Ухвала
від 12.01.2024 по справі 382/2062/23
ЯГОТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Яготинський районний суд Київської області

Справа № 382/2062/23

Провадження № 2/382/618/23

У Х В А Л А

12 січня 2024 року м. Яготин

Суддя Яготинського районного суду Київської області НарольськийМ.М., перевіривши матеріали справи № 382/2062/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Яготинського районного суду Київської області з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.

При вирішенні питання про прийняття заяви та відкриття провадження у справі суддя перевіряє відповідність поданої заяви вимогам закону щодо форми та змісту, а саме нормам статей 175 та 177 ЦПК України.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Статтею 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.

В силу вимог ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Враховуючи викладене, із матеріалів позовної неможливо взагалі ідентифікувати конкретну фізичну особу, до якої пред`явлено позов, оскільки зазначення лише її ПІП не надає можливості це зробити (ПІП може належати невідомій кількості осіб), проте у позовній заяві не вказані будь-які інші відомості про цю особу (що прямо передбачено п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, який встановлює вимоги саме з метою конкретної ідентифікацій особи, який пред`явлено позов).

Судом здійснено запит до Згурівської селищної ради про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 для перевірки зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання відповідача за адресою, зазначеню в позовній заяві.

Відповідно до відповідей на запит про надання інформації, наданої Згурівською селищною радою: відсутні відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 , за адресою АДРЕСА_1 (адреса зазначена позивачем в позовній заяві); ОСОБА_3 значиться зареєстрованою.

Разом з тим, враховуючи незазначення в позовній заяві дати народження відповідачки чи/або її паспортних даник чи/або інших відомостей, що можуть надати суду можливість ідентифікувати конкрету фізичну особу, до якої пред`явлено позов, невизначеність фактичного прізвища відповідачки, враховуючи одержані судом відомості про місце проживання особи ( ОСОБА_4 чи ОСОБА_5 ), що прямо впливає на встановлення її достовірної адреси реєстрації у встановленому законом порядку місця проживання або перебування, суперечить ст. 175 ЦПК України та унеможливлює дотримання положень ЦПК України, а також не дає можливості в майбутньому суду належним чином повідомити відповідачку про призначені судові засідання у справі.

Відповідно до положень п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, в позовній заяві позивач посилається на певні обставини про те, що позивач та відповідачка по справі - рідна сестра позивача - являються онуками ОСОБА_6 та є спадкоємцями майна померлого за правом представлення за законом, однак на підтвердження зазначеного не надає відповідних документів.

Також, в позовній заяві позивач посилається на певні обставини про те, що оригінали у позивача відсутні, тобто позивач вважає, що правовстановлюючі документи на спадкове майно ОСОБА_6 - державний акт на право власності на земельну ділянку (серія ЯА № 586008) та свідоцтво про право власності на житловий будинок від 23.06.2006 є втраченими, однак не зазначає докази, що підтверджують ці обставини.

Наведене не узгоджується з положеннями п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

При цьому, в матеріалах позовної заяви відсутні будь-які докази на підтвердження того, що позивачем та/або його уповноваженим представником здійснено всі залежні від них дії, спрямовані на отримання доказів, що є правилом подання доказів, урегульованим чинним процесуальним законодавством України. Клопотання про витребування доказів з посиланням на неможливість їх подання також не заявлено.

Недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 185 ЦПК України).

При цьому, надання позивачу строку для усунення недоліків необхідно розглядати не як перешкоджання доступу до правосуддя? а як дотримання чинного законодавства України, адже практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків шляхом її приведення у відповідність до положень чинного законодавства, надання відповідних документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків 10 днів з дня отримання цієї ухвали.

Повідомити позивачку про необхідність усунення недоліків шляхом направлення їй копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М. М. Нарольський

СудЯготинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116248741
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —382/2062/23

Рішення від 10.07.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Рішення від 10.07.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 09.04.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 25.01.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Яготинський районний суд Київської області

Нарольський М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні