини № 7/ВН1031ТС від 05.06.23р. з ТОВ «Бірміт»;

Договір оренди машини № 6/ВН1033ТС від 05.06.23р. з ТОВ «Бірміт»;

Договір оренди машини № 12/BH2415XG від 05.06.23р. з ТОВ «Бірміт»;

Договір оренди машини № 10/BH2412XG від 05.06.23р. з ТОВ «Бірміт»;

Наказ, штатний розпис ТОВ «ПТ «КІК» № 37-к від 03.07.2023р.;

Договір поставки № 12072023 від 12.07.2023р. з ТОВ «Укртрансміст»;

Специфікація номенклатури «Бетонна суміш М300» ТОВ «ПТ «КІК»;

Договір поставки цементу № ОД_ВВ_22_2-248 від 31.01.2022р. з ТОВ «Цемент»;

Договір поставки № 94/23 від 10.07.2023р. з ТОВ «Микитівський граніт» ;

Договір поставки № 03/01 від 03.01.2022р. з ТОВ «Гнейс-С»;

Договір поставки № 3-00003 від 21.02.2023р. з ТОВ «Корал адмікчерз»;

Договір поставки № 260120221 від 26.01.2022р. з ТОВ «НВФ ДНіпропроект»

Договір поставки № 03-04/23 від 03.04.2023р. з ТОВ «Ліндар»;

Додатково разом з повідомленням №4 від 18.08.2023 року по податковій накладній № 10 від 20.07.2023 року було надано:

Специфікація №1 від 12.07.2023 р. додаток №1 до Договору поставки №12072023 від 12.07.2023 р. з покупцем ТОВ «Укртрансміст»;

Рахунок на оплату № 43 від 13.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Платіжна інструкція № 2 від 20.07.2023р. покупця ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №101 від 24.07.2023р., ТТН №240723-101 від 24.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №102 від 24.07.2023р., ТТН №240723-102 від 24.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»

Видаткова накладна №106 від 25.07.2023р., ТТН №250723-106 від 25.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №107 від 25.07.2023р., ТТН №250723-107 від 25.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №112 від 25.07.2023р., ТТН №250723-112 від 25.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №118 від 26.07.2023р., ТТН №260723-118 від 26.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №119 від 26.07.2023р., ТТН №260723-119 від 26.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №122 від 26.07.2023р., ТТН №260723-122 від 26.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Видаткова накладна №123 від 26.07.2023р., ТТН №260723-123 від 26.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Специфікація номенклатури «Палі С 140.35-13.1у» ТОВ «ПТ «КІК»;

Видаткова накладна № 1030075481 від 20.07.2023р., ТТН №0081862335 від 20.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075482 від 20.07.2023р., ТТН №0081862338 від 20.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075511 від 21.07.2023р., ТТН №0081863534 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075512 від 21.07.2023р., ТТН №0081863536 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1907-00009 від 19.07.2023р., ТТН №24777 від 19.07.2023р., № 24778 від 19.07.2023р., № 24692 від 19.07.2023р., № 24693 від 19.07.2023р., № 24697 від 19.07.2023р., № 24758 від 19.07.2023р„ № 24755 від 19.07.2023р., № 24751 від 19.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна №2207-00007 від 22.07.2023р., ТТН № 25155 від 22.07.2023р., № 25157 від 22.07.2023р., № 25139 від 22.07.2023р., № 25149 від 22.07.2023р., № 25065 від 22.07.2023р., № 25144 від 22.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 2307-00003 від 23.07.2023р., ТТН № 25223 від 23.07.2023р., № 25163 від 23.07.2023р., № 25166 від 23.07.2023р., № 25210 від 23.07.2023р., № 25208 від 23.07.2023р., № 25199 від 23.07.2023р., № 25200 від 23.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна №2107-00008 від 21.07.2023р., ТТН №2107-00008-19 від 21.07.2023р., №2107-00008-20 від 21.07.2023р., №2107-00008-21 від 21.07.2023р., №2107-00008-22 від 21.07.2023р., №2107-00008-23 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна №2207-00006 від 22.07.2023р., ТТН №2207-00006-24 від 22.07.2023р., №2207-00006-25 від 22.07.2023р., №2207-00006-26 від 22.07.2023р., №2207-00006-27 від 22.07.2023р., №2207-00006-28 від 22.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна №2507-00009 від 25.07.2023р., ТТН №2507-00009-29 від 25.07.2023р., №2507-00009-30 від 25.07.2023р., №2507-00009-31 від 25.07.2023р., №2507-00009-714 від 25.07.2023р„ №2507-00009-766 від 25.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна №2607-00011 від 26.07.2023р., ТТН №2607-00011-32 від 26.07.2023р., №2607-00011-33 від 26.07.2023р., №2607-00011-34 від 26.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Додаток № 5 від 17.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000411 від 21.07.2023р., ТТН №207 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ОД284 від 12.07.2023р., ТТН № ОД284 від 12.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД290 від 14.07.2023р., ТТН № ОД290 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД322 від 31.07.2023р., ТТН № ОД322 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД327 від 31.07.2023р., ТТН № ОД327 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД184 від 15.05.2023р., ТТН № ОД184 від 15.05.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № РН-0000280 від 18.07.2023р. постачальника ТОВ «Нікос»;

Видаткова накладна № РН-170723-12 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Фіксатор-плюс»;

Видаткова накладна № 135 від 25.07.2023р., ТТН №128/07 від 25.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар».

Додатково разом з повідомленням №3 від 18.08.2023 року по податковій накладній № 11 від 20.07.2023 року контролюючому органу надано:

Специфікація № 2 від 14.07.2023р. додаток № 2 до Договору поставки №12072023 від 12.07.2023р. з покупцем ТОВ «Укртрансміст»;

Рахунок на оплату № 47 від 17.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Платіжна інструкція № 1 від 20.07.2023р. покупця ТОВ «Укртрансміст»;

Специфікація номенклатури «Дорожня плита 1П 30.15-30» ТОВ «ПТ «КІК»;

Видаткова накладна №1030075355 від 14.07.2023р., ТТН № 0081858822 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075356 від 14.07.2023р., ТТН № 0081858823 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075394 від 17.07.2023р., ТТН № 0081859803 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Платіжна інструкція № 13372218 від 20.07.2023р. постачальнику ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 1307-00010 від 13.07.2023р., ТТН № 24170 від 13.07.2023р., №24171 від 13.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 1707-00012 від 17.07.2023р., ТТН № 24573 від 17.07.2023р., № 24546 від 17.07.2023р., № 24574 від 17.07.2023р., № 24533 від 17.07.2023р„ № 24558 від 17.07.2023р., № 24569 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна №1807-00008 від 18.07.2023р., ТТН № 24640 від 18.07.2023р., № 24639 від 18.07.2023р., № 24647 від 18.07.2023р., № 24638 від 18.07.2023р., № 24648 від 18.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 1707-00005 від 17.07.2023р., ТТН № 1707-00005-481 від 17.07.2023р., № 1707-00005-482 від 17.07.2023р., № 1707-00005-483 від 17.07.2023р., № 1707-00005-485 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 1907-00009 від 19.07.2023р., ТТН № 1907-00009-14 від 19.07.2023р., № 1907-00009-15 від 19.07.2023р., № 1907-00009-16 від 19.07.2023р., № 1907-00009-17 від 19.07.2023р., № 1907-00009-18 від 19.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2107-00008 від 21.07.2023р., ТТН № 2107-00008-19 від 21.07.2023р., № 2107-00008-20 від 21.07.2023р., № 2107-00008-21 від 21.07.2023р., № 2107-00008-22 від 21.07.2023р., № 2107-00008-23 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Додаток № 3 від 06.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Додаток № 4 від 12.07.2023р. до договору поставки з Постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000386 від 13.07.2023р., ТТН № 192 від 13.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000387 від 13.07.2023р., ТТН № 193 від 13.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ОД290 від 14.07.2023р., ТТН № ОД290 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД327 від 31.07.2023р., ТТН № ОД327 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД184 від 15.05.2023р., ТТН № ОД184 від 15.05.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № РН-0000280 від 18.07.2023р. Постачальника ТОВ «Нікос»;

Видаткова накладна № РН-170723-12 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Фіксатор-плюс»;

Видаткова накладна № 22 від 05.05.2023р. постачальника ТОВ «Гаріствуд»;

Видаткова накладна № 136 від 27.07.2023р., ТТН № 130/07 від 27.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар».

Додатково разом з повідомленням №1 від 18.08.2023 року по податковій накладній № 12 від 20.07.2023 року контролюючому органу надано:

Специфікація № 3 від 19.07.2023р. додаток №3 до Договору поставки №12072023 від 12.07.2023р. з покупцем ТОВ «Укртрансміст»;

Рахунок на оплату № 50 від 19.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Платіжна інструкція № 3 від 20.07.2023р. покупця ТОВ «Укртрансміст»;

Специфікація номенклатури «Палі С 140.35-13.1у» ТОВ «ПТ «КІК»;

Видаткова накладна №1030075481 від 20.07.2023р., ТТН № 0081862335 від 20.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075482 від 20.07.2023р., ТТН № 0081862338 від 20.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075511 від 21.07.2023р., ТТН № 0081863534 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075512 від 21.07.2023р., ТТН № 0081863536 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1907-00009 від 19.07.2023р., ТТН № 24777 від 19.07.2023р., № 24778 від 19.07.2023р., № 24692 від 19.07.2023р., № 24693 від 19.07.2023р., № 24697 від 19.07.2023р., № 24758 від 19.07.2023р., № 24755 від 19.07.2023р., № 24751 від 19.07.2023р. Постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 207-00007 від 22.07.2023р., ТТН № 25155 від 22.07.2023р., № 25157 від 22.07.2023р., № 25139 від 22.07.2023р., № 25149 від 22.07.2023р., № 25065 від 22.07.2023р., № 25144 від 22.07.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 2307-00003 від 23.07.2023р., ТТН № 25223 від 23.07.2023р., № 25163 від 23.07.2023р., № 25166 від 23.07.2023р., № 25210 від 23.07.2023р., № 25208 від 23.07.2023р., № 25199 від 23.07.2023р., № 25200 від 23.07.2023р. Постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 2107-00008 від 21.07.2023р., ТТН № 2107-00008-19 від 21.07.2023р., № 2107-00008-20 від 21.07.2023р., № 2107-00008-21 від 21.07.2023р., № 2107-00008-22 від 21.07.2023р., № 2107-00008-23 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2207-00006 від 22.07.2023р., ТТН № 2207-00006-24 від 22.07.2023р., № 2207-00006-25 від 22.07.2023р., № 2207-00006-26 від 22.07.2023р., № 2207-00006-27 від 22.07.2023р„ № 2207-00006-28 від 22.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2507-00009 від 25.07.2023р., ТТН №2507-00009-29 від 25.07.2023р„ № 2507-00009-30 від 25.07.2023р., № 2507-00009-31 від 25.07.2023р., № 2507-00009-714 від 25.07.2023р., №2507-00009-766 від 25.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2607-00011 від 26.07.2023р., ТТН № 2607-00011-32 від 26.07.2023р., № 2607-00011-33 від 26.07.2023р., № 2607-00011-34 від 26.07.2023р. постачальника ТОВ "Гнейс-С";

Додаток № 3 від 06.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Додаток № 4 від 12.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Додаток № 5 від 17.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000386 від 13.07.2023р., ТТН № 192 від 13.07.2023р. Постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000387 від 13.07.2023р., ТТН № 193 від 13.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000411 від 21.07.2023р., ТТН № 207 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз";

Видаткова накладна № ОД284 від 12.07.2023р., ТТН № ОД284 від 12.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД290 від 14.07.2023р., ТТН № ОД290 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД322 від 31.07.2023р., ТТН № ОД322 від 31.07.2023р. Постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД327 від 31.07.2023р., ТТН № ОД327 від 31.07.2023р. Постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД184 від 15.05.2023р., ТТН № ОД184 від 15.05.2023р. Постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № РН-0000280 від 18.07.2023р. Постачальника ТОВ «Нікос»; -Договір поставки № 02012023 від 02.01.2023р. з постачальником ТОВ «Фіксатор- плюс»;

Видаткова накладна № РН-170723-12 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Фіксатор-плюс";

Видаткова накладна № 135 від 25.07.2023р., ТТН №128/07 від 25.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар»;

Видаткова накладна №136 від 27.07.2023р., ТТН №130/07 від 27.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар».

Додатково разом з повідомленням №2 від 18.08.2023 року по податковій накладній № 15 від 28.07.2023 року надано:

Специфікація № 4 від 25.07.2023р. додаток № 4 до Договору поставки № 1207202 від 12.07.2023р. з Покупцем ТОВ «Укртрансміст»;

Рахунок на оплату № 52 від 26.07.2023р. покупцю ТОВ «Укртрансміст»;

Платіжна інструкція № 1 від 28.07.2023р. покупця ТОВ «Укртрансміст»;

Специфікація номенклатури «Палі С 140.35-13.1у» ТОВ «ПТ «КІК»;

Видаткова накладна № 1030075731 від 31.07.2023р., ТТН № 0081868234 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна №1030075732 від 31.07.2023р., ТТН № 0081868235 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075802 від 02.08.2023р., ТТН № 0081870341 від 02.08.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Видаткова накладна № 1030075835 від 03.08.2023р., ТТН № 0081870360 від 03.08.2023р. постачальника ТОВ «Цемент»;

Платіжна інструкція № 13372253 від 28.07.2023р. постачальнику ТОВ «Микитівський граніт»;Видаткова накладна № 0108-00006 від 01.08.2023р., ТТН № 26052 від 01.08.2023 р., № 26060 від 01,08.2023р., № 26066 від 01,08.2023р., № 26067 від 01.08.2023 р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 0208-00005 від 02.08.2023р., ТТН № 26156 від 02.08.2023р., № 26155 від 02.08.2023р., № 26126 від 02.08.2023р., № 26125 від 02.08.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;?

Видаткова накладна № 0308-00003 від 03.08.2023р., ТТН № 26253 від 03.08.2023р., № 26250 від 03.08.2023р., № 26249 від 03.08.2023р. постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 0408-00001 від 04.08.2023р., ТТН № 26326 від 04.08.2023р., № 26324 від 04.08.2023р., № 26365 від 04.08.2023р., № 26352 від 04.08.2023р. . постачальника ТОВ «Микитівський граніт»;

Видаткова накладна № 2607-00011 від 26.07.2023р., ТТН № 2607-00011-32 від 26.07.2023р., № 2607-00011-33 від 26.07.2023р., №2607-00011-34 від 26.07.23р. Постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2807-00008 від 28.07.2023р., ТТН №2807-00008-35 від 28.07.2023р., № 2807-00008-36 від 28.07.2023р., № 2807-00008-37 від 28.07.2023р., № 2807-00008-38 від 28.07.2023р., № 2807-00008-39 від 28.07.2023р. Постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 2907-00009 від 29.07.2023р., ТТН № 2907-00009-40 від 29.07.2023р., № 2907-00009-41 від 29.07.2023р., № 2907-00009-42 від 29.07.2023р., № 2907-00009-43 від 29.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Видаткова накладна № 3107-00008 від 31.07.2023р., ТТН № 3107-00008-44 від 31.07.2023р., № 3107-00008-45 від 31.07.2023р., № 3107-00008-46 від 31.07.2023р., № 3107-00008-47 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «Гнейс-С»;

Додаток № 3 від 06.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Додаток № 4 від 12.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Додаток № 5 від 17.07.2023р. до договору поставки з постачальником ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000386 від 13.07.2023р., ТТН № 192 від 13.07.2023р. Постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000387 від 13.07.2023р., ТТН № 193 від 13.07.2023р. Постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ДМ-0000411 від 21.07.2023р., ТТН № 207 від 21.07.2023р. постачальника ТОВ «Корал Адмікчерз»;

Видаткова накладна № ОД290 від 14.07.2023р., ТТН № ОД290 від 14.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД184 від 15.05.2023р., ТТН № ОД184 від 15.05.2023р. Постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД320 від 28.07.2023р., ТТН № ОД320 від 28.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД322 від 31.07.2023р., ТТН № ОД322 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД323 від 31.07.2023р., ТТН № ОД323 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД327 від 31.07.2023р., ТТН № ОД327 від 31.07.2023р. постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № ОД334 від 31.07.2023р., ТТН № ОД334 від 31.07.2023р. Постачальника ТОВ «НВФ Дніпропроект»;

Видаткова накладна № РН-0000280 від 18.07.2023р. постачальника ТОВ «Нікос»;

Договір поставки № 02012023 від 02.01.2023р. з постачальником ТОВ «Фіксатор- плюс»;

Видаткова накладна № РН-170723-12 від 17.07.2023р. постачальника ТОВ «Фіксатор-плюс»;

Видаткова накладна № 135 від 25.07.2023р., ТТН №128/07 від 25.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар»;?

Видаткова накладна № 136 від 27.07.2023р., ТТН №130/07 від 27.07.2023р. постачальника ТОВ «Ліндар».

За результатами розгляду вищевказаних повідомлень та доданих додаткових документів комісією Головного управління ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення:

від 22.08.2023 № 9391713/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної № 10 від 20.07.2023 року;

від 22.08.2023 № 9391714/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної № 11 від 20.07.2023 року;

від 22.08.2023 № 9391716/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної № 12 від 20.07.2023 року;

від 22.08.2023 №9391715/44552440 про відмову у реєстрації податкової накладної № 15 від 28.07.2023 року.

У всіх оскаржуваних рішеннях підставою для відмови у реєстрації податкової накладної визначено: «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства» та у графі «додаткова інформація» вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки- фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів(робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Позивачем були подані скарги на вищеперелічені рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, до яких були також додані пояснення та копії документів, на підтвердження реальності здійснення операції по зазначеним податковим накладним.

Однак, рішеннями Комісії центрального рівня від 11.09.2023 р. № 67363/44552440/2, від 11.09.2023 р. № 67351/44552440/2, від 11.09.2023 р. № 67381/44552440/2, від 11.09.2023 р. № 67326/44552440/2 скарги залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.

Позивач, вважаючи що відповідач безпідставно відмовив у реєстрації податкових накладних, звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини в межах заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі - Податковий кодекс України).

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165 у редакції від 08.07.2023, чинній на момент ухвалення оскаржуваних рішень).

Згідно п. 3 Порядку №1165, податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування

Пункт 4 Порядку №1165 визначає, що у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

У свою чергу, пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п.п. 7-8 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.

Згідно з п. 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 11 Порядку №1165 визначено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як встановлено судом, реєстрація податкових накладних №№10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена з підстав: Обсяг постачання товару/послуги 6810, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій

Суд зазначає, що Критерії ризиковості здійснення операцій є Додатком №3 до Порядку №1165.

Пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій передбачено такий критерій:

Обсяг постачання, зазначений платником податку на додану вартість (далі - платник податку) в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування не перевищує 1 млн. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 100 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податку.

У квитанції про зупинення контролюючий орган запропонував надати платнику податку пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Під час розгляду справи суд встановив, що з метою подальшої реєстрації (після зупинення) податкових накладних №№10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року ТОВ «ПТ «КІК» направлено до контролюючого органу Повідомлення №1,2,3, 4 від 18.08.2023 року про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, з додатками та поясненнями.

На переконання позивача, обсяг інформації, що містився у вказаних документах, був достатнім для встановлення факту відсутності критеріїв ризиковості, передбачених п.1. «Критеріїв ризиковості здійснення операцій Додаток №3 до Порядку №1165.

Суд погоджується з наведеними доводами позивача.

Відповідач у відзиві підтвердив, що, на виконання Порядку №1165, позивачем було подано до контролюючого органу Повідомлення з додатками.

Вирішуючи цей спір, суд виходить із того, що можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом переліку цих документів.

Так, судом встановлено, що у квитанціях про зупинення реєстрації ПН/РК платнику податків запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі розрахунків коригування.

Однак, у цих квитанціях контролюючий орган не конкретизував, які саме документи необхідно надати платнику податків, та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, щоб реєстрація ПН стала можливою.

Вказані обставини є свідченням невідповідності рішень контролюючого органу про зупинення реєстрації ПН вимозі правової визначеності.

У свою чергу, недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкової накладної призвело до необізнаності платника податків щодо надання необхідного обсягу документів.

Суд також звертає увагу на те, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції прийняття рішення про відмову у реєстрації ПН/РК.

Зупинення реєстрації ПН/РК не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також прийняття негативного для платника податків рішення без зазначення конкретних мотивів дає підстави для висновку про необхідність відновлення порушеного права позивача.

Аналогічні висновки висловлені у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 03 червня 2021 року по справі №2040/7098/18.

Відповідно до пункту 2 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 (далі Порядок № 520 у редакції від 08.03.2023, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Згідно з п. 4 Порядку №520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначений перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який (перелік) може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Суд зауважує, що вжите у цій нормі словосполучення «може включати» передбачає, що у кожному окремому випадку перелік таких документів є індивідуальним.

Саме тому форма рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачена у додатку до Порядку № 520 чітко встановлює, що «документи, які не надано» необхідно підкреслити. А отже контролюючий орган повинен визначити конкретно ті документи, яких не надано платником податків.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Пункт 9 Порядку № 520, викладений в редакції Наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023, що набрав чинності 08.03.2023, передбачає наступний порядок розгляду контролюючим органом поданих платником податків письмових пояснень та копій документів до зупинених ПН/РК.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Відповідно до п. 10 Порядку № 520, у редакції Наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023, Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Як встановлено судом з матеріалів справи, Комісією прийнято рішення оскаржувані у даній справі рішення саме з підстави надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

При цьому, у графі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

З наведеного слідує, що відповідачем прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №10,11,12,15 з підстав надання копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Водночас, відповідач жодним чином не конкретизував, які з поданих ТОВ «ПТ «КІК» копії документів, складені/оформлені із порушенням законодавства, та у чому полягають ці порушення.

Відповідач зазначив загальну фразу: «первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні».

Проте, суд звертає увагу на те, що разом із Повідомленнями № 1,2,3,4 від 18.08.2023 року позивачем подано достатній перелік документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року, враховуючи те, що вказані податкові накладні були складені за фактом сплати передоплати за поставлені товари.

Суд погоджується з доводами позивача щодо того, що податкові накладні складені за фактом саме отримання позивачем передоплати від ТОВ «УКРТРАНСМІСТ» за ще не виготовлений товар, а тому документами на підтвердження саме цієї операції є платіжні доручення, які були надані Комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних разом із повідомленнями №№1,2, 3, 4 від 18.08.2023 року.

Крім того, позивачем контролюючому органу були надані й документи на підтвердження здійснення ним господарської діяльності, які є достатніми за господарськими операціями з отримання передоплати за товар та підтверджують, зокрема, наявність у ТОВ «ПТ «КІК» як сировини для виготовлення залізобетонної продукції, так і нежитлових приміщень, виробничих потужностей, обладнання та персоналу.

Враховуючи викладене, позивачем виконано вимоги квитанції та надано необхідні відповідні пояснення і документи для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Щодо підстави відмови у реєстрації податкових накладних «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства», суд зазначає, що оскаржувані рішення, а також відзив на адміністративний позов, не містять відомостей щодо конкретних документів, які складені з порушеннями, та щодо порушень, допущених при їх складанні.

У відзиві представник відповідачів вказує, що надіслані позивачем пояснення та додані до них документи поза розумним сумнівом не можливо вважати достатніми для розкриття та підтвердження інформації, зазначеної у направлених на реєстрацію податкових накладних.

Разом з цим, недостатність документів не було підставою для прийняття оскаржуваних рішень.

Суд зауважує, що відзив на адміністративний позов містить посилання на документи та обставини, що не стосуються предмету розгляду даної справи, зокрема, щодо повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, №1 від 08.03.2023 року та податкову накладну від 24.02.2023 № 4.

Натомість, пояснення щодо підстав прийняття оскаржуваних рішень у відзиві на адміністративний позов відсутні.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що доводи відповідача щодо надання платником податку копій первинних документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, не відповідають дійсним обставинам справи.

Отже, позиція відповідачів не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийняте негативне для платника податку рішення.

При цьому, спірні рішення не обґрунтовані фактом ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Надаючи правову оцінку прийнятому відповідачем рішенню про відмову у реєстрації податкової накладної, суд вкотре зазначає про те, що контролюючий орган визначив лише загальні підстави прийняття такого рішення, не зазначивши конкретної інформації щодо причин та підстав його прийняття.

На вирішення питання щодо правомірності оскаржуваних рішень про відмову у реєстрації податкової накладної впливає й той факти, що недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації ПН, теж не є законним.

Аналогічна правова позиція висловлена і Верховним Судом у постановах від22.07.2019 у справі №815/2985/18, від10.04.2020 у справі №819/330/18, висновки якого, в силу вимог частини 5 статті 242 КАС України, суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.

Отже, контролюючий орган не довів обґрунтованості відмови позивачу у реєстрації податкових накладних №10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року.

З огляду на вказане вище, суд приходить до висновку, що рішення комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань реєстрації податкових накладних від 22.08.2023 р. №9391713/44552440, №9391714/44552440, №9391715/44552440, №9391716/44552440 про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних належить визнати протиправними та скасувати.

Відповідно до пункту 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

За приписами пункту 20 Порядку № 1246, внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Згідно з підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України Єдиний реєстр податкових накладних реєстр відомостей щодо ПН та РК, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.

Суд також враховує, що чинним законодавством України покладено на ДПС України обов`язок щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто, фіскальному органу надано право вільно обирати одне з двох рішень, яке на його думку є законодавчо обґрунтованим та правильним. А отже, свобода розсуду фіскального органу, у разі встановлення судом протиправності відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, звужується до єдиного юридично допустимого рішення, в даному випадку рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 11.06.2019 у справі №480/4038/18 та від 28.11.2019 у справі №1640/2650/18.

Таким чином, у даному випадку, зобов`язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні №10, 11, 12 від 20.07.2023 року та №15 від 28.07.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання на реєстрацію.

Суд також зазначає, що обраний спосіб захисту про зобов`язання відповідача вчинити відповідні дії узгоджується зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту), відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

За змістом частини 1 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Згідно із пунктом 2 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Відповідно частини 3 статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Суд зазначає, що позивачем заявлено чотири немайнові вимоги, за які сплачується судовий збір, а також чотири похідні вимогу, за які судовий збір не сплачується.

Позивач при зверненні до суду по даній справі сплатив судовий збір у сумі 10 736, 00 грн.

Таким чином, оскільки адміністративний позов задоволено, суд, у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, здійснює розподіл судових витрат зі сплати судового збору на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області, у складі якого утворено Комісію, що прийняла оскаржуване рішення, яке судом визнано протиправним та скасоване, у розмірі 10 736,00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 72, 77, 90, 139, 229, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, зобов`язання зареєструвати податкові накладні задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.08.2023 року №9391713/44552440, №9391714/44552440, №9391715/44552440, №9391716/44552440 про відмову у реєстрації податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 10, №11, №12 від 20.07.2023 pоку та №15 від 28.07.2023 року днем їх фактичного надходження до Єдиного реєстру податкових накладних.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВЕ ТОВАРИСТВО «КУЛІНДОРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОНЦЕРН» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 10 736 (десять тисяч сімсот тридцять шість) грн. та 00 коп.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 28 грудня 2023 року.

Суддя А.А. Радчук

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.12.2023
Оприлюднено01.01.2024
Номер документу116053694
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю