ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
09 січня 2024 року Черкаси справа №925/10/24
Господарський суд Черкаської області у складі судді Грачова В.М., розглянувши матеріали за позовом Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» до ОСОБА_1 про стягнення 4347 грн. 87 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач Гаражно-будівельний кооператив «Зірочка-1» звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 2438 грн. 64 коп. пені, 1637 грн. 23 коп. інфляційних втрат, 272 грн. 3% річних, що разом становить 4347 грн. 87 коп. та відшкодування судових витрат.
Дослідивши матеріали позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Пункт 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, передбачає, що до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п. 2.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позовна заява направлена позивачем до Господарського суду Черкаської області 29.12.2023 року згідно даних вказаних на конверті Укрпошта.
Станом на 1 січня 2023 року статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2684 грн.
Даний спір є майновим, позивачем визначено ціну позову у сумі 4347 грн. 87 коп., отже судовий збір становить 2684 грн. 1 розмір прожиткового мінімуму, проте платіжного доручення яким сплачено судовий збір до позовної заяви суду не надано.
Таким чином, Гаражно-будівельний кооператив «Зірочка-1» в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України не додав до позовної заяви документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, 18.10.2023 року введено в дію Закон України №3200-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".
Згідно з ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позовна заява Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» підписана адвокатом Руднічуком Д.В. та направлена до суду засобами поштового зв`язку без зазначення даних про наявність чи відсутність електронного кабінету у позивача та його адвоката.
Відомості комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду також підтверджують відсутність зареєстрованого електронного кабінета Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) на момент подачі позову в порядку ч. 6 ст. 6 ГПК України.
Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» має статус юридичної особи, що підтверджує п.2.1. Статуту об`єднання затвердженого 06.02.2022 року та дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Отже, у даному випадку, враховуючи, що позовна заява Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» була подана без додержання вимог ст.ст. 6, 164 Господарського процесуального кодексу України, тому її слід за правилами частини 1 статті 174 цього ж Кодексу залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 6, 164, 174, 232-235 ГПК України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Гаражно-будівельного кооперативу «Зірочка-1» до ОСОБА_1 про стягнення 4347 грн. 87 коп. за вх. № 34/24 залишити без руху.
2. Встановити Гаражно-будівельному кооперативу «Зірочка-1» строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до Господарського суду Черкаської області доказів: сплати судового збору у сумі 2684 грн., наявності у кооперативу зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116174997 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні