Ухвала
від 10.01.2024 по справі 922/4720/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"10" січня 2024 р. м. ХарківСправа № 922/4720/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

при секретарі судового засідання Стеріоні В.С.

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" (01010, м. Київ, вул. Острозьких Князів, 32/2; код ЄДРПОУ: 43965848) до Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради (63601, Харківська обл., Шевченківський р-н, смт. Шевченкове, вул. Бубліченко, 15; код ЄДРПОУ: 02002753) про стягнення заборгованості за участю представників

позивача - не з`явився;

відповідача - не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

09.11.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради, в якій просить суд стягнути з Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради заборгованість за спожиту електричну енергію у загальному розмірі 19 754,48 грн. та стягнути з відповідача судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 684,00 грн.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.11.2023 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" до Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради про стягнення заборгованості до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/4720/23.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 12.12.2023 задоволено клопотання Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради (вх. №32978 від 01.12.2023) про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Вирішено перейти до розгляду справи №922/4720/23 за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін. Призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на "10" січня 2024 р. о 10:30.

У підготовче засідання представник позивача не з`явився, про причини не явки суд не повідомив, ухвалу Господарського суду Харківської області від 12.12.2023 отримано Товариством з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" у Електронному кабінеті 13.12.2023.

У підготовче засідання представник відповідача не з`явився, про причини не явки суд не повідомив, ухвалу Господарського суду Харківської області від 12.12.2023 отримано Комунальним некомерційним підприємством "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради у Електронному кабінеті 13.12.2023.

Розглянувши матеріали справи суду зазначає наступне.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.11.2023 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" до Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради про стягнення заборгованості до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/4720/23. Встановлено відповідачу строк 5 днів на подання до суду заперечень на відповідь позивача на відзив з дня його отримання, оформлених відповідно до ст.167 ГПК України.

21.12.2023 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив (вх. №35194 від 21.12.2023).

Відповідно до трекінгу поштового відправлення від 10.01.2024 копію відповіді на відзив, направлену на адресу Комунального некомерційного підприємства "Шевченківська центральна районна лікарня" Шевченківської селищної ради, отримано 22.12.2023.

Виходячи з вищезазначеного строк на подання заперечення, встановлений відповідачеві ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.11.2023, сплинув 28.12.2023.

Станом на 10.01.2024 до суду заперечення відповідача не надходило.

Згідно з частиною 1 та пунктом 1 частини 2 статті 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.

Відповідно до частини 1 статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до частини 1 статті 195 ГПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.

Відповідно до частини 1, пункту 10 частини 3 статті 2 та частини 2 статті 114 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Основними засадами (принципами) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом, а строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Судовий захист є одним із найефективніших правових засобів захисту інтересів фізичних та юридичних осіб. Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Згідно з частиною 3 зазначеної статті судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Згідно з вимогами частини другої статті 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи викладене, за результатами дослідження матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що у відповідності до приписів частини 1 статті 177 ГПК України у справі здійснені всі дії, що необхідні для реалізації завдань підготовчого провадження та, керуючись ст.185 Господарського процесуального кодексу України, закриває підготовче провадження та призначає справу до судового розгляду по суті.

Разом з тим, 15.12.2023 до суду від представника позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог (вх. №34598 від 15.12.2023), в якому просить суд вважати вірними до стягнення наступні суми за наступними реквізитами: заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 19 754,48 грн. стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" (поточний рахунок IBAN: НОМЕР_1 в ФІЛІЯ - ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПО М. КИЄВУ ТА КИЇВСЬКИІЙ ОБЛАСТІ АТ "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ", МФО:322669).

В обґрунтування вказаного клопотання представник позивача зазначає, що при складанні позовної заяви позивачем помилково зазначено невірні реквізити для сплати в частині стягнення суми заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 19 754,48 грн.

Відповідно до статті 46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

У разі направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції зміна предмета, підстав позову не допускаються, крім випадків, визначених цією статтею.

Зміна предмета або підстав позову при новому розгляді справи допускається в строки, встановлені частиною третьою цієї статті, лише у випадку, якщо це необхідно для захисту прав позивача у зв`язку із зміною фактичних обставин справи, що сталася після закінчення підготовчого засідання, або якщо справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження - після початку першого судового засідання при первісному розгляді справи.

У постанові Верховного Суду від 11.11.2020 у справі №911/2139/19 зазначено, що процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п.

Тому, в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:

- подання іншого (ще одного) позову, чи

- збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи

- об`єднання позовних вимог, чи

- зміну предмета або підстав позову.

За приписами статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Таким чином, позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається з двох елементів: предмета і підстави позову.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Предмет позову повинен мати правовий характер і випливати з певних матеріально-правових відносин. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Предмет і підстава позову сприяють з`ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов`язку.

Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Так, представник позивача у заяві про уточнення позовних вимог (вх. №34598 від 15.12.2023) просить суд вважати вірними до стягнення наступні суми за наступними реквізитами: заборгованість за спожиту електричну енергію у розмірі 19 754,48 грн. стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" (поточний рахунок IBAN: НОМЕР_1 в ФІЛІЯ - ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПО М. КИЄВУ ТА КИЇВСЬКИІЙ ОБЛАСТІ АТ "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ", МФО:322669).

Виходячи з вищенаведеного позивач у вищевказаній заяві не змінює а ні позовних вимог, а ні предмету позову, а лише уточнює реквізити для зарахування суми стягнення заборгованості.

За таких обставин суд приймає до розгляду та долучає до матеріалів справи заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" про уточнення позовних вимог (вх. №34598 від 15.12.2023).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177-185, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 24 січня 2024 року о 10:30 .

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.

Роз`яснити учасникам справи про наслідки неявки в судове засідання учасників справи відповідно до статті 202 ГПК України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 10.01.2024.

СуддяТ.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116231217
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4720/23

Рішення від 24.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 15.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 10.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 12.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 14.11.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні