Вирок
Іменем України
05 січня 2024 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/1823/23
Провадження № 1-кп/578/61/24
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді ОСОБА_1
розглянув у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Краснопілля Сумського району Сумської області обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості від 05.01.2024 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023200480004329 від 07.11.2023
за обвинуваченням
ОСОБА_7 , дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , село Миропілля Краснопільського району Сумської області; громадянство: України; з повною загальною середньою освітою; не одружений; місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , не судимий, на обліку військовозобов`язаних не перебуває, у порядку статті 89 Кримінального кодексу України не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України
учасники судового провадження:
секретар судового засідання ОСОБА_3
сторони кримінального провадження:
з боку обвинувачення: прокурор ОСОБА_4
з боку захисту: обвинувачений ОСОБА_5
захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_6
та установив:
Наприкінці вересня 2023 року (точної дати та часу у ході досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_7 знаходився на лугу неподалік присадибної ділянки домоволодіння, де проживає за адресою: АДРЕСА_2 , де виявив декілька кущів дикоростучих рослин коноплі. Достовірно знаючи, що рослини коноплі містять наркотичну речовину, вирішив зірвати їх та перенести до свого місця мешкання з метою подальшого особистого вживання без мети збуту. Реалізуючи свої протиправні дії, спрямовані на придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій і бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, пов`язаних з порушенням правил обігу наркотичних засобів, в порушення Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів і прекурсорів», Закону України «Про засади протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та зловживання ними», постанови КМУ № 770 від 06.05.2000 «Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», Наказу МОЗ від 01.08.2000 № 188 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу», діючи умисно, ОСОБА_7 , наприкінці вересня 2023 року (більш точної дати та часу в ході досудового розслідування не встановлено), перебуваючи у вищезгаданому місці, зірвав декілька стебел з гілками та верхівками рослини конопель, що росли на лугу, неподалік присадибної ділянки домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , тим самим придбав наркотичний засіб.
Продовжуючи свої протиправні дії ОСОБА_7 переніс частину придбаних рослин роду коноплі до господарського приміщення сараю, а частину до кімнати кухні у житловому будинку домоволодіння, за адресою: АДРЕСА_2 , де залишив зберігати без мети збуту до моменту висушування. У подальшому (точної дати та часу у ході досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_7 за допомогою рук зривав з фрагментами стебел з листям, подрібнював їх та частину з них перетер, тобто незаконно виготовив наркотичний засіб для власного вживання. Після цього ОСОБА_7 помістив подрібнені частини рослини коноплі до двох поліетиленових пакетів та паперового згортку. Один з поліетиленових пакетів помістив на столі у літній кухні, ще один поліетиленовий пакет на вішалці кімнати вітальні житлового будинку вищезгаданого домоволодіння, а паперовий згорток на столі у кімнаті вітальні житлового будинку, де зберігав її для власних потреб без мети збуту до моменту виявлені та вилучення працівниками поліції.
10.11.2023 в ході санкціонованого обшуку у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 на підставі ухвали слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області, у період часу з 10 год. 43 хв. по 12 год. 19 хв. працівники поліції виявили та вилучили:
- у господарському приміщенні сараю - два фрагменти рослин зеленого кольору в висушеному стані з різким запахом, зовні схожі на рослини конопель, які відповідно до висновку експерта № СЕ-19/119-23/16370-НЗПРАП від 28.11.2023 є фрагментами стебел з верхівками рослин роду Коноплі. Маса канабісу (в перерахунку на висушену речовину) становить 424,2 г.;
- на столі приміщення літньої кухні - поліетиленовий пакет жовтого кольору, в якому знаходилися висушені фрагменти рослин зеленого кольору, які відповідно до висновку експерта № СЕ-19/119-23/16385-НЗПРАП від 28.11.2023 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено-канабісом. Маса канабісу (в перерахунку на висушену речовину) становить 48,00 г.;
- у приміщенні кімнати вітальні житлового будинку - на столі у паперовому згортку фрагменти листя рослин, схожих на коноплі та на вішалці цієї ж кімнати поліетиленовий пакет з речовиною рослинного походження у виді фрагментів гілок з листям, схожих на рослини конопель, які відповідно до висновку експерта № СЕ-19/119-23/16387-НЗПРАП від 28.11.2023 надана на експертизу речовина рослинного походження є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено-канабісом. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 13,15 г.;
- у приміщенні кухні житлового будинку - при вході на мотузці під стелею гілку з листям, схожу на рослину коноплі, які відповідно до висновку експерта № СЕ-19/119-23/16369-НЗПРАП від 28.11.2023 утворена особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено-канабісом (верхівки рослин роду Коноплі (Cannabis), і речовиною, яка не є наркотичним засобом (фрагменти стебел рослин роду Коноплі (Cannabis). Маса канабісу (в перерахунку на висушену речовину) становить 11,62 г.
Загальна маса виявленого та вилученого в ході вищевказаного обшуку канабісу (в перерахунку на висушену речовину) становить 496,97 г.
В результаті вчинення указаних протиправних умисних дій, які виразилися у незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні наркотичного засобу - «канабіс», загальною масою - 496,97 г., ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України, а саме незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
05.01.2024 у кримінальному провадженні прокурор Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_8 , котрийна підставі стст. 36-37 Кримінального процесуального кодексу України (далі по тексту також КПК) здійснює повноваження прокурора у кримінальному провадженні за № 12023200480004329 від 07.11.2023 з однієї сторони (далі також - прокурор), та підозрюваний/обвинувачений у цьому кримінальному провадженні ОСОБА_7 з іншої сторони (далі також - підозрюваний/обвинувачений), за участі захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_9 , на підставі стст. 468 - 470, 472 КПК, добровільно за ініціативою обвинуваченого у приміщенні Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури, розташованого за провулком Лікарняний, 7 смт Краснопілля Сумський район Сумська область, уклали угоду про визнання винуватості.
За умовами цієї угоди, підозрюваний ОСОБА_7 під час досудового розслідування беззастережно визнав свою винуватість в інкримінованому йому діянні та зобов`язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні.
Сторони уважають, що для укладення угоди істотне значення мають наступні обставини: ОСОБА_7 у ході досудового розслідування щиро розкаявся і така обставина може бути визнана судом такою, що згідно зі статтею 66 Кримінального кодексу України, пом`якшує покарання ОСОБА_7 .
Обставин, передбачених статтею 67 Кримінального кодексу України, що обтяжують покарання ОСОБА_7 , не встановлено.
Сторони цієї угоди дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_7 за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України у виді штрафу у розмірі 1000 /однієї тисячі/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 314 КПК при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Згідно зі статтею 468 КПК у кримінальному проваджені може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно з частиною четвертою статті 469 КПК угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо: 1) кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів.
Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Прокурор в судовому засіданні угоду про визнання винуватості від 26.12.2023 підтримав.
Обвинувачений ОСОБА_7 у судовому засіданні беззастережно визнав обвинувачення в обсязі підозри (обвинувачення) у судовому провадженні. Обвинувачений та його захисник угоду про визнання винуватості підтримали та просили її затвердити.
На виконання вимог статті 474 КПК судом з`ясовано обставини, що дозволяють впевнитися в тому, що обвинувачений усвідомлює свої права, наслідки укладення і затвердження угоди, характер обвинувачення, вид покарання, яке буде до нього застосовано, а також суд переконався, що угода укладена добровільно, без застосування будь-якого насильства, примусу, погроз.
Вислухавши думку прокурора, захисника обвинуваченого та обвинуваченого, які просять суд затвердити угоду про визнання винуватості, перевіривши зміст цієї угоди, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд уважає, що угода про визнання винуватості відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, наявні підстави для ухвалення вироку.
В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченому.
Суспільний інтерес в укладенні цієї угоди полягає в забезпеченні швидшого досудового розслідування та судового провадження, зменшення навантаження на орган досудового розслідування та суд.
Ухвалюючи вирок на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, суд доходить висновку, що мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_7 , а незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, його дії правильно кваліфіковані за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України.
Згідно зі ст 50, 65 Кримінального кодексу України, особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень. Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації покарання має бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного. При виборі покарання мають значення й повинні братися до уваги обставини, які його пом`якшують та обтяжують.
Згідно з частиною п`ятою статті 65 Кримінального кодексу України у випадку затвердження вироком угоди про визнання винуватості, суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.
Виходячи з вищевикладеного, враховуючи, що у відповідності до положень статті 12 Кримінального кодексу України, кримінальне правопорушення за частиною першою статті 309 КК відноситься до кримінального проступку, особу обвинуваченого, який визнає обвинувачення, є особою молодого віку, під медичним наглядом у лікарів нарколога та психіатра не перебуває; обставини, що пом`якшують покарання - щире каяття, відсутність потерпілих та прямих тяжких наслідків від скоєних ним протиправних дій; відсутність обставин, що обтяжують покарання, суд доходить висновку, що узгоджене сторонами покарання за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України у виді штрафу у розмірі 1000 /однієї тисячі/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн, відповідає загальним засадам призначення покарань, передбачених кримінальним законодавством.
Таким чином, суд уважає можливим затвердити угоду про визнання винуватості шляхом ухвалення вироку та призначення обвинуваченому узгодженого сторонами угоди покарання, яке буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів
Цивільний позов не заявлено.
Відповідно до положень частини четвертої статті 174 КПК суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.
На підставі наведеного, суд скасовує накладений за ухвалою слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 13.11.2023 арешт на речовини та пристрої, які вилучені 10.11.2023 у ході обшуку домоволодіння АДРЕСА_2 .
Долю речових доказів суд вирішує в поряду статті 100 КПК.
Згідно зі статтею 124 КПК суд стягує з обвинуваченого в дохід Державного бюджету України документально підтверджені процесуальні витрати на проведення судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16370-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 1434,00 грн; судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16371-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 956,00 грн; судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16385-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 1195,00 грн; судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16386-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 956,00 грн; судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16387-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 956,00 грн; судової експертизи матеріалів речовин і виробів № СЕ-19/119-23/16369-НЗПРАП від 28.11.2023 вартістю 1434,00 грн, а усього у загальному грошовому розмірі 6931, 00грн за кодом класифікації доходів 24060300 «Інші надходження».
Запобіжний захід до обвинуваченого не застосовувався.
На підставі частини 15 статті 615 КПК, в умовах дії воєнного стану, після складання та підписання повного тексту вироку суд користується своїм правом обмежитися проголошенням його резолютивної частини з обов`язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.
Керуючись пунктом 1 частини третьої статті 314, частиною другою статті 373, ст. 374, 474, 475, 532, частини 15 статті 615 Кримінального процесуального кодексу України, Краснопільський районний суд Сумської області, -
Ухвалив:
Затвердити угоду про визнання винуватості в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 12023200480004329 від 07.11.2023, яку уклали 05.01.2024 прокурор Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_10 та обвинувачений ОСОБА_11 за участі захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_12 .
Визнати ОСОБА_7 винуватим у пред`явленому обвинуваченні за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу України та призначити йому за цим законом узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання, у виді штрафу у розмірі 1000 /однієї тисячі/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн.
Скасувати накладений за Ухвалою слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області від 13.11.2023 арешт на:
- дві гілки з листями у висушеному виді, схожі на рослини конопель;
- пластикову пляшку з обрізаною нижньою частиною з прозорого пластику, візуально об`ємом 0,5 л. з нашаруванням нагару коричневого кольору в області горловини з приєднаною стяжкою на кінці якої металевий наконечник та фрагмент пляшки обрізаний зверху, більшого діаметру коричневого кольору з етикеткою «Київське»;
- висушені фрагменти рослин зеленого кольору схожі на рослини конопель;
- корок з пляшки, в якому металева вставка з отворами з нашаруванням нагару коричневого кольору;
- фрагменти листя у висушеному виді, схожі на коноплі та речовину рослинного походження у виді фрагментів гілок з листям схожі на рослини коноплі у висушеному стані;
- гілку з листям у висушеному стані схожу на рослину коноплі, висушену в кухні житлового будинку.
Речові докази:
-канабіс масою в перерахунку на висушену речовину 423,4 г., запакований до коробки з відтиском печатки «№4*Сумський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України *Ідентифікаційний код25574892»;
- екстракт канабісу масою 1,638 г. на ватному тампоні, пляшка без дна, нижня частина пляшки, запаковані до сейф. пакету № WAR 1401581;
- канабіс масою в перерахунку на висушену речовину 47,5 г., запакований до сейф. пакету № 5750821;
- екстракт канабісу масою 0,175 г. на ватному тампоні, запакований до сейф. пакету № 5750824;
- канабіс масою в перерахунку на висушену речовину 12,65 г., запакований до сейф. пакету № 5750823;
- канабіс масою в перерахунку на висушену речовину 10,82 г., запакований до сейф. пакету № 5750822,
які передані на відповідне зберігання до камери зберігання речових доказів відділення поліції Сумського Районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, після набрання рішенням законної сили, знищити.
Стягнути з ОСОБА_7 в дохід Державного бюджету України процесуальні витрати за проведення судових експертиз у загальному грошовому розмірі 6931 /шість тисяч дев`ятсот тридцять одну/ гривню 00 коп. за кодом класифікації доходів 24060300 «Інші надходження».
Вирок, якщо інше не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на вирок суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок може бути оскаржений з обмеженням:
- обвинуваченим та його захисником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без згоди обвинуваченого на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 КПК, в тому числі не роз`яснення обвинуваченому наслідків укладення угоди, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 394 КПК;
- прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК угода не може бути укладена, відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 394 КПК.
На підставі частини 15 статті 615 КПК, в умовах дії воєнного стану, повний текст вироку вручити учасникам судового провадження в день його проголошення.
Учасникам судового провадження, які не були присутні при проголошенні резолютивної частини вироку, направити копію повного тексту вироку не пізніше наступного дня після ухвалення вироку (частина 7 статті 376 КПК).
Суддя ОСОБА_1
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116136763 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні