Справа № 600/291/18
Провадження №2-п/951/1/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
09 січня 2024 року суддя Козівського районного суду Тернопільської області Гриновець О. Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Козівського районного суду Тернопільської області від 17.02.2023
установила:
представник заявниці звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення Козівського районного суду Тернопільської області від 17.02.2023 у справі № 600/291/18 з підстав, вказаних у такій.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 8.01.2024 для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю Гриновець О. Б.
Ознайомившись із заявою та доданими до такої документами, вважаю, що таку слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 284ЦПКУкраїни передбачено, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Статтею 285 ЦПК України визначено вимоги до форми та змісту заяви про перегляд заочного рішення.
Відповідно до ч. 2 ст.285ЦПК України узаяві проперегляд заочногорішення повиннобути зазначено:1)найменування суду,який ухваливзаочне рішення; 2)ім`я (найменування)відповідача абойого представника,які подаютьзаяву,їх місцепроживання чимісцезнаходження,номер засобузв`язку,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3)обставини,що свідчатьпро поважністьпричин неявкив судовезасідання та(або)неповідомлення їхсуду,а такожпричин неподаннявідзиву,і доказипро це; 4)посилання надокази,якими відповідачобґрунтовує своїзаперечення противимог позивача; 5)клопотання проперегляд заочногорішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів.
В порушення вимогст.285ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення не надано доказів про обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причини неподання відзиву.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
З положень частини 5статті 177 ЦПК Українислідує, що позивач зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, та, відповідно до частини 2статті 83 ЦПК України, такі докази мають бути подані разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що заяву подано без додержання вимог ЦПК України, суддя вважає необхідним заяву залишити без руху, надавши останній строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.
Залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачці у доступі до правосуддя після усунення недоліків наявних у заяві.
Керуючись ст.ст. 13, 185,260,285 ЦПК України
постановила:
залишити без руху заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Козівського районного суду Тернопільської області від 17.02.2023 й надати позивачці строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку невиконання ухвали суду у зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. Б. Гриновець
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2024 |
Оприлюднено | 11.01.2024 |
Номер документу | 116200709 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Гриновець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні