Справа № 346/7042/23
Провадження № 2/346/439/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі головуючого судді Яремин М.П.
з участю секретаря Тимошишин І.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Прикараттяобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення збитків,-
В С Т А Н О В И В:
29.11.2023 року представник позивача, адвокат Оліградський М.В. звернувся до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області із вказаним позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_1 збитки, завдані внаслідок порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, у розмірі 6124 грн. та судові витрати в сумі 2 684 грн., зазначивши адресу відповідача: АДРЕСА_1 .
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив та не звернувся із заявою про розгляд справи у його відсутності чи про відкладення судового засідання.
Відповідач в судове засідання не з`явився. 04.01.2024 року подав до суду письмову заяву, в якій просить долучити до матеріалів справи копію його паспорта ( а.с. 47 ).
В зв`язку з неявкою в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, що відповідає правилам ч.2 ст.247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшовнаступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.2ЦПКУкраїни завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч.1 ст.5 ЦПК Україниздійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Однією із умов реалізації права особи на пред`явлення позовної заяви є дотримання вимог підсудності.
Відповідно нормЦПК Україниіснує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача /ст.27ЦПК/, альтернативна підсудність за вибором позивача /ст.28ЦПК/та виключна підсудність /ст. 30ЦПК/.
Відповідно до ч. 1 ст.27ЦПКУкраїни позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше передбачено законом.
Згідно із ч.6ст. 187 ЦПК Україниу разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 31цього Кодексу.
Згідно з відповіддю відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання в Івано-Франківській області Вх. № 22954/23-Вх від 14.12.2023 року місце проживання відповідача ОСОБА_1 зареєстроване за адресою: с. Жуків Тлумацького району Івано-Франківської області (з 04.08.2000 року), що також підтверджується відповідною відміткою в його паспорті громадянина України сесії НОМЕР_1 .
У відповідності до даних відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 393031 від 04.01.2024 року місце проживання відповідача ОСОБА_1 зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно з додатком дорозпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області»с. Жуків увійшов до Обертинської територіальної громади (Тлумацький район Івано-Франківська область).
Згідно із Законом України Про внесення зміни до пункту 3-1розділу XII"Прикінцевітаперехідніположення"ЗаконуУкраїни"Просудоустрійістатуссуддів"щодотериторіальноїюрисдикціїмісцевихсудівнатериторії Українидоприйняттязаконущодозмінисистемимісцевих судівнатериторіїУкраїниузв`язкуізутворенням (ліквідацією)районів від 01.12.2022 року, № 2808-IX, розділ XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 31, ст. 545 із наступними змінами) викладено в наступній редакції: до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів, прийнятого 01.12.2022 року, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX".
Відповідно до листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованого головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що справа не підсудна Коломийському міськрайонному суду Івано-Франківської області і підлягає передачі за підсудністю до Тлумацького районного суд Івано-Франківської області, тобто за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача.
Відповідно дост.32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Недотримання правил юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно з нормамиКонвенції про захист прав людини і основоположних свободвід 04.11.1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини» інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Враховуючи викладене та, керуючись ст.ст. 27, 31, 32, ч. 2 ст. 247, ст. ст. 258, 260, 261, 353-355 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом приватного акціонерного товариства «Прикараттяобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення збитків передати для розгляду за підсудністю до Тлумацького районного суд Івано-Франківської області (78001, м. Тлумач, вул. Винниченка, 14 а, Івано-Франківської області).
Передачу справи здійснити в порядку, передбаченому ч. 3ст. 31 ЦПК України, а саме не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Яремин М. П.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2024 |
Оприлюднено | 05.01.2024 |
Номер документу | 116104487 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Яремин М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні