Ухвала
від 11.01.2024 по справі 909/984/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/984/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.01.2024 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., секретар судового засідання Сегін І. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Приватного акціонерного товариство "ПРОСТО-страхування"

вул. Герцена, 10, м. Київ, 04050

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Корида-Транс"

вул. Л.Ребета, 3-В, м. Івано-Франківськ, 76014

про стягнення витрат по виплаті страхового відшкодування в сумі 33 230,13 грн.

Представники сторін в судове засідання не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО-страхування" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корида-Транс" про стягнення витрат по виплаті страхового відшкодування в сумі 33 230,13 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак через електронну пошту направив заяву вих. № 63-164054 від 11.01.2024 (вх. № 619/24 від 11.01.2024) в якій просить суд змінити найменування позивача з Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" на Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО" та розгляд справи здійснювати за відсутності представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Також зазначено, що станом на день подання цієї заяви відзив на позовну заяву не надходив, а тому відповідь на відзив не подається.

Представник відповідача в судове засідання не з`явися, однак через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача та представника відповідача вих. № 10/01-02 від 10.01.2024 (вх. № 601/24 від 11.01.2024) та відзив на позовну заяву вих. № 10/01-01 від 10.01.2024 (вх. № 602/24 від 11.01.2024). Докази направлення відзиву на позовну заяву як позивачу так і представнику позивача містяться в матеріалах справи.

Судом встановлено, що позачерговими Загальними зборами акціонерів Приватного акціонерного товариство "ПРОСТО-страхування" протоколом № 6 від 27.12.2023 затверджено Статут Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" в новій редакції.

Відповідно до п. 1.1 Статуту Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО" в новій редакції від 2023 року Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО" є новим найменуванням Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування", що зареєстроване 02.04.1997 за № 10741200000000867.

29.12.2023 внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо відомостей Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" та змінено назву Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" на Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО".

Згідно із ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України до Єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.

Зі змісту ст. 90 Цивільного кодексу України вбачається, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.

Найменування юридичної особи - це її ідентифікуюча ознака. Найменування складається з двох частин: організаційно - правової форми і назви. Назва це індивідуальна частина найменування. Повне найменування юридичної особи зазначається в її установчих документах, змінах до них, усіх офіційних документах і вноситься до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - це єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності), місцезнаходження юридичної особи.

Згідно із ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Судом встановлено, що жодних дій, які б свідчили про припинення юридичної особи заявника шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора в зобов`язанні, заміни особи у відносинах, у розумінні положень ст. 52 Господарського процесуального кодексу України не відбулося, а змінено лише найменування юридичної особи.

Зміна найменування юридичної особи тягне тільки правовий наслідок проведення державної реєстрації змін, пов`язаних зі зміною найменування до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Тобто, зміна найменування юридичної особи не тягне на собою правонаступництва у зв`язку з відсутністю нового учасника цивільних відносин, якому мають перейти права та обов`язки особи, яка вибула, та свідчить про юридичну незмінність учасника цивільних відносин.

З огляду на вищевикладене заяву про зміну найменування позивача слід задовольнити та замінити найменування позивача з Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" на Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО".

Виходячи з аналізу правових норм, визначених Господарським процесуальним кодексом України, Конституцією України, рішення господарського суду повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального, процесуального права та фактичними обставинами справи, достовірно встановленими судом, і не може ґрунтуватись на припущеннях.

Відповідно до статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Як зазначає Європейський суд з прав людини у рішенні від 05.02.2009 у справі "Олюджіч проти Хорватії" навіть якщо національний суд володіє певною межею розсуду, віддаючи перевагу тим чи іншим доводам у конкретній справі та приймаючи докази на підтримку позицій сторін, суд зобов`язаний мотивувати свої дії та рішення. Принцип справедливості, закріплений у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, порушується, якщо національні суди ігнорують конкретний, доречний та важливий довід, наведений заявником (рішення Європейського суду з прав людини від 03.07.2014 у справі "Мала проти України", від 07.10.2010 у справі "Богатова проти України"). Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, у рішеннях судів та органів, що вирішують спори, має бути належним чином викладено підстави, на яких вони ґрунтуються. Обсяг цього обов`язку щодо обґрунтовування рішення може бути різним залежно від характеру самого рішення і має визначатись з урахуванням обставин відповідної справи (рішення Європейського суду з прав людини від 03.07.2014 у справі "Мала проти України").

Беручи до уваги вищевикладене, обмежений строк розгляду спору в порядку спрощеного позовного провадження, задля забезпечення реалізації принципів рівності та змагальності сторін в господарському процесі та доведення перед судом обґрунтованості вимог/переконливості заперечень, що є конституційними гарантіями, передбаченими у статті 129 Конституції України, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.

При цьому судом взято до уваги приписи частини 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, які вказують на те, що якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. 232-236, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву про зміну найменування позивача вих. № 63-164054 від 11.01.2024 (вх. № 619/24 від 11.01.2024) задовольнити. Змінити найменування позивача з Приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" на Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО".

2. Замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Підготовче засідання призначити на 08.02.2024 о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 6.

3. Справу розглядати в порядку загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.

4. Запропонувати позивачу в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив, копію відповіді надіслати відповідачу, докази чого надати суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 12.01.2024.

Суддя С. М. Кобецька

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення11.01.2024
Оприлюднено15.01.2024
Номер документу116257589
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування

Судовий реєстр по справі —909/984/23

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Рішення від 18.04.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Рішення від 18.04.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 19.03.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 14.03.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 29.02.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 08.02.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 11.01.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

Ухвала від 07.12.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Кобецька С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні