03.01.2024 Суддя Попова В. О.
Справа № 644/10128/23
Провадження № 2/644/726/24
У Х В А Л А
03 січня 2024 року м. Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Попова В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Волторніста Сергія Івановича до ОСОБА_2 , ОСОБА_3
про визнання права власності
У С Т А Н О В И В:
Представник позивача адвокат Волторніст С.І., який діє в інтересах ОСОБА_1 на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серії ВІ № 1187145, звернувся через систему «Електронний суд» до Орджонікідзевського районного суду м.Харкова з позовною заявою, в якій просить визнати право власності за позивачем на 1/3 частку у спадковому майні після смерті спадкодавця ОСОБА_4 , а саме на: нежитлове приміщення 1-го поверху, № 14, 15, 16, 17, 18 в літ. «А-4» загальною площею 79,6 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; 2-х кімнатна квартира, загальною площею 52,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 ; частка у статутному капіталі Приватного підприємства виробничо-комерційна фірма «Скорпіо», код ЄДРПОУ 21240352; легковий автомобіль Mitsubishi Pajero Wagon, номер кузову НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_2 , 2007 року випуску; нежитлове приміщення, загальною площею 25, 0 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 . Крім того, просить стягнути солідарно з відповідачів витрати на правову допомогу та сплачений судовий збір.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, суд приходить до висновку, щоїї подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, у зв`язку із чим її слід залишити без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК Українисторона позивача у позові не вказує відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін.
За правилом ч. 8ст. 14 ЦПК Україниособи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України"Проелектронні довірчіпослуги",якщо іншене передбаченоцим Кодексом. Особливості використанняелектронного підписув Єдинійсудовій інформаційно-комунікаційнійсистемі визначаютьсяПоложенням проЄдину судовуінформаційно-комунікаційнусистему та/абоположеннями,що визначаютьпорядок функціонуванняїї окремихпідсистем (модулів).
Відповідно до ч. 7 ст. 43, ч. 1 ст. 177 ЦПК Україниу разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Однак, всупереч викладеному, до сформованої в системі «Електронний суд» позовної заяви, стороною позивача не додано докази надсилання листом з описом вкладення відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Подана до суду через систему «Електронний суд» позовна заява не містить відомості щодо реєстрації відповідачів в системі «Електронний суд», що позбавляє суд можливості у разі відкриття провадження на виконання вимогстатті 190 ЦПК Українинаправити копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Таким чином, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками відповідачам є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху, надавши стороні позивача строк для усунення недоліків. Протягом наданого судом строку стороні позивача слід подати до суду позовну заяву, яка б відповідала вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, з усуненням вказаних в даній ухвалі недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Волторніста Сергія Івановича до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності залишити без руху.
Повідомити сторону позивача про необхідність усунення встановлених судом недоліків позовної заяви, а саме: вказати відомості про наявністьабо відсутністьелектронного кабінетуу сторін; надати доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачам копій поданих до суду позовної заяви з додатками.
Встановити для усунення недоліків строк 5 днів з дня вручення представнику позивача даної ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 08.01.2024.
Суддя: В.О. Попова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116143025 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Попова В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні