Ухвала
від 04.01.2024 по справі 442/788/23
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/788/23

Провадження № 1-кс/442/17/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 січня 2024 року м. Дрогобич

Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_6 , про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області звернувся до суду з вищезгаданим клопотанням про накладення арешту на льодову ковзанку «Ice Land», розміщену на території парку культури та відпочинку шляхом заборони розпорядження, користуванням (експлуатації) такого майна. На підтвердження якого посилається на те, що 22.12.2022 внесено відомості в ЄРДР стосовно факту самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва ТОВ «Зірки України» льодової ковзанки «Ice Land» на території парку культури та відпочинку, що розташований по вул. Трускавецькій у м. Дрогобичі.

В ході досудового розслідування встановлено, що рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №345 від 10.11.2022 надано дозвіл ТОВ «Зірки України» на розміщення льодової ковзанки «Ice Land» на території парку культури та відпочинку, що на вулиці Трускавецькій в м.Дрогобичі Львівської області.

Згідно рішення Львівської обласної ради від 09.10.1984 р. № 496 Парк культури і відпочинку у місті Дрогобич є об`єктом природно-заповідного фонду, а за приписами статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території природних заповідників забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, порушує природний розвиток процесів та явищ або створює загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси та об`єкти, зокрема, будівництво споруд, не пов`язаних з діяльністю природних заповідників.

Відповідно до охоронного зобов`язання №04-0512729 від 26.08.2008, парк культури та відпочинку, що на вулиці Трускавецькій в м. Дрогобичі Львівської області, входить до складу природо-заповідного фонду, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною системи природних територій і об`єктів, що перебувають під особливою охороною; земельна ділянка перебуває у комунальній власності Дрогобицької міської ради та в постійному користуванні Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд», утримання та реконструкція парків, пам`яток садово-паркового мистецтва, проводиться за проектами.

Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради про розміщення на території парку культури та відпочинку, льодової ковзанки прийнято всупереч вимогам законодавства.

Постановою слідчого від 18.12.2023, льодову ковзанку «Ice Land», розміщену на території парку культури та відпочинку, що на вулиці Трускавецькій в м.Дрогобичі Львівської області, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №12022141110000901.

Далі в клопотанні з посиланням на положення ст. 98 КПК України слідчий дійшов висновку, що льодова ковзанка «Ice Land», що на території парку культури та відпочинку, по вулиці Трускавецькій в м.Дрогобичі є річчю набутою кримінально протиправним шляхом в розумінні ст. 98 КПК України. Вказав, що метою накладення арешту є збереження речових доказів.

В судовому засіданні слідча ОСОБА_3 підтримала клопотання з підстав зазначених у ньому. Нових доказів не подала. Пояснити чому льодова ковзанка є річчю набутою кримінально протиправним шляхом не змогла.

Представник ТзОВ «Зірки України» - адвокат ОСОБА_4 заперечила щодо задоволення клопотання процитувавши приписи ч.2 ст.167 КПК України. Зауважила, що слідчим не наведено жодних фактів, що підтверджують, що незастосування арешту може призвести до приховування чи втрати майна. Додала, що ТОВ «Зірки України» здійснює свою діяльність правомірно на підставі рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №345 від 10.11.2022 року та письмового погодження Департаменту міського господарства згідно схеми розміщення. Тому про самовільне зайняття земельної ділянки мова йти не може. До того ж, слідчим не надано будь-якого висновку експерта щодо завдання значної шкоди як це передбачено диспозицією ст. 197-1 КК України. Крім того, підприємство безкоштовно обслуговує дітей воїнів ЗСУ і малозабезпечених сімей.

Заслухавши думку учасників судового розгляду слідчий суддя встановив наступне. Надання дозволу та погодження ТОВ «Зірки України» на розміщення льодової ковзанки «Ice Land» на території парку культури та відпочинку, що на вулиці Трускавецькій в м.Дрогобичі Львівської області, відсутність визначення завданої шкоди згідно фабули ст. 197-1 КК України, - ставить під сумнів кваліфікацію кримінально-караного діяння, а відтак і сам факт його вчинення ТОВ «Зірки України». Саму льодову ковзанку вже оглянуто слідчим та визнано речовим доказом.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

З цього переліку подання клопотання зумовлено тільки збереженням речових доказів з мотивацією, що не накладення арешту на вищевказане майно, дасть можливість власнику об`єкту здійснити його знищення або відчуження з метою приховання слідів та обставин вчинення кримінального правопорушення. Однак, протягом за більш ніж рік проведення досудового розслідування слідчим проведено фіксування усіх слідів і обставин даної справи; а власники льодової ковзанки не мають на меті припиняти свою діяльність, розглядаючи її цілком правомірною. Знищення льодової ковзанки є нелогічним, а її відчуження нічого в плані доказування для слідства не змінить.

Зрештою, згідно ч. 3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Докази, які б вказували на такі підстави відсутні.

Зважаючи на вищенаведене, суд приходить до висновку про безпідставність поданого клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

В задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116117356
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —442/788/23

Ухвала від 04.01.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

Ухвала від 19.12.2023

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

Ухвала від 07.02.2023

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Медведик Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні