Ухвала
від 04.01.2024 по справі 520/38171/23
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 січня 2024 р. Справа № 520/38171/23

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Пакс" про стягнення грошових коштів по капіталізованим платежам,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Пакс", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Пакс" на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області капіталізовані платежі в розмірі 27243,42 грн.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.

Суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст. 161 КАС України, виходячи з наступного.

Щодо надання до суду доказів, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.5, 8 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до п.3 Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 986, капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Пунктом 4 Порядку №986 встановлено, що капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", розраховується па період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу.

Статті 111 та 112 ЦК України визначають порядок ліквідації юридичної особи та задоволення вимог кредиторів.

У частині другій статті 1205 Цивільного кодексу України зазначено, що в разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Предметом даного позову є стягнення з ТОВ Науково-виробниче підприємство "Пакс" капіталізовані платежі в розмірі 27243,42 грн.

В позовній заяві позивач зазначив, що з 01.01.2023 всі отримувачі страхових виплат перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, як і ТОВ науково-виробництво підприємство «ПАКС», щодо якого обраховано капіталізовані платежі. Проте, пнформації щодо визнання майнових вимог від Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «ПАКС» до пенсійного органу не надходило.

Проте, разом з позовною заявою позивачем не надано ні заяви про визнання вимог на суму платежів, що підлягають капіталізації, відповідно до статей 111 та 112 ЦК України, надісланої відповідачу Фондом соціального страхування від нещасних випадків (до 01.01.2023) або територіальним пенсійним органом (з 01.01.2023), а також доказів її надсилання / отримання відповідачем, ні повідомлення від ТОВ Науково-виробниче підприємство "Пакс" про розгляд кредиторських вимог.

Причин ненадання вказаних документів позивачем також не зазначено.

Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Усуваючи недоліки позовної заяви, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, а саме надати до суду заяву про визнання вимог на суму платежів, що підлягають капіталізації, відповідно до статей 111 та 112 ЦК України, надісланої відповідачу Фондом соціального страхування від нещасних випадків (до 01.01.2023) або територіальним пенсійним органом (з 01.01.2023), докази її надсилання / отримання відповідачем; повідомлення від ТОВ Науково-виробниче підприємство "Пакс" про розгляд кредиторських вимог або в разі неможливості їх подання - зазначити причини.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Пакс" про стягнення грошових коштів по капіталізованим платежам - залишити без руху.

Надати позивачу термін - не більше п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.В.Шевченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.01.2024
Оприлюднено08.01.2024
Номер документу116132261
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо нагляду та контролю у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування

Судовий реєстр по справі —520/38171/23

Рішення від 11.06.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 16.01.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 04.01.2024

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні