Справа №:755/59/23
Провадження №: 2/755/490/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" січня 2024 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Арапіної Н.Є., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шумського 5» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - законного представника ОСОБА_2 , ОСОБА_4 - законного представника ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за внесками на опалення,
в с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду із позовом до відповідачів про стягнення заборгованості за внесками на опалення у загальному розмірі 81 651,50 грн, з яких 59 999,92 грн - заборгованість за внесками за опалення, 19 385,77 грн - інфляційні втрати, 2 265,8 грн - 3 відсотки річних.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 13 січня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Представник позивача надіслав до суду клопотання про закриття провадження у справі в частині стягнення з відповідачів суми основного боргу у розмірі 59 999,92 грн, у зв`язку з її погашенням відповідачами.
Підстави для закриття провадження у справі визначені у статті 255 ЦПК України.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду цивільної справи без прийняття судового рішення у зв`язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов`язує неможливість судового розгляду справи.
Пунктом 2 частини першої статті 255 ЦПК України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Поняття «юридичного спору» має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття «спору про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Предмет спору - це об`єкт спірного правовідношення, з приводу якого виник спір. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Тобто, правові підстави позову - це зазначена в позовній заяві нормативно-правова кваліфікація обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення за умови, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Така правова позиція викладена у постанові Верховного суду від 20 вересня 2021 року по справі № 638/3792/20.
Оскільки відповідачами погашено заборгованість у розмірі 59 999,92 грн, що підтверджується долученою до клопотання позивача копією довідки операцій по особовому рахунку, суд доходить висновку про відсутність предмету спору в частині стягнення суми основного боргу по цій справі.
Керуючись статтями 223, 247, 255, 260, 353 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі за позовною заявою за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Шумського 5» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - законного представника ОСОБА_2 , ОСОБА_4 - законного представника ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за внесками на опалення закрити в частині стягнення з відповідачів заборгованості у розмірі 59 999,92 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Суддя Н.Є.Арапіна
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 05.01.2024 |
Номер документу | 116110947 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Арапіна Н. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні