Ухвала
від 08.01.2024 по справі 920/15/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08.01.2024м. СумиСправа № 920/15/24

Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши позовну заяву (вх. №107 від 02.01.2024)

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Сумиспортінвест» (вул.комбрига Євгена Коростельова, буд. 9, м. Суми, Сумська обл., 40000, код за ЄДРПОУ 37282737),

до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Електрифікатор» (вул. Гагаріна, буд. 20, оф. 3, м. Суми, Сумська обл., 40000; код за ЄДРПОУ 36550495),

про стягнення 52846,64 грн та повернення нерухомого майна

установив:

29.12.2023 поштою позивач надіслав позов, відповідно до якого просить:

1)стягнути з відповідача 52846,64 грн (п`ятдесят дві тисячі вісімсот сорок шість грн 64 коп.) боргу, з яких: 26000,00 грн (двадцять шість тисяч грн 00 коп.) заборгованості з орендної плати за лютий-березень 2022 року, 6656,40 грн (шість тисяч шістсот п`ятдесят шість грн 40 коп.) інфляційних втрат за період з 05.04.2022 по 30.11.2023, 20190,24 грн (двадцять тисяч сто дев`яносто грн 24 коп.) пені за період з 05.04.2022 по 29.12.2023;

2)зобов`язати відповідача передати позивачу приміщення №13, загальною площею 908 м2 та приміщення №14, загальною площею 720 м2, які розташовані за адресом: місто Суми, вулиця комбрига Євгена Коростельова, в справному стані, з урахуванням норм природного фізичного зносу, зі складанням та підписанням акту прийому-передачі цих приміщень, в якому фіксується їх найменування, кількість, вартість, площа, стан, а також недоліки, які має це майно на момент передачі;

3)стягнути з відповідача судові витрати.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви.

З 18.10.2023 введено в дію Закон України №3200-ІХ від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами". Наведеним Законом внесено відповідні зміни до Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України (в чинній редакції) позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Частиною 5 статті 6 ГПК України визначено, що суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Відповідно до абзаців 1-2 частини 6 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Заявник ТОВ «Сумиспортінвест», є юридичною особою, на яку частиною 6 статті 6 ГПК України покладено обов`язок зареєструвати електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами. Зазначена норма є імперативною.

Судом встановлено, що станом на 08.01.2024 за інформацією, що міститься у комп`ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» та в Електронному суді, у позивача відсутній зареєстрований електронний кабінет.

Таким чином, Товариству з обмеженою відповідальністю «Сумиспортінвест» необхідно зареєструвати електронний кабінет або у разі неможливості такої реєстрації подати заяву, передбачену абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків зустрічної позовної заяви ТОВ «Сумиспортінвест» потрібно зареєструвати електронний кабінет або у разі неможливості такої реєстрації подати заяву, передбачену абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України.

Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 6 та абз. 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України суд звертає увагу відповідача, про його обов`язок як юридичної особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України

ухвалив:

1Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумиспортінвест» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна компанія «Електрифікатор»» про стягнення 52846,64 грн та повернення нерухомого майна у справі №920/15/24.

2Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення даної ухвали.

3Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви: шляхом реєстрації позивачем, як юридичною особою, електронного кабінету або у разі неможливості такої реєстрації - подання заяви, передбаченої абзацом 3 частини 6 статті 6 ГПК України.

4Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

5Копію ухвали надіслати сторонам відповідно до вимог частин 6-7 статті 6 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до частин 6-7 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в ОБОВ`ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі "Інтернет" за вебадресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.

СуддяВ.Л. Котельницька

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення08.01.2024
Оприлюднено09.01.2024
Номер документу116148467
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/15/24

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Рішення від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 11.04.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 06.03.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні