Рішення
від 08.01.2024 по справі 442/4200/23
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/4200/23

Провадження №2-др/442/1/24

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2024 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Нагірної О.Б.,

за участю секретаря судового засідання Томан Р.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дрогобичі клопотання ОСОБА_1 про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у цивільній справі № 442/4200/23 за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства „Рембуд, треті особи: Акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ФК «ГЕЛІОС» про витребування майна,

учасники справи:

представник позивача Бердар С.В. ,

представник відповідача Кінаш О.А.

встановив:

18.12.2023 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області було розглянуто цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства „Рембуд, треті особи: Акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ФК «ГЕЛІОС» про витребування майна.

22.12.2023 від представника позивача надійшло клопотання, в якому зазначає, що Рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області позовну заяву ОСОБА_1 до ВАТ «Рембуд» про витребування нерухомого майна задоволено у повному обсязі. Розмір витрат позивача на правничу допомогою у цій справі визначений згідно з умовами договору про надання правничої допомоги № 12/06 від 12.06.2023, укладеного з Адвокатським об`єднанням «Форсеті». Позивачем, на виконання вказаного вище Договору 21.12.2023 здійснено оплату вартості правничої допомоги у розмірі 15 000 грн. Беручи до уваги складність справи, обсяг наданих адвокатом послуг та ціну позову вважає, що витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 15 000 грн є обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, а тому просить долучити докази на підтвердження витрат на професійну правничу допомогу та стягнути такі витрати з відповідача на його користь.

В судове засідання учасники справи не викликались.

У зв`язку з неявкою учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини та перевіривши їх доказами, суд приходить до такого висновку.

Рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 18.12.2023 позов задоволено. Ухвалено витребувати від Відкритого акціонерного товариства «Рембуд» на користь ОСОБА_1 об`єкти нерухомого майна, а саме:

- адміністративний корпус (літ. „А-2"), загальною площею 712,4 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490249846106;

- деревообробний цех (літ. „Б-1"), загальною площею 1217,6 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490270546106;

- лісопильне відділення (літ. „В-1"), загальною площею 209,2 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490281546106;

- будівлю складу („Д-1"), загальною площею 44,6 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490287146106;

- будівлю ремонтної майстерні із з/бетонним цехом (літ. „Ж-1"), загальною площею 1401.9 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490293946106;

- будівлю гаражу (літ. „Е-1"), загальною площею 687,4 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490297846106;

- будівлю складу (літ. „Є- 1"), загальною площею 247,6 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490302446106;

- будівлю складу (літ. „Г-1"), загальною площею 353,2 м2 за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 490306646106.

Також, ухвалено стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Рембуд» на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 8602 (вісм тисяч шістсот дві) гривні 08 копійок.

Однак, при ухваленні рішення судом не було вирішено питання про розподіл судових витрат пов`язаних із наданням правової допомоги.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Відповідно до статті 141 Цивільного процесуального кодексу України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Із позовом представником позивача було подано попередній розрахунок судових витрат, які складаються з сплати судового збору в розмірі 8602,08 грн. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 15000 грн.

До поданого 22.12.2023 клопотання представником позивача долучено до матеріалів справи Договір про надання правничої допомоги № 12/06 від 12.06.2023, акт про надання правничої допомоги № 1 від 19.12.2023, рахунок № 01 від 19.12.2023 та квитанцією від 21.12.2023.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, зокрема належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи у разі задоволення позову покладаються на відповідача.

Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Відповідно до ч. 3 ст. 141 ЦПК України, при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує, зокрема, поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необгрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо, а також дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

А відповідно до ч. 9 ст. 141 ЦПК України, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами, або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Розмір витрат на правничу допомогу складається з гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою. Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до п. 48 постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ „Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" підстави, межі та порядок відшкодування судових витрат на правову допомогу, надану в суді як адвокатом, так і іншим фахівцем у галузі права, регламентовано у пункті 2 частини третьої статті 79,статтях 84,88,89 ЦПК України.

Витрати на правничу допомогу, граничний розмір якої визначено відповідним законом, про що зазначено в пункті 47 цієї постанови, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів).

Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені.

Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.

У відповідності до ст. 26 Закону України „Про адвокатуру і адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.

Згідно із ч. 3 ст. 27 Закону України „Про адвокатуру і адвокатську діяльність" до договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.

Договір про надання правової допомоги за своєю правовою природою є договором про надання послуг, який в свою чергу, врегульовано Главою 63 ЦК України.

Відповідно до ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно із ст. 632 цього Кодексу ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом, а якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

Згідно зі статтею 30 Закону України „Про адвокатуру і адвокатську діяльність", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

До позовної заяви додано Ордер серія ВС № 1211536,

Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та Адвокатським обєднанням „ФОРСЕТІ" було укладено Договір № 12/06 від 12.06.2023 про надання правничої допомоги.

Згідно Акту про надання правничої допомоги № 1 від 19.12.2023 вартість наданих адвокатом Бердарем Сергієм Васильовичем послуг складає 15000 гривень.

Відповідно до рахунку № 01 від 19.12.2023 та квитанції від 21.12.2023 ОСОБА_1 сплачено Адвокатському обєднанню „ФОРСЕТІ" 15000 грн за правничу допомогу згідно Договору № 12/06 від 12.06.2023.

З урахуванням вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 15000 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст. ст. 258, 259, 264, 265, 270 ЦПК України, суд

ухвалив:

клопотання задоволити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Рембуд" на користь ОСОБА_1 15000 (п`ятнадцять тисяч) гривень судових витрат на професійну правничу допомогу.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Відкрите акціонерне товариство «Рембуд», ЄДРПОУ 03331223, адреса: Львівська область, м. Дрогобич, вул.. Пластунів, 44/1.

Суддя Нагірна О.Б.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.01.2024
Оприлюднено09.01.2024
Номер документу116144913
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —442/4200/23

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Сердюк Валентин Васильович

Повістка від 22.07.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Постанова від 01.07.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Постанова від 01.07.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 20.06.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 19.04.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Рішення від 08.01.2024

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Нагірна О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні