Рішення
від 18.12.2023 по справі 495/4895/23
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/4895/23

Номер провадження 2/495/2726/2023

18 грудня 2023 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючої судді Анісімовї Н.Д.,

при секретарі судового засідання Коліниченко Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білгород-Дністровський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білгород-Дністровської міської ради, гаражний кооператив «Сигнал» про визнання права власності у порядку спадкування, суд

ВСТАНОВИВ:

15.05.2023 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Єфименко Наталя Василівна, звернувся до суду з позовом до Білгород-Дністровської міської ради Гаражний кооператив «Сигнал» про визнання права власності у порядку спадкування, у якому просить суд:

- встановити факт належності гаража № НОМЕР_1 , загальною площею 18,8 м2, підвалом літ. № I, II, III, загальною площею 16,4 м2, розташованого в гаражному кооперативі «Сигнал», по АДРЕСА_1 , померлій ОСОБА_2 ;

- визнати за позивачем право власності на спадкове майно, а саме на гараж № НОМЕР_1 , загальною площею 18,8 м2, з підвалом літ. № I, II, III, загальною площею 16,4 м2, розташованого в гаражному кооперативі «Сигнал», по АДРЕСА_1 .

Стислий виклад позиції позивача

Позовні вимоги позивач та його представник обґрунтовують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 . Позивач є єдиним спадкоємцем першої черги після померлої ОСОБА_2 .

Після померлої залишилася спадщина на нерухоме майно, яке складається з квартири та гаражу № НОМЕР_1 , який знаходиться у гаражному кооперативі «Сигнал» по АДРЕСА_1 .

У встановлений чинним законодавством строк позивач звернувся із відповідною заявою про вступ у спадщину після померлої ОСОБА_2 , у зв`язку з чим у Білгород-Дністровській міській державній нотаріальній конторі Білгород-Дністровського району Одеської області заведено спадкову справу № 58/2021, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі, № витягу 63809122.

Листом № 1573/02-14 від 08.09.2021 року з Білгород-Дністровської міської нотаріальної контори позивача сповіщено, що у зв`язку з тим, що відсутні документи, що посвідчують право власності померлої на гараж, видати свідоцтво про право на спадщину за законом на гараж неможливо та рекомендовано звернутися до суду.

Згідно реєстраційного посвідчення виданого гаражним кооперативом «Сигнал», гараж № НОМЕР_1 належить на праві особистої власності ОСОБА_2 , про що зроблено відповідний запис в реєстровій книзі за № 759 від 03.12.2008 року.

11.06.2010 року матері позивача видано технічний паспорт на вказаний гараж, інвентаризаційна справа № 68.

У зв`язку з тим, що мати позивача ще за життя не встигла зареєструвати належним чином своє право власності на зазначений гараж, в теперішній час позивач не має змоги отримати свідоцтво про право на спадкування за законом після померлої на вказане нерухоме майно, тобто в позасудовому порядку він не в змозі реалізувати свої спадкові права після смерті матері ОСОБА_2 , у зв`язку з чим змушений звернутись із даним позовом до суду.

Стислий виклад позиції відповідача Білгород-Дністровської міської ради, викладеної у відзиві

Представник відповідача вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивачем не надано доказу того, що за життя ОСОБА_2 , до гаражного кооперативу «Сигнал», який на момент звернення до суду відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, діючий, директор Першіон Олексій Іванович, ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мала виділ земельної ділянки за указаною адресою, та що померла за життя повністю внесла свій пай за гараж, якщо таке право на забудову гаражу вона мала або у разі надання їй гаражу, за адресою АДРЕСА_1 , в тимчасове користування.

Вказані факти підтверджують відсутність у додатках до позовної заяви копії дозволу на будівництво, який мав видаватись органами місцевого самоврядування; Реєстрової книги; документів, які підтверджують присвоєння адреси.

Що стосується долученої до матеріалів позовної заяви довідки за № 7 від 19.04.2023 року за підписом голови ГК «Сигнал» Олексія Першион, зазначає, що головою ГК «Сигнал» є не ОСОБА_3 , а Олексій Першіон, що ставить в свою чергу під сумнів зазначену довідку, так як вона засвідчена неуповноваженою на те особою, а отже фактично в матеріалах справи відсутні належні докази того, що ОСОБА_2 сплачено в повному обсязі усі пайові внески.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Якщо за життя спадкодавець не набув права власності на нерухоме майно, то спадкоємець також не набуває права власності в порядку спадкування. До спадкоємця переходять лише визначені майнові права, які належали спадкодавцеві на час відкриття спадщини. Для набуття права власності у встановленому законодавством порядку спадкоємець повинен здійснити дії, які необхідні для набуття права власності на визначене нерухоме майно.

Згідно довідки КП «Білгород-Дністровське бюро технічної інвентаризації» за № 351 від 13.04.2023 установлено, що станом на 31.12.2012 КП «Білгород-Дністровське БТІ» не проводило державну реєстрацію права власності гаражу № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

З огляду на вищезазначене представник Білгород-Дністровської міської ради, в особі міського голови, просив відмовити у задоволені позову повністю.

Процесуальні дії у суді

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 16.05.2023 року провадження по справі було відкрито, розгляд вирішено проводити за правилами загального позовного провадження, призначено дату підготовчого судового засідання.

24.05.2023 року від представника Білгород-Дністровської міської ради надійшла заява про перенесення підготовчого судового засідання.

21.06.2023 року від відповідача Білгород-Дністровської міської ради надійшов відзив на позовну заяву.

05.07.2023 року від голови СК «Сигнал» надійшла заява, якою вказано, що відповідач проти задоволення позовних вимог позивача не заперечує, викладені у позовній заяві обставини щодо володіння матір`ю позивача гаражем та сплати в повному обсязі внесків підтверджує. Розгляд справи просив провести за відсутності представника гаражного кооперативу «Сигнал».

18.10.2023 року від представника позивача, адвоката Єфименко Н.В., надійшла заява про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до розгляду по суті.

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 18.10.2023 року підготовче провадження по справі було закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання 18.12.2023 року позивач не з`явився, про від його представника адвоката Єфименко Н.В. надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримуються та просять їх задовольнити.

Представник Білгород-Дністровської міської ради у судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином шляхом направлення судової повістки, причини неявки суду не відомо, клопотань про відкладення судового засідання до суду не надходило.

Представник гаражного кооперативу «Сигнал» у судове засідання не з`явився.

Суд розглядає справу за відсутність позивача та відповідача, належним чином повідомлених про день та час судового розгляду справи, відповідно до наданої заяви, за наявними матеріалами у справі.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

З`ясувавши обставини справи на підставі доказів, наданих учасниками справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити частково.

Фактичні обставини справи встановлені судом, та їх нормативно правове обґрунтування

ОСОБА_2 є матір`ю ОСОБА_1 /позивача/, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 10 вересня 1996 року відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому Білгород-Дністровської міськради народних депутатів Одеської області, актовий запис № 268.

Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 , виданого 13 лютого 2021 року Білгород-Дністровським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), актовий запис № 210 засвідчується факт того, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Після смерті померлої ОСОБА_2 залишилася спадщина, зокрема у вигляді гаражу № НОМЕР_1 , який знаходиться у гаражному кооперативі «Сигнал» за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Комунальна, 3.

Довідкою № 7 від 09.06.2010 року виданою головою ГК «Сигнал» встановлено, що ОСОБА_2 є володільцем гаража № НОМЕР_1 , стоянка 28 гаражного кооперативу «Сигнал». Заборгованості немає.

Згідно з реєстраційним свідоцтвом, що виданий члену гаражного кооперативу «Сигнал» ОСОБА_2 засвідчується, що гараж НОМЕР_5 належить їй на праві особистої приватної власності на автостоянці гаражного кооперативу «Сигнал» та записано в реєстрову книгу за № 759 03.12.2008 року.

Гараж № 837, згідно з технічним паспортом, загальною площею 18,8 м2, з підвалом літ. № I, II, III, загальною площею 16,4 м2, розташованого в гаражному кооперативі «Сигнал», по вул. Комунальній № 3 в м. Білгород Дністровський Одеської області.

Довідкою державного нотаріуса Саданова О.В.№ 385/02-14 від 24.02.2022 року встановлено, що ОСОБА_1 /позивач/ подав до держаної нотаріальної контори Одеської області заяву про прийняття спадщини за законом після померлої матері ОСОБА_2 та є єдиним спадкоємцем за законом всього майна спадкодавця, хоч з чого б воно не складалося та де б воно не перебувало.

Позивач звернувся із заявою про вступ у спадщину після померлої ОСОБА_2 , у зв`язку з чим Білгород-Дністровською міською державною нотаріальною конторою Білгород-Дністровського району Одеської області заведено спадкову справу № 58/2021, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі, № витягу 63809122.

Листом № 1573/02-14 від 08.09.2021 року державним нотаріусом Садановим О.В. позивача сповіщено про те, що у зв`язку відсутністю документів, що посвідчують право власності померлої ОСОБА_2 на гараж, свідоцтво про право на спадщину за законом позивачу видати неможливо.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом та за законом.

За нормою ч. 1 ст. 1258 ЦК України визначено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Зазначені дії, що свідчать про намір спадкоємця прийняти спадщину, повинні бути вчиненні протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. (ст.1270 ЦК України)

Таким чином, внаслідок відкриття спадщини у спадкоємців за законом або за заповітом виникає право спадкування. Спадкове майно переходить до спадкоємців лише за умови, що вони виявили згоду щодо прийняття спадщини.

Пунктом 23 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року за № 7 роз`яснено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляду не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду з правилами позовного провадження.

Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року № 7 при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за законом, тому має право на спадкування.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом та за законом.

Відповідно до положень частини першої, третьої та п`ятої статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Таким чином, внаслідок відкриття спадщини у спадкоємців за законом або за заповітом виникає право спадкування. Спадкове майно переходить до спадкоємців лише за умови, що вони виявили згоду щодо прийняття спадщини. Прийняття спадщини - це не обов`язок спадкоємців, а їх право.

Відповідно до ч. 1, 2 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

Згідно положень ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається на ім`я кожного з них, із зазначенням імені та частки у спадщині інших спадкоємців.

Як передбачено у п. 216 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, який затверджений наказом Міністерства юстиції України 22 лютого 2012 року № 296/5, видача свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно, провадиться нотаріусом після подання оригіналів правовстановлювальних документів про належність цього майна спадкодавцю.

Відповідно до ст. 67 Закону України «Про нотаріат» свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов:

1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення;

2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації.

Відповідно до ст. 19-1 Закону України «Про кооперацію» член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу має право володіння, користування, а за згодою кооперативу - розпорядження квартирою, дачею, гаражем, іншою будівлею, спорудою або приміщенням кооперативу, якщо він не викупив це майно. В разі викупу квартири, дачі, гаража споруди або приміщення член житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного, житлового, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу стає власником цього майна.

Відповідно до п.п. 2 п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» у разі смерті члена житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного кооперативу, члена садівницького товариства, яким до дня смерті не були внесені повністю пайові внески, до складу спадщини входять частина внесеного паю та інші суми, які підлягають поверненню, а не квартира, дача, гараж, садовий будинок. Частка пайового внеску, що належала померлому, входить до складу спадщини на загальних підставах. Якщо спадкодавець повністю вніс пайовий внесок, то до складу спадщини включається відповідно квартира, дача, гараж, садовий будинок, інші будівлі та споруди.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 28.06.1991 року № 5 «Про практику розгляду судами цивільних справ, пов`язаних з діяльністю гаражно-будівельних кооперативів» у справах про право на пай і на гараж судам належить виходити з того, що член ГБК, який повністю вніс свій пай за гараж, наданий йому в користування, набуває право власності на це майно і вправі розпоряджатись ним на свій розсуд - продавати, заповідати, здавати в оренду, обміняти, вчиняти відносно нього інші угоди, що не заборонені законом (п.п. а п. 8 вказаної Постанови).

Таким чином, у разі смерті члена гаражно-будівельного кооперативу, якщо спадкодавець повністю вніс пайовий внесок, але свідоцтво про право власності не отримав, гаражний бокс в гаражно-будівельному кооперативі кооперативі входить до складу спадщини.

Виходячи з предмету позову та наявних у справі доказів, судом встановлено, що ОСОБА_2 була членом гаражного кооперативу «Сигнал» та повністю виплатила відповідні внески за гараж, що підтверджується довідками Гаражного кооперативу «Сигнал» № 7 від 09.06.2010 року, довідкою № 7 від 19.04.2023 року та заявою голови ГК «Сигнал» від 30.06.2023 року, що зумовлює набуття за життя спадкодавцем права власності на вищезазначений гараж.

Водночас, щодо вимоги про визнання за позивачем право власності на спадкове майно, а саме: гараж № НОМЕР_1 , розташованого в гаражному кооперативі «Сигнал» в м. Білгород-Дністровський, Одеської області, то суд вважає відмовити у цій частині з наступних підстав.

За правилами ст. 392 ЦК України позов про визнання права власності може бути пред`явлено, по-перше, якщо особа є власником майна, але її право оспорюється або не визнається іншою особою; по-друге, якщо особа втратила документ, який засвідчує його право власності.

Ураховуючи, що відповідно до ст. 328 ЦК України набуття права власності - це певний юридичний склад, з яким закон пов`язує виникнення в особи суб`єктивного права власності на певні об`єкти, суд при застосуванні цієї норми повинен встановити, з яких саме передбачених законом підстав, у який передбачений законом спосіб позивач набув право власності на спірний об`єкт та чи підлягає це право захисту в порядку, передбаченому ст. 392 ЦК України (правова позиція Верховного Суду України, висловлена в постанові від 24 червня 2015 року № 6-318цс15).

Судом встановлено, що в матеріалах справи не міститься постанови нотаріуса про відмову позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину, спадкоємець фактично мав надати нотаріусу документи, що посвідчують право власності померлої на гараж.

Враховуючи те, що судом визначено та визнано, що померла ОСОБА_2 набула право власності на гараж № НОМЕР_1 , який знаходиться у гаражному кооперативі «Сигнал» за адресою: АДРЕСА_1 , а тому позивачем не втрачено можливість отримати у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом.

Таким чином, вимоги позивача про визнання права власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті спадкодавця є передчасними, тому задоволенню не підлягають.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази в світлі наведених правових норм, повно та всебічно з`ясувавши обставини справи, оцінивши зібрані у справі докази, їх належність, допустимість, достовірність, суд приходить до висновку про можливість частково задоволення позовних вимог. Інші доводи сторони відповідача, викладені у відзиві, на висновки суду не впливають та підстав для відмови в задоволенні позову не дають.

Керуючись ст. 328, 334, 368, 392, 1216, 1217, 1218, 1226, 1241, 1261, 1268, 1296 ЦК України, ст. 41 Конституції України, ст. 12, 13, 76-81, 141, 223, 247, 259, 263-265 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Білгород-Дністровської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити частково.

Встановити факт належності гаража № НОМЕР_1 , загальною площею 18,8 м2, з підвалом літ. № I, II, III, загальною площею 16,4 м2, розташованого в гаражному кооперативі «Сигнал», по АДРЕСА_1 , померлій ОСОБА_2 .

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження,якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 18.12.2023 року.

Суддя Н.Д. Анісімова

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено10.01.2024
Номер документу116162798
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —495/4895/23

Постанова від 18.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Заїкін А. П.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Заїкін А. П.

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Заїкін А. П.

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Заїкін А. П.

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

Ухвала від 16.05.2023

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Анісімова Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні