Справа № 452/2866/22
УХВАЛА
про роз`яснення судового рішення
08 січня 2024 року Самбірський міськрайонний суд Львівської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Самборі Львівської області в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України звернення державної установи «Збаразька виправна колонія (№63)» про роз`яснення судового рішення в порядку ст. 380 КПК України за матеріалами кримінального провадження №452/2866/22; 1-кп/452/47/2023 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185 та ч. 4 ст. 186 КК України; ОСОБА_3 - за ч. 4 ст. 185 КК України і ОСОБА_4 - за ч. 4 ст. 186 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До місцевого суду 02.01.24р. надійшов лист начальника ДУ «Збаразька виправна колонія (№63)» ОСОБА_5 , в якому він зазначає, що у вироку Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 23.06.23р., котрим засуджено ОСОБА_4 до реального покарання у виді позбавлення волі, не вказано з якого моменту рахувати строк відбування покарання особі, а згідно рапорту про затримання засуджена ОСОБА_4 є взятою під варту 17.11.2023 року.
Вивчивши матеріали звернення і оглянувши кримінальну справу, суд прийшов до висновку, що слід роз`яснити судове рішення та уточнити початок строку відбування покарання ОСОБА_4 , виходячи з наступного:
У відповідності до ст. 380 КПК України якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення протягом десяти днів з повідомленням особи, яка звернулася із заявою про роз`яснення судового рішення, та учасників судового провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення рішення.
Згідно ст. 539 КПК України питання, які виникають під час виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 537 цього кодексу під час виконання вироків суд має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
За вироком Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 23.06.2023 року ОСОБА_4 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України і призначено їй покарання із застосуванням статті 69 КК України у виді 5(п`яти) років позбавлення волі. Вирішено строк відбування покарання ОСОБА_2 рахувати із 28.09.2022 року, а щодо ОСОБА_4 фактично упущено це питання, оскільки діяв на той час запобіжний захід стосовно особи у вигляді домашнього арешту за місцем проживання із умовами та заборонами у визначений ухвалою суду від 27.04.23р. спосіб, що також вирішено залишити ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили.
Після апеляційного провадження вирок місцевого суду набрав законної сили 19.09.23р. і внаслідок повернення кримінальної справи до канцелярії місцевого суду було видано 07.11.23р. Розпорядження про негайне виконання судового рішення стосовно цієї особи, що скеровано Самбірському районному відділу поліції.
У результаті виконання покарання позбавлення волі за судовим рішенням було затримано ОСОБА_4 17 листопада 2023 року та поміщено до Львівського слідчого ізолятора №19, - про що свідчить наявне у матеріалах кримінального провадження Повідомлення начальника Самбірського РВП та копія Рапорту ДОВ ВП Самбірського РВП ОСОБА_6.
Отже, початок строку відбування покарання засудженій слід обчислювати з моменту затримання за вироком, що набрав законної сили і, тому судове рішення у цій частині необхідно роз`яснити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 380, 537 - 539 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Звернення державної установи «Збаразька виправна колонія (№63)» про роз`яснення судового рішення в порядку ст. 380 КПК України задовольнити.
Роз`яснити, що початок строку відбування покарання ОСОБА_4 обчислювати з моменту затримання в порядку виконання вироку, що набрав законної сили, тобто із 17.11.2023р.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 10.01.2024 |
Номер документу | 116161148 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні