ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 січня 2024 року Справа №925/1783/23
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В., розглянувши матеріали
за позовом приватного підприємства Наша якість, м. Черкаси
до товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ,
м. Черкаси
про стягнення 72 785 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Черкаської області звернулося з позовом приватне підприємство Наша якість до товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ про стягнення з відповідача 63 566 грн. 21 коп. основного боргу (попередньої оплати), 2 528 грн. 72 коп. - 3% річних та 6 690 грн. 79 коп. інфляційних втрат, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору постачання природного газу №01/16218/ПР-22 від 01 лютого 2022 року.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 28 грудня 2023 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
У визначені судом строки від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків.
Згідно ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то в силу ч. 1 ст. 247 ГПК України дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на те, що дана справа є малозначною і до суду не надходило клопотань про її розгляд з повідомленням учасників справи, а відтак для повного та всебічного встановлення обставин справи відсутня необхідність у проведенні судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, тому суд на підставі ч. 5 ст. 252 ГПК України вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Позивачем також заявлено клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить суд витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ примірники документів, які пов`язані із припиненням договірних відносин між приватним підприємством Наша якість та товариством з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ за договором №01/16218/ПР-22 від 01 лютого 2022 року.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 176 ГПК України результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою зазначаються в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, судом враховано наступне:
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Позивач просить суд витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ примірники документів, які пов`язані із припиненням договірних відносин, проте не вказує які саме письмові докази (документи) знаходяться у відповідача (назва документу, номер, дата тощо) та стосовно яких заявлене клопотання.
Отже, враховуючи вищенаведене суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача.
Керуючись п. 1 ч. 5 ст. 12, ст. 176, ч. 1 ст. 234, ст. 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3.Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 7 ст. 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
4.Роз`яснити відповідачу, що строк для подання суду відзиву на позов встановлено ч. 1 ст. 251 ГПК України: протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
5.Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 ГПК України).
Суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
6.Клопотання позивача про витребування доказів залишити без задоволення.
7.Встановити позивачу строк для подання суду відповіді на відзив на позов з доказами його направлення відповідачу: протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
8.Встановити відповідачу строк для подання заперечення на відповідь на відзив з доказами його направлення позивачу: протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
9.Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 11 ст. 242 ГПК України.
Суддя А.В. Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2024 |
Оприлюднено | 03.01.2024 |
Номер документу | 116074770 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні