Справа № 551/1171/19
У Х В А Л А
про повернення заяви
02 січня 2024 року селище Шишаки
Шишацький районний суд Полтавської області в складі судді Сиволапа Д.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , в інтересах боржника ОСОБА_2 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2023 року ОСОБА_1 , в інтересах боржника ОСОБА_2 , до Шишацького районного суду Полтавської області через систему «Електронний суд» подано заяву про визнання виконавчого листа № 551/1171/19 від 13 лютого 2020 року таким, що не підлягає виконанню.
Ознайомившись із даною заявою, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ч.2 ст. 183 ЦПК України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно з ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (ч.8 ст. 62 ЦПК).
Відповідно до ч.2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій (ч.4 ст. 26 вищевказаного Закону).
Згідно з п. 12.4. Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 ордер поміж іншого повинен містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо).
Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта (п.11 Положення про ордер № 41).
Суд звертає увагу на те, що заява в інтересах ОСОБА_2 підписана його представником адвокатом Фесенко Ю.О.
На підтвердження своїх повноважень адвокатом Фесенко Ю.О. до заяви додано ордер ВІ № 1184233 який не містить: жодних анкетних даних особи, якій надається правнича допомога, найменування органу (органів) у яких надається правнича допомога, а також назви місяця в якому укладено договір про надання правничої допомоги (зазначена лише дата 25 та рік 2023)
Будь-яких інших документів (довіреності, копії договору про надання правничої допомоги), що підтверджують повноваження адвоката Фесенко Ю.О. на представництво інтересів заявника (боржника) ОСОБА_2 по даній справі в Шишацькому районному суді Полтавської області разом із заявою (або окремо) не надано.
Таким чином, у матеріалах справи відсутній жодний документ, що підтверджує наявність у адвоката Фесенко Ю.О. повноважень представляти інтереси заявника (боржника) ОСОБА_2 , в тому числі підписувати від його імені заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Крім того, незважаючи на те, що заява подана на стадії виконання судового рішення, жодних доказів її надсилання (надання) іншим учасникам справи суд не надано.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним повернути заяву заявику.
На підставі викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 183, 432 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах боржника ОСОБА_2 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвалу може бути оскаржено протягом 15 днів з дня її постановлення до Полтавського апеляційного суду.
Головуючий суддя Д.С. Сиволап
Суд | Шишацький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2024 |
Оприлюднено | 03.01.2024 |
Номер документу | 116070006 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Шишацький районний суд Полтавської області
Сиволап Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні