ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
09 січня 2024 р. Справа № 918/1295/23
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви керівника Рівненської окружної прокуратури (33001, м. Рівне, вул. Гарна, 29) в інтересах держави в особі
Рівненської обласної військової адміністрації (33013, м. Рівне, майдан Просвіти, 1),
Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (01135, м. Київ, просп. Берестейська, 14)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс" (01135, м. Київ, вул. Дмитрівська, буд. 45)
про стягнення пені в сумі 107 288 грн 91 коп.
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2023 року керівник Рівненської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської обласної військової адміністрації, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України звернувся до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс", в якій просить стягнути до Державного бюджету України пеню внаслідок несвоєчасного виконання взятих на себе зобов`язань з поставки товару в сумі 107 288 грн 91 коп.
Ухвалою суду від 26 грудня 2023 року позовну заяву керівника Рівненської окружної прокуратури від 14.12.2023 року № 50-56-10346вих-23 залишено без руху та встановлено керівнику Рівненської окружної прокуратури строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 (п`ять) днів з дня отримання даної ухвали та спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивачів, відповідача та третьої особи.
2 січня 2024 року від керівника Рівненської окружної прокуратури на адресу суду надійшла заява від 29.12.2023 року № 50-56-10839вих-23 на виконання ухвали суду від 26.12.2023 року, до якої долучено позовну заяву від 14.12.2023 року № 50-56-10346вих-23. В позовній заяві зазначено, що в позивача-1 - Рівненської обласної військової адміністрації, в позивача-2 - Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, та в третьої особи - Акціонерного товариства "Українська залізниця" наявні зареєстровані електронні кабінети у підсистемі Електронний суд ЄСІТС, а у відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс" відсутній зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Судом встановлено, що керівником Рівненської окружної прокуратури усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху, у строк, встановлений судом.
Згідно положень статті 174 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК України), якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до частини 3 статті 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Приймаючи до уваги категорію справи, суд згідно з частиною 3 статті 247 ГПК України, дійшов висновку про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Згідно ч. 2 ст. 181 ГПК України дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На підставі ст. 181 ГПК України, суд вважає за необхідне призначити у справі підготовче засідання.
У вступній частині позовної заяви від 14.12.2023 року № 50-56-10346вих-23 керівником Рівненської окружної прокуратури зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів: Акціонерне товариство "Українська залізниця". Крім того позовна заява від 14.12.2023 року № 50-56-10346вих-23 містить обґрунтування необхідності залучення вказаної особи. Зокрема керівником Рівненської окружної прокуратури зазначено, що Акціонере товариство "Укрзалізниця" є стороною укладених договорів поставки продовольчих товарів тривалого зберігання для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, а саме платником грошових коштів за такими договорами.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Акціонерного товариства "Українська залізниця" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29 червня 2023 року № 3200-IX, який набрав чинності з 18 жовтня 2023 року внесено зміни зокрема до Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436).
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 ГПК України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023), якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Судом встановлено, що у відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс" відсутній зареєстрований Електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
В той час, Товариство з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс", як юридична особа, згідно з наведеними приписами ГПК України зобов`язано зареєструвати свій електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі) в обов`язковому порядку.
За таких обставин, суд вважає за необхідне зазначити про обов`язок відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс", зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Керуючись ст. ст. 12, 42, 50, 120, 176, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "12" лютого 2024 р. на 10:30 год.
4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 16.
5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів:
- Акціонерне товариство "Українська залізниця" (03150, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5).
6. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали подати до суду відзив на позов з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України.
7. Запропонувати позивачам у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України.
8. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив подати до суду заперечення з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України.
9. Запропонувати третій особі у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали подати до суду пояснення щодо позову з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України.
10. Викликати учасників справи у підготовче засідання.
11. При направленні у підготовче засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
12. Звернути увагу сторін, що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
13. Зобов`язати відповідача, Товариство з обмеженою відповідальністю "Есмеро Сервіс", зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.
14. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 9 січня 2024 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Політика Н.А.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116174496 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Політика Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні