ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"08" січня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/5/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Української православної церкви Київського патріархату
до Коростишівської територіальної громади в особі Коростишівської міської ради
про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Українська православна церква Київського патріархату звернулася до суду з позовом до Коростишівської територіальної громади в особі Коростишівської міської ради про визнання права власності на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами "Церква" літ.А-1, площею 96,6 кв.м., що розташований за адресою: Житомирська обл., Коростишівський рн., с.Щигліївка, вул.Молодіжна, 12.
Вивчивши зміст позовної заяви та розглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви без руху з огляду на наступне.
Пунктом 2 ч.1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно достатті 163 ГПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Вказаний правовий висновок висловив Верховний Суд, зокрема у своїй ухвалі №923/441/18 від 04 березня 2019 року.
Позивачем на підтвердження сплати судового збору до позовної заяви додано банківську квитанцію від 02.01.2024 року про сплату судового збору у сумі 3028,00 грн.
Позивач вказує орієнтовну вартість громадського будинку 150000,00 грн. Разом з тим, у позовній заяві не викладає обставин щодо вартості спірного майна станом на момент звернення до суду з даним позовом, а також не надає доказів щодо його вартості, що в свою чергу унеможливлює суд об`єктивно встановити розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання даного позову.
Суд звертає увагу, що відповідно до наказу Фонду державного майна України від 25 червня 2021 року №1097 введено в експлуатацію єдину базу даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості, сервісом послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об`єкта нерухомості (https://evaluation.spfu.gov.ua).
Окрім того, позивач не позбавлений можливості звернутися до суб`єкта оціночної діяльності для складення звіту про оцінку майна.
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладені обставини, позовну заяву Української православної церкви Київського патріархату суд залишає без руху.
Позивачу з метою усунення недоліків позовної заяви необхідно подати до суду заяву про усунення недоліків, в якій, посилаючись на відповідні докази, обґрунтувати вартість нерухомого майна, яке є предметом спору, у випадку необхідності доплатити судовий збір, виходячи з визначеної вартості майна.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Українській православній церкві Київського патріархату протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити Українській православній церкві Київського патріархату , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається Українській православній церкві Київського патріархату згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Сікорська Н.А.
1 - до справи
- позивачу додано в Електронний суд
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 09.01.2024 |
Номер документу | 116147764 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні