ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" січня 2024 р.м. Одеса № 916/5783/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Херсонської обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 04851120, 73025, м. Херсон, вулиця Михайлівська, буд. 33) в інтересах держави
до відповідача-1: Херсонської міської ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 26347681, 73000, Херсонська обл., м. Херсон, просп. Ушакова, буд.37)
до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЧКОВА НАВІГАЦІЯ-ХЕРСОН" (код ЄДРПОУ 73000, м. Херсон, смт Антонівка, вул. Лугова, буд. 14Б)
про визнання недійсним договору та зобов`язання вчинити певні дії
в с т а н о в и в:
Херсонська обласна прокуратура звернулась до Господарського суду Одеської області із позовною заявою в інтересах держави до відповідача-1 Херсонської міської ради Херсонської області, відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю "РІЧКОВА НАВІГАЦІЯ-ХЕРСОН" про визнання недійсним договору та зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням Антонівською селищною радою, правонаступником якої є Херсонська міська рада Херсонської області, земельного законодавства та інтересів територіальної громади міста Херсона при наданні у користування Товариству з обмеженою відповідальністю "РІЧКОВА НАВІГАЦІЯ-ХЕРСОН" земельної ділянки.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Разом з тим, прокурором у поданому позові не зазначено інформацію щодо наявності у відповідача - 2 зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд") та адреси електронної пошти.
Для усунення вказаного недоліку прокурору слід надати відомості щодо адреси електронної пошти та наявності у відповідача - 2 зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено, що у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня складає 2684 гривні.
Враховуючи, що за змістом позовної заяви прокурором заявлено дві вимоги немайнового характеру, останній зобов`язаний сплатити судовий збір у розмірі 5368,00 грн.
Натомість, прокурором подано до матеріалів позовної заяви копію платіжної інструкції №2568 від 27.12.2023 про сплату 505,74 грн. судового збору.
Таким чином, прокурором не подано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Для усунення даного недоліку прокурору слід надати докази доплати судового збору у розмірі 4862,26 грн.
За приписами ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.ч.1, 2 ст.91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Так прокурором подано копію заяви голови Антонівської селищної ради м.Херсона про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 15.01.2020, яка є непридатною до читання, що ускладнює її опрацювання судом.
Для усунення означеного недоліку прокурору необхідно надати якісну, придатну до читання копію заяви голови Антонівської селищної ради м.Херсона про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 15.01.2020.
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити її без руху, надавши прокурору строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Херсонської обласної прокуратури залишити без руху.
2. Прокурору протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути вказані в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання відповідних доказів і пояснень.
3. Копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити іншим учасникам провадження, докази направлення подати до суду (описи вкладення у цінний лист, фіскальні чеки, накладні).
4. Роз`яснити прокурору, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити прокурору.
Суддя М.Б. Сулімовська
Ухвала набрала законної сили 03.01.2024, оскарженню не підлягає.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 05.01.2024 |
Номер документу | 116108798 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою щодо визнання незаконним акта, що порушує право оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Сулімовська М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні