Ухвала
від 10.01.2024 по справі 914/100/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10.01.2024 р. Справа № 914/100/24

Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Смарт Фемілі», м. Одеса, до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Леополь», м. Львів,про:стягнення коштів,визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи таке.

Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 172 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.

(1)Відповідно до пунктів 3 та 5 та частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

У поданій позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача 31724,20 грн боргу за Договором про надання послуг № СФ-010720 від 01.07.2020, що виник у зв`язку з неповною оплатою останнім, наданих позивачем послуг, спрямованих на просування товарів та підвищення обсягів їх продажу. Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 7384,35 грн пені за порушення строків оплати послуг, наданих за таким Договором.

З зазначеного вбачається, що ціна позову дорівнює 39108,55 грн, однак, позивачем вказано суму 41792,55 грн. Відтак, суд вказує на необхідність зазначення коректної ціни позову.

Позивач у абзаці 1 аркуша 2 позовної заяви зазначає, що «Послуги, надані Позивачем, протягом грудня 2021 року, січня та лютого 2022 року, Відповідачем не оплачені». З актів наданих послуг, а також рахунків на оплату послуг, наданих у спірний період, вбачається, що загальна вартість таких послуг 41824,20 грн. Натомість, позивач просить стягнути 31724,20 грн, зазначаючи, що останній платіж по заборгованості відповідач здійснив 25 квітня 2023 року (див. абз. 8 арк. 3 позовної заяви), при цьому, не вказуючи скільки таких оплат було здійснено відповідачем, який розмір кожної з них.

Крім того, подаючи розрахунок розміру, заявленої до стягнення з відповідача пені, позивач зазначає, серед іншого, початкову дату періоду нарахування пені, кількість днів прострочення та розмір штрафної санкції за період, однак, не зазначає конкретно останній день періоду, а також конкретну суму боргу, на яку здійснюється відповідне нарахування.

Враховуючи викладене, суд вказує на необхідність надання заявником обґрунтованого розрахунку розміру основної заборгованості із посиланням на акти наданих послуг по яким здійснювалась оплата і платіжні документи, якими підтверджуються внесення таких оплат у конкретному розмірі. У разі відсутності тих чи інших документів у позовній заяві, подати їх разом із відповідним розрахунком.

Крім того, суду необхідно надати деталізований розрахунок пені із зазначенням конкретної початкової та кінцевої дати періоду нарахування та розміру заборгованості, на яку її здійснено.

(2)Згідно з п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Всупереч даним вимогам процесуального закону позивачем не зазначено інформації щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви, а також не надано суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

(3)Пунктом 10 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Суд зазначає, що такого підтвердження не міститься у поданій позовній заяві.

(4)До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України).

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позову майнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що з 1 січня 2024 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 3028,00 гривень.

На підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі позивачем долучено платіжну інструкцію № 27246 від 21.12.2023 на суму 2684,00 грн.

Суд вказує заявнику, що за подання даного позову з однією вимогою майнового характеру у розмірі 41792,55 грн судовий збір складає 3028,00 грн. Відтак, позивачу слід доплати 344,00 грн судового збору та подати суду докази його зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

Враховуючи вищевказане, встановивши, що поданий позов не відповідає вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення такого без руху з наданням заявнику строку встановлено законом для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 172, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Смарт Фемілі» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леополь» про стягнення коштів залишити без руху.

2.Надати позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі.

3.Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази такого надіслання надати суду.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Трускавецький В.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116230783
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —914/100/24

Ухвала від 30.01.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

Ухвала від 10.01.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Трускавецький В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні