1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/10/24 2/335/910/2024
про залишення позовної заяви без руху
03 січня 2024 р. суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Шалагінова А.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 в особі представника адвоката Голіщева Володимира Юрійовича до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ГОТЕЛЬ «УКРАЇНА» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УНІВЕРС» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку, індексації та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
02.01.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в особі представника адвоката Голіщева Володимира Юрійовича до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ГОТЕЛЬ «УКРАЇНА» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «УНІВЕРС» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку за період з 23.06.2022 по 19.12.2023 в розмірі 134612,72 грн., індексації в розмірі 9376,50 грн. та моральної шкоди в розмірі 5000,00 грн.
Вивчивши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, доходжу висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначеноЗаконом України «Про судовий збір».
Відповідно достатті 1 цього Законусудовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Позивач у позовній заяві посилається на положення п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», якою встановлено пільги щодо сплати судового збору, зокрема, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Також із посиланням на ст. 8 Закону України «Про судовий збір» позивач просить звільнити її від сплати судового збору, оскільки предметом позову є захист її трудових прав.
Разом із тим, у позовній заяві позивачем заявлено вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку за період з 23.06.2022 по 19.12.2023 в розмірі 134612,72 грн., індексації в розмірі 9376,50 грн. та моральної шкоди в розмірі 5000,00 грн.
У той же час, на підставістатті 2 Закону України «Про оплату праці»структуру заробітної плати можна визначити, беручи до уваги положення Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженоїнаказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713 (далі - Інструкція № 114/8713), розробленої відповідно доЗакону України від 17 вересня 1992 року N 2614-XII «Про державну статистику»таЗакону України «Про оплату праці»з урахуванням міжнародних рекомендацій у системі статистики оплати праці й стандартів Системи національних рахунків (за змістом преамбули цієї Інструкції).
Відповідно до пункту 1.3 Інструкції № 114/8713 для оцінки розміру заробітної плати найманих працівників застосовується показник фонду оплати праці. До фонду оплати праці включаються нарахування найманим працівникам у грошовій та натуральній формі (оцінені в грошовому вираженні) за відпрацьований та невідпрацьований час, який підлягає оплаті, або за виконану роботу незалежно від джерела фінансування цих виплат. Фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
З урахуванням п. 3.9 Інструкції № 114/8713 суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні, та як наслідок індексація на такі суми, є іншими виплатами, що не належать до фонду оплати праці, а відтак не можуть вважатися заробітною платою. Так само, не належить до фонду оплати праці і компенсація за заподіяння моральної шкоди.
Відтак, позивач не звільняється від сплати судового збору за всіма позовними вимогами.
Що стосується клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, то відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», на яку посилається позивач, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: …3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Отже, звільнити від сплати судового збору суд може за наявності не тільки умови щодо наявності певного предмету позову, а й з урахуванням майнового стану сторони. У той же час, клопотання позивача не містить викладу обставин щодо скрутного майнового стану, а до позовної заяви не долучено жодного документу щодо майнового стану позивача (довідки про доходи, відомостей податкової служби про відсутність доходу, інформації щодо наявності чи відсутності майна тощо).
За таких обставин застосування положень п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та звільнення позивача від сплати судового збору є неможливим, а тому у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір розміром 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, згідно з ч. 3 ст. 4 вказаного Закону, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
З урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на момент звернення із позовною заявою (позовна заява зареєстрована в системі «Електронний суд» 28.12.2023) Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», а також розміру позовних вимог майнового характеру (ціни позову) розмір судового збору до сплати складає 1% ціни позову, тобто 1489,89 грн. Однак, з урахуванням коефіцієнту 0,8, передбаченого ч. 3 ст. 4 вказаного Закону, позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1191,91 грн., про що надати суду відповідний підтверджуючий документ.
Вказану суму судового збору слід сплачувати за такими реквізитами:
Отримувач: ГУК у Запорізькій області/
м. Запоріжжя/Вознесенівс./22030101
Код отримувача: (ЄДРПОУ) 37941997
Номер розрахунку (IBAN): UA098999980313101206000008513
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Також позивач має змогу скористатись електронним сервісом для сплати судового збору на офіційному веб-порталі Судової влади України.
Відповідно до частин першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
За таких обставин, доходжу висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без руху із наданням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом надання суду відповідного платіжного документа про сплату судового збору розміром 1191,91 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 в особі представника адвоката Голіщева Володимира Юрійовича про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.
Позовну заяву ОСОБА_1 вособі представникаадвоката ГоліщеваВолодимира Юрійовичадо КОМУНАЛЬНОГОПІДПРИЄМСТВА «ГОТЕЛЬ«УКРАЇНА» ЗАПОРІЗЬКОЇОБЛАСНОЇ РАДИ,КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА«УНІВЕРС» ЗАПОРІЗЬКОЇОБЛАСНОЇ РАДИпро стягненнясереднього заробіткуза часзатримки розрахунку,індексації таморальної шкоди залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду відповідного платіжного документа про сплату судового збору у розмірі 1191,91 грн. за реквізитами, вказаними в мотивувальній частині цієї ухвали, 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали, роз`яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Шалагінова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 04.01.2024 |
Номер документу | 116088768 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Шалагінова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні