Справа № 473/3987/23
УХВАЛА
"10" січня 2024 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Лузан Л.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей виконавчого комітету Прибужанівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ
в серпні 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Служби у справах дітей виконавчого комітету Прибужанівської сільської ради про визнання батьківства.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з початку 2012 року до 2016 року позивач ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім`єю без реєстрації шлюбу. За період спільного проживання у них народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Проте, оскільки на момент народження дитини батьки останнього не перебували в шлюбі між собою, а тому запис про батька ОСОБА_3 був внесений до актового запису про народження дитини на підставі ч. 1ст. 135 СК України, а саме за вказівкою матері.
Мати дитини позбавлена батьківських прав, місце її знаходження невідомо.
З цього часу син, який офіційно залишився без батьківського піклування, проживає з позивачем та фактично перебуває на його опікуванні.
Посилаючись на викладене, ОСОБА_1 з метою захисту прав та інтересів дитини просив на підставіст. 128 СК Українипро визнання його батьківства щодо ОСОБА_3 у судовому порядку.
Рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 21 листопада 2023 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
01 січня 2024 року ОСОБА_1 надав суду заяву про виправлення описки в рішенні суду (не вирішено питання щодо зміни прізвища дитини).
Відповідно до ч. 2ст. 269 ЦПК Українипитання про внесення виправлення вирішувалося без повідомлення учасників справи.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
За положеннями вказаної статті передбачена можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. При цьому опискою визнається помилка, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання. Аналогічний висновок викладено в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 27.05.2020 у справі № 904/10956/16,
При цьому, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст, суть судового рішення незалежно від його юридичного значення чи зовнішнього оцінного сприйняття (розуміння) (ухвала Великої Палати Верховного Суду від 11.01.2022 у справі № 921/730/13-г/3).
Зміна змісту судового рішення є недопустимою та не відповідає положенням ст. 269 ЦПК України.
За такого, враховуючи вищевикладене, в задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду слід відмовити.
Керуючись ст.269,270ЦПК України,суд
ПОСТАНОВИВ
у задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду по цивільній справі за його позовом до Служби у справах дітей виконавчого комітету Прибужанівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Вознесенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Л.В.Лузан
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2024 |
Оприлюднено | 12.01.2024 |
Номер документу | 116214620 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Лузан Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні