Справа № 405/5970/23
провадження № 1-кс/405/85/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.01.2024 м. Кропивницький
Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , яке погоджено першим заступником керівника Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023120000000111 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
09.01.2024 до Ленінського районного суду м. Кіровограда від старшого слідчогов ОВССУ ГУНПв Кіровоградськійобласті ОСОБА_3 надійшло клопотання про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні №42023120000000111 від 08.06.2023 до шести місяців.
Обґрунтовуючи клопотання про продовження строків досудового розслідування слідчий вказав про те, що органом досудового розслідування обґрунтовано підозрюються ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ст. 219 КПК України строк, протягом 4 місяців, з дня повідомлення ОСОБА_5 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, тобто до 15.01.2024, не представляється можливим, оскільки для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати наступне:
-отримати висновок експерта за результатами проведеної судової комп`ютерно-технічної експертизи та долучити до матеріалів кримінального провадження, яка виконується по вилученому мобільному телефону і ноутбуку підозрюваного ОСОБА_6 ;
-отримати висновок експерта за результатами проведеної судової комп`ютерно-технічної експертизи та долучити до матеріалів кримінального провадження, яка виконується по вилученому мобільному телефону ОСОБА_7 ;
-отримати висновок експерта за результатами проведеної судової комп`ютерно-технічної експертизи та долучити до матеріалів кримінального провадження, яка виконується по вилученому ноутбуку ОСОБА_8 ;
-на підставі отриманої ухвали провести тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ «Сенс Банк» щодо руху коштів по банківському рахунку ТОВ «Стройгруп Інвест»;
-отримати ухвалу та провести тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «ВФ Україна»;
-встановити та допитати в якості свідків працівників ЦДУ ім. В.Винниченка, яким можуть бути відомі обставини вчинення підозрюваним ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України;
-здійснити у встановленому законом порядку розсекречення матеріальних носіїв інформації на підставі яких проводилися негласні слідчі (розшукові) дії;
-долучити до матеріалів кримінального провадження в повному обсязі характеризуючі данні підозрюваного;
-з урахуванням зібраних під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доказів, повторно допитати підозрюваного ОСОБА_5 ;
-виконати вимоги ст. 290 КПК України;
-скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Проведення та завершення вже розпочатих вищезазначених процесуальних дій у зв`язку з їх об`ємністю та складністю потребує додаткового часу, понад двох місяців з дня завершення чотирьох місячного строку досудового розслідування.
Проведенням вищезазначених процесуальних дій можливо встановити необхідні об`єктивні дані щодо самої події та обставин вчинення злочину, ролі та ступеню вини кожного з учасників даного кримінального правопорушення, чим забезпечити виконання одних з основних завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного і неупередженого розслідування та судового розгляду.
Відомості, які будуть отримані в результаті здійснення перелічених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, дозволять отримати докази, які можуть бути використані під час судового розгляду, забезпечать всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин кримінального провадження, прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Для проведення та завершення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, органу досудового розслідування необхідно не менше двох місяців понад встановленого строку досудового розслідування, у зв`язку з чим слідчим вважає про існування підстав для продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023120000000111 від 08.06.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, до шести місяців.
Чотирьох місячний строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні закінчується 15.01.2024, однак у зв`язку з особливою складністю провадження, завершити досудове розслідування до вказаного строку не можливо.
Обставини, що перешкоджали здійснити вищевказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії раніше, є особлива складність даного кримінального провадження та необхідність у проведенні великої кількості слідчих-розшукових дій, зокрема проведення ряду відповідних судових експертиз.
Прокурор ОСОБА_9 в судове засідання не з`явився, звернувся до суду із заявою, у якій просить розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування за його відсутності та задовольнити.
Підозрюваний та його захисник в судове засідання не з`явились, від підозрюваного надійшла заява, у якій він просить розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування за їх відсутності, щодо задоволення клопотання не заперечує .
Відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали, які додані до клопотання та якими обґрунтовується необхідність продовження строків досудового розслідування, дійшов наступних висновків.
Слідчий суддя встановив, що слідчим управлінням ГУНП в Кіровоградській області, за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023120000000111 від 08.06.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України.
15.09.2023 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України.
Санкція ч.3ст.368КК Українипередбачає покаранняу виді позбавлення волі на строк до десяти років позбавлення волі.
Строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023120000000111 спливає 15.01.2024.
Відповідно до ч.4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 КПК України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Слідчим доведено, що додатковий строк необхідний для проведення подальших слідчих (розшукових) дій та як наслідок доводи слідчого про неможливість закінчення досудового розслідування у зв`язку із необхідністю проведення слідчих (розшукових) дій, про які йде мова у клопотанні, оскільки саме на сторону обвинувачення покладається обов`язок доведення обставин, передбачених ст. 91 КК України, тому в разі, якщо сторона обвинувачення вказує на необхідність здобуття додаткових доказів слідчий суддя не повинен обмежувати сторону обвинувачення збирання доказів під час досудового розслідування. Розглядаючи такий вид клопотань слідчий суддя встановлює розумність строків збирання цих доказів.
Згідно зст.28КПК Українипід часкримінального провадженнякожна процесуальнадія абопроцесуальне рішенняповинні бутивиконані абоприйняті врозумні строки.Розумними вважаютьсястроки,що єоб`єктивно необхіднимидля виконанняпроцесуальних дійта прийняттяпроцесуальних рішень.Розумні строкине можутьперевищувати передбаченіцим Кодексомстроки виконанняокремих процесуальнихдій абоприйняття окремихпроцесуальних рішень. Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.
Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є:
1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо;
2) поведінка учасників кримінального провадження;
3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Кожен має право, щоб обвинувачення щодо нього в найкоротший строк або стало предметом судового розгляду, або щоб відповідне кримінальне провадження щодо нього було закрите.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого від 30 січня 2003 року вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським.
У п.116 рішення ЄСПЛ від 12.03.2009 у справі «Вергельський проти України» зазначено: «розумність тривалості провадження має оцінюватися у світлі конкретних обставин справи та з урахуванням таких критеріїв, як складність справи, поведінка заявника та відповідних органів (див., серед багатьох інших, п.67 рішення у справі «Пелісьє і Сассі проти Франції»).
Дотримання розумних строків кримінального провадження є основоположним завданням оперативного розслідування будь-якого злочину, закріпленим у ст. 2 КПК, що відображає вимоги ст. 6 ЕКПЛ щодо права кожного на справедливии? та публічнии? розгляд и?ого справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Враховуючи вказане та те, що клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні не має ознак протиправності, враховуючи його обґрунтованість та виняткову складність провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що для здійснення зазначених слідчим слідчих (розшукових) дій в розумний строк, доцільним є продовження строку досудового розслідування до шести місяців, з урахуванням вимог закону, оскільки на даний час є очевидним той факт, що їх проведення є необхідним і обов`язковим для виконання завдань кримінального провадження, в тому числі забезпечення повного та всебічного досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись вимогами статей 219, 294-295-1, 369-372, 376 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшогослідчого вОВС СУГУНП вКіровоградській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023120000000111 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.368 КК України, до шести місяців, тобто до 15.03.2024, включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_10
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2024 |
Оприлюднено | 15.01.2024 |
Номер документу | 116251126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Юр'єва К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні