Рішення
від 27.12.2023 по справі 454/4144/23
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/4144/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Струс Т. В. ,

за участю секретаря Синевської Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сокаль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , з участю третьої особи Органу опіки та піклування Сокальської міської ради Львівської області про позбавлення батьківських прав,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду із даним позовом до відповідачки, свої вимоги мотивує тим, що перебував із відповідачкою у зареєстрованому шлюбі який між ними розірвано згідно рішення Сокальського районного суду від 16.08.2021р. Від спільного подружнього життя у сторін народилася двоє дітей, син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначає, що після розірвання шлюбу відповідачка жодного разу не бачила дітей та з лютого 2022р. виїхала за кордон та зв`язку із дітьми не підтримує. Відповідачка жодним чином не піклується про дітей, не проявляє заінтересованості у їх подальшій долі, не цікавиться успіхами дітей, станом здоров`я, не піклується про фізичний та духовний розвиток, навчанням, підготовкою до сімейного життя, зокрема не забезпечує необхідних речей, а саме харчування, лікування, не спілкується з дітьми, не створює умов для отримання дітьми освіти. Стверджує, що всі питання щодо дітей вирішуються ним самостійно, без участі відповідачки, діти знаходяться повністю на утриманні позивача. Просить позбавити відповідачку батьківських прав відносно неповнолітніх дітей, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити, щодо заочного рішення в справі не заперечує.

Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання повторно не прибула, не повідомила суд про причину своєї неявки, тому судом винесено ухвалу про проведення заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення.

Позивач у поданій заяві не заперечив проти такого порядку вирішення справи.

Представник третьої особи Органу опіки та піклування Сокальської міської ради Львівської області в судове засідання не прибув, у наданій суду заяві просив розгляд справи проводити у його відсутності.

На підставі ст. 280 ЦПК України, враховуючи думку позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Оскільки сторони в судове засідання не прибули, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, знаходить можливим розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наданих документів та ухвалити заочне рішення.

В судовому засіданні дослідженими доказами встановлено, що батьками неповнолітніх ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Із копії рішення Сокальського районного суду Львівської області від 16.08.2021р., встановлено, що таким шлюб сторін розірвано. Із даного рішення встановлено, що підставою звернення до суду із даним позовом було те, що відповідачка ОСОБА_2 не займалася ні вихованням, ні розвитком дітей, часто без будь якого повідомлення могла залишити сім`ю та їхати в Р.Польщу, хоча позивач ОСОБА_1 працює та достатньо утримує сім`ю. Всі обов`язки щодо виховання, навчання і розвитку дітей, відповідачка поклала на позивача та його матір.

Із побутової характеристики, що надана 04.09.2023р. старостою с.Волиця та Комарів, встановлено, що позивач ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем свого проживання.

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , зокрема встановлено, що до складу його сім`ї відносяться - ОСОБА_7 - син, ОСОБА_6 - син, ОСОБА_8 - мати. Діти навчаються відповідно у 9 та 10 класах Волицької ЗШ. ОСОБА_1 розлучений, проживає разом з матір`ю та малолітніми синами, на даний час проходить службу в ЗСУ. ОСОБА_2 за даною адресою зареєстрована, але не проживає.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради Львівської області №370 від 28.11.2023р. та висновку органу опіки та піклування Сокальської міської ради, встановлено, що згідно такого визнано за не доцільне позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно неповнолітніх синів ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Із наданих письмових пояснень свідка ОСОБА_8 від 20.12.2023р., встановлено, що після розірвання шлюбу її сина та відповідачки, остання не проживає з ними і не займається вихованням і утриманням дітей, обов`язки чого виконує її син.

Згідно письмових пояснень свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_6 від 20.12.2023р. встановлено, що їх батьки, а сторони по справі є розлученими. Після розлучення їх мама ОСОБА_9 проживає за кордоном, їх вихованням та утриманням займається батько ОСОБА_1 та баба ОСОБА_8 .

Відповідно до ч.1-5 ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної, загальної, середньої освіти, готувати її до самостійного життя; поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.

Згідно з ч.1 ст.12 Закону України „Про охорону дитинства", батьки або особи, які їх замінюють мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Відповідно до положень Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року №3 „Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування,медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Зазначені фактори, суд розцінює, як ухилення відповідача від виховання своєї дитини, та свідомого нехтування ним своїми обов`язками.

Відповідно до ст.164 Сімейного Кодексу України, батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони протягом шести місяців не виявляють у відношенні дітей батьківського піклування, ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей.

З цих підстав суд задовольняє позовні вимоги позивача в повному обсязі, оскільки відповідачка залишила дітей, не піклується про них, не цікавиться ними, її життям та здоров`ям, не надає матеріальної допомоги, чим усунулася від виконання своїх батьківських обов`язків по відношенню до дітей.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 76 - 81, 223, 258, 259, 264 - 265, 268, 280-284, 354, 355 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 батьківських прав відносно неповнолітніх дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути оскаржено безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подання скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання (реєстрації) - АДРЕСА_1 .

Третя особа: Орган опіки та піклування Сокальської міської ради Львівської області, місце знаходження - м. Сокаль, вул. Шептицького, 44, Львівської області.

Головуючий: Т. В. Струс

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.12.2023
Оприлюднено02.01.2024
Номер документу116067998
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —454/4144/23

Ухвала від 21.01.2025

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

Рішення від 27.12.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

Ухвала від 05.12.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

Ухвала від 28.09.2023

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні