Ухвала
від 02.01.2024 по справі 925/1783/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

02 січня 2024 року Справа №925/1783/23

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В., розглянувши матеріали

за позовом приватного підприємства Наша якість, м. Черкаси

до товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ,

м. Черкаси

про стягнення 72 785 грн. 00 коп.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Черкаської області звернулося з позовом приватне підприємство Наша якість до товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ про стягнення з відповідача 63 566 грн. 21 коп. основного боргу (попередньої оплати), 2 528 грн. 72 коп. - 3% річних та 6 690 грн. 79 коп. інфляційних втрат, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору постачання природного газу №01/16218/ПР-22 від 01 лютого 2022 року.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 28 грудня 2023 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.

У визначені судом строки від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків.

Згідно ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Пунктом 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то в силу ч. 1 ст. 247 ГПК України дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на те, що дана справа є малозначною і до суду не надходило клопотань про її розгляд з повідомленням учасників справи, а відтак для повного та всебічного встановлення обставин справи відсутня необхідність у проведенні судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, тому суд на підставі ч. 5 ст. 252 ГПК України вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Позивачем також заявлено клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить суд витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ примірники документів, які пов`язані із припиненням договірних відносин між приватним підприємством Наша якість та товариством з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ за договором №01/16218/ПР-22 від 01 лютого 2022 року.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 176 ГПК України результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою зазначаються в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, судом враховано наступне:

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Відповідно до ч. 1 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Позивач просить суд витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ примірники документів, які пов`язані із припиненням договірних відносин, проте не вказує які саме письмові докази (документи) знаходяться у відповідача (назва документу, номер, дата тощо) та стосовно яких заявлене клопотання.

Отже, враховуючи вищенаведене суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача.

Керуючись п. 1 ч. 5 ст. 12, ст. 176, ч. 1 ст. 234, ст. 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

3.Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 7 ст. 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

4.Роз`яснити відповідачу, що строк для подання суду відзиву на позов встановлено ч. 1 ст. 251 ГПК України: протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

5.Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 ГПК України).

Суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.

6.Клопотання позивача про витребування доказів залишити без задоволення.

7.Встановити позивачу строк для подання суду відповіді на відзив на позов з доказами його направлення відповідачу: протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.

8.Встановити відповідачу строк для подання заперечення на відповідь на відзив з доказами його направлення позивачу: протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

9.Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 11 ст. 242 ГПК України.

Суддя А.В. Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.01.2024
Оприлюднено03.01.2024
Номер документу116074770
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —925/1783/23

Судовий наказ від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Рішення від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 02.01.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 28.12.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні