ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"03" січня 2024 р. Справа № 924/1340/23
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладюка Ю.В., розглянувши матеріали
за позовом акціонерного товариства "Хмельницькобленерго", м. Хмельницький
до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Варшавська 23 Нетішин", м. Нетішин
про стягнення грошей
встановив:
До господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява акціонерного товариства "Хмельницькобленерго", м. Хмельницький до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Варшавська 23 Нетішин", м. Нетішин про стягнення 80940,04 грн. вартості необлікованої електричної енергії.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) як передбачено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку. Бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.
Тобто, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий оригінал фіскального чеку відділення поштового зв`язку та оригінал опису вкладення з поіменним переліком документів, що направляються сторонам.
Однак, позивачем до позовної заяви не долучено доказів надіслання копії позовної заяви з додатками відповідачу.
Пункт 2. ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачає, що позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем не зазначено відомостей наявності чи відсутності відповідача електронного кабінету.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
З наведеного, суд вважає за належне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк у десять днів для усунення зазначених недоліків, зокрема, для подання доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (оригінал фіскального чеку, опис вкладення); надати відомості про реєстрацію електронного кабінету в ЄСІТС.
У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
постановив:
Позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу десятиденний строк для усунення зазначених недоліків з дня вручення ухвали, зокрема, для подання доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (оригінал фіскального чеку, опис вкладення); надати відомості про реєстрацію електронного кабінету в ЄСІТС.
Ухвала набирає законної сили 03.01.2024р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Гладюк
Віддрук. 1 прим.: 1 - до справи;
Позивачу надістати ухвалу в електронний кабінет
Надіслати на елект. адреси:
позивачу (vcr@hoe.com.ua)
представнику позивача (ІНФОРМАЦІЯ_1)
відповідачу (ІНФОРМАЦІЯ_2)
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 04.01.2024 |
Номер документу | 116086807 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладюк Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні