ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"15" лютого 2024 р. м. Житомир Справа № 906/5/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
розглядаючи справу
за позовом Української православної церкви Київського патріархату
до Коростишівської міської ради
про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Українська православна церква Київського патріархату звернулася до суду з позовом до Коростишівської територіальної громади в особі Коростишівської міської ради про визнання права власності на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами "Церква" літ.А-1, площею 96,6 кв.м., що розташований за адресою: Житомирська обл., Коростишівський рн., с.Щигліївка, вул.Молодіжна, 12.
Ухвалою суду від 08.01.2024р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення виявлених судом недоліків.
Згідно з ч. 5, 7 ст. 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
За ч. 11 ст. 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно з п. 17 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Згідно з п. 42 Положення про ЄСІТС у разі наявності в особи Електронного кабінету засобами ЄСІТС забезпечується надсилання до автоматизованої системи діловодства підтвердження доставлення до Електронного кабінету користувача документа у справі.
Відповідно до ч.6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є, день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду документ в електронному вигляді: "Ухвала про залишення позовної заяви без руху" від 08.01.2024 у справі надіслано в електронний кабінет Української православної церкви Київського патріархату та доставлено 08.01.2024 20:42, що підтверджується довідкою про доставку документа в кабінет електронного суду.
Оскільки ухвалу від 08.01.2024 доставлено позивачу після 17 години, то вважається, що останній отримав її в електронному кабінеті підсистеми "Електронний суд" 09.01.2024.
У п. 41 постанови Верховного Суду від 30.08.2022 по справі № 459/3660/21 викладена правова позиція, що довідка про доставку документа в електронному вигляді до "Електронного кабінету" є достовірним доказом отримання адресатом судового рішення.
Враховуючи наданий судом десятиденний строк, недоліки позовної заяви необхідно було усунути до 19.01.2024р. включно.
Вимоги суду щодо усунення недоліків позовної заяви позивачем не виконано.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву і додані до неї документи суд повертає позивачу.
Відповідно до ч.8 ст.174 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 174, ст.ст. 232-235 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Повернути Українській православній церкві Київського патріархату позовну заяву і додані до неї документи.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені статтями 254-256 ГПК України.
Суддя Сікорська Н.А.
1 - в справу
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 19.02.2024 |
Номер документу | 117038822 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Сікорська Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні