Справа № 172/2402/23
Провадження № 2/172/714/23
У Х В А Л А
08.01.2024 року суддя Васильківського районного суду Дніпропетровської області Битяк І.Г., ознайомившись із позовною заявою Сєвєродонецького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 третя особа Луганський обласний центр зайнятості про стягнення коштів, що були виплачені як допомога по безробіттю, -
В С Т А Н О В И В
До суду надійшла вищевказана позовна заява.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до такого.
Частиною 1 статті 27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).
Пунктом 4 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) передбачено, що особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
На період тимчасової окупації територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя положеннячастини першоїстатті 4Закону України«Про наданняпублічних (електроннихпублічних)послуг щододекларування та реєстрації місця проживання в Україні» (далі - Закон) не поширюється на осіб, місце проживання яких зареєстроване у житлі, що розташоване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Така особа може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання.
Особа, місце проживання якої зареєстроване у житлі, що розташоване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, може задекларувати/зареєструвати місце свого проживання за межами тимчасово окупованої території України без внесення будь-яких відміток до паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки.
З відповіді Мінсоцполітики №155/0/2-24/19 від 03.01.2024 року видно, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою з м. Попасна Луганської області і офіційно через відповідний орган реєстрації зареєстрував місцесвого перебуванняза адресою: АДРЕСА_1 з 20.11.2022.
Таким чином, відповідач має зареєстроване у встановленому порядку місце перебування, тому за правилами підсудності справа підсудна Київському районному суду м. Полтави, юрисдикція якого поширюється на територію зареєстрованого місця перебування відповідача.
Окрім цього, зважаю на те, що вирішення справи з порушенням правил підсудності може мати наслідком скасування судового рішення, оскільки справу буде розглянуто неповноважним складом суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Положеннями статті 31 ЦПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
За таких обставин приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Васильківському районному суду Дніпропетровської області, тому її необхідно передати для розгляду за підсудністю до іншого суду, а саме: Київського районного суду м. Полтави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 31, 32, 260-261, 353-354 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В
Передати цивільну справу №172/2402/23 за позовною заявою Сєвєродонецького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 третя особа Луганський обласний центр зайнятості про стягнення коштів, що були виплачені як допомога по безробіттю на розгляд до Київського районного суду м. Полтави (пров. Хорольський 6, м. Полтава, 36034).
Апеляційна скарганаухвалусуду можебутиподанадо Дніпровськогоапеляційногосудучерез Васильківськийрайонний судДніпропетровської областіпротягом п`ятнадцятиднів здня їїпроголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Г. Битяк
Суд | Васильківський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116142049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Васильківський районний суд Дніпропетровської області
Битяк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні