ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
15 січня 2024 року Справа № 915/1900/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ» (41300, Сумська обл., Кролевецький район, місто Кролевець, вул. 8 Березня, буд. 22; ідентифікаційний код 35149041)
до відповідача: TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC (ТНА КОРПОРЕЙТ СОЛЮШНЗ ЛЛС) (610 W. Broadway, Suite 201, Jackson, Wyoming 83001, United States of America (610 В. Бродвей, офіс 201, м. Джексон, штат Вайомінг, 83001, Сполучені Штати Америки) реєстраційний номер 2017-000737609
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Приватне підприємство «МЕНСЬКЕ-АГРО» (57440, Миколаївська обл., Миколаївський р-н, село Калинівка, Березанська ТГ, вул. Центральна, буд. 1; ідентифікаційний код 35390219)
про: визнання недійсним Договору,
В С Т А Н О В И В:
22.12.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ» звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н від 22.12.2023 (вх. № 16803/23) (з додатками), в якій визначає відповідачем TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC (ТНА КОРПОРЕЙТ СОЛЮШНЗ ЛЛС), третьою особою ПП «МЕНСЬКЕ-АГРО», та просить суд:
1. Прийняти позовну заяву до свого провадження та відкрити провадження по справі.
2. Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МЕНСЬКЕ-АГРО» (Україна, 57440, Миколаївська обл., Миколаївський р-н, село Калинівка, Березанська ТГ, вул. Центральна, будинок 1, код ЄДРПОУ 35390219)
3. Задовольнити позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ» до Компанії ТНА КОРПОРЕЙТ СОЛЮШНЗ ЛЛС (TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МЕНСЬКЕ-АГРО» про визнання недійсним Договору про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частки у статутному капіталі ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МЕНСЬКЕ-АГРО», в повному обсязі:
3.1. Визнати недійсним Договір про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частки у статутному капіталі ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МЕНСЬКЕ-АГРО» від 08.11.2019 року укладений між Компанією ТНА КОРПОРЕЙТ СОЛЮШНЗ ЛЛС (TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC) та ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ», посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Колесник О.І., зареєстрованого в реєстрі за № 6120.
4. Стягнути з Компанії ТНА КОРПОРЕЙТ СОЛЮШНЗ ЛЛС (TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC) судові витрати.
Вказана позовна заява з доданими до неї документами сформована заявником (адвокатом Бутком Дмитром Геннадійовичем) у системі «Електронний суд» 22.12.2023 та зареєстрована в автоматизованій системі «Діловодство спеціалізованого суду» 22.12.2023 за вх. № 16803/23.
Даній справі присвоєно єдиний унікальний номер судової справи № 915/1900/23.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.12.2023, вищевказану позовну заяву (єдиний унікальний номер судової справи № 915/1900/23) було передано на розгляд судді Смородіновій О.Г.
27.12.2023, у зв`язку тим, що позивачем не дотримано вимог ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд постановив ухвалу, якою позовну заяву залишив без руху та приписав позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки у 10-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
01.01.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків. Вказана заява з доданими до неї документами сформована заявником (адвокатом Бутком Дмитром Геннадійовичем) у системі «Електронний суд» 30.12.2023 та зареєстрована в автоматизованій системі «Діловодство спеціалізованого суду» 01.01.2024 за вх. № 9/24.
У зв`язку з перебуванням головуючої у даній справі судді Смородінової О.Г. у відпустці у період з 01.01.2024 по 05.01.2024, відповідну заяву передано на розгляд судді у перший робочий день після виходу з відпустки 08.01.2024.
За перевіркою наданих позивачем матеріалів, суд вважає, що встановлені ухвалою суду від 27.12.2023 недоліки позовної заяви позивач усунув у встановлений строк.
Предметом даного позову виступає вимога позивача немайнового характеру щодо визнання недійсним Договору про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частки у статутному капіталі ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МЕНСЬКЕ-АГРО» від 08.11.2019, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Колесник О.І., зареєстрованого в реєстрі за № 6120.
Підставою Договір про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частки у статутному капіталі Приватного підприємства «МЕНСЬКЕ АГРО» від 08.11.2019; Договір застави частки від 06.11.2019, з додатковою угодою № 1 від 07.11.2019, додатковою угодою № 2 від 07.11.2019; Акт приймання-передачі частки в статутному капіталі (корпоративних прав) Приватного підприємства «МЕНСЬКЕ-АГРО» від 06.11.2019; застосування норм статей 16, 203, 215, 509, 628, 638 Цивільного кодексу України, статті 19 Закону України «Про заставу», статті 22 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право.
Враховуючи відсутність підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у даній справі.
При цьому, враховуючи приписи ст. ст. 12, 247 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на склад учасників справи, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, поданих разом з позовною заявою, предмет позову, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Крім того, враховуючи заявлене позивачем клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Приватного підприємства «МЕНСЬКЕ-АГРО», суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1, 2, 4 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Отже, враховуючи предмет та підстави позовних вимог, беручи до уваги доводи позивача про те, що за результатами розгляду даного позову буде вирішуватись правомірність договору, за яким перейшла частка у статутному капіталі, дійсно слід вважати, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки Приватного підприємства «МЕНСЬКЕ-АГРО». З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про залучення вказаної юридичної особи до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Стаття 172 ГПК України передбачає, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.
Отже, суд покладає на позивача обов`язок надіслати Приватному підприємству «МЕНСЬКЕ-АГРО» копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Разом із тим, судом встановлено, що відповідач у даній справі TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC є нерезидентом, який не має свого представництва на території України, а знаходиться у м. Джексон, штат Вайомінг, Сполучені Штати Америки.
Оскільки, відповідачем є іноземна особа, судом враховується, що положеннями ст. ст. 365, 366 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
За змістом ч. 1 ст. 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.
Пунктом 10.3 Договору застави частки від 06.11.2019 (в редакції Додаткової угоди № 2 від 07.11.2019), у зв`язку з настанням випадку невиконання зобов`язань згідно якого мало місце укладання укладення Договору про задоволення вимог заставодержателя шляхом відступлення частки у статутному капіталі ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МЕНСЬКЕ-АГРО» від 08.11.2019, сторони погодили, що будь-який спір, розбіжність або претензія, що виникає з цього Договору або у зв`язку з ним чи з його порушенням, припиненням чи недійсністю, підлягають вирішенню в судах України у відповідності до її процесуального та матеріального законодавства.
При цьому, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі, крім правочинів у сімейних та спадкових правовідносинах.
За змістом до ч. 10 ст. 29 ГПК України, позови до відповідача, який не має в Україні місцезнаходження чи місця проживання, можуть пред`являтися за місцезнаходженням його майна.
З урахуванням наведеного, суд погоджується з доводами позивача про те, що станом на момент подачі позову відповідач має майнові права на частку в статутному капіталі Приватного підприємства «МЕНСЬКЕ-АГРО», яке має місцезнаходження в Миколаївській області, а, отже, дана справа підсудна Господарському суду Миколаївської області.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» чинні міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
У справах за участю нерезидентів для передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном господарськими судами застосовується Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, яка була імплементована в національне законодавство Законом України від 19.10.2000 №2052-III і набрала чинності для України з 26.11.2000.
Дана Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
За приписами ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до ст. 80 Закону України «Про міжнародне приватне право» у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.
За таких обставин, відповідачеві по справі для належного повідомлення про розгляд справи необхідно вручити документи у належній формі, відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965).
За приписами ст. 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Згідно зі ст. 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Відповідно до ст. 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави. Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.
Згідно зі ст.7 Конвенції типові умови формуляра, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов`язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави. Відповідні пробіли заповнюються або мовою запитуваної Держави, або французькою чи англійською мовами.
За змістом ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.
У випадку, передбаченому ч. 2 ст. 15 Конвенції, суд може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Відповідно до п.8 Роз`яснення Президії Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій» №04-5/608 від 31.05.2002 з останніми змінами від 09.11.2009 витрати, пов`язані з перекладом відповідних документів, а також з оплатою за вручення їх за кордоном згідно з цією Конвенцією, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність здійснення перекладу процесуальних документів англійською мовою. Витрати, пов`язані з перекладом відповідних документів покласти на позивача.
Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC, місцезнаходженням якого є Сполучені Штати Америки, про час та місце розгляду справи №915/1900/23 господарський суд, керуючись приписами ст. 367 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку про необхідність звернення до компетентного органу Сполучених Штатів Америки із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів.
Крім того, суд зауважує, що відповідно до п.4 ч.1 ст.228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання, звернутися до компетентного органу Сполучених Штатів Америки Office of Private International Law Office of the Legal Adviser Department of State (2430 E Street, NW Room 357, South Building WASHINGTON, DC 20037-2851, United States of America) із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів та зупинення провадження у справі №915/1900/23, у зв`язку із зверненням господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Керуючись ст. ст. 12, 50, 162, 165, 166, 167, 176, 177, 181, п. 4 ч. 1 ст. 228, 233-235, 365-368 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 915/1900/23, яка буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче засідання призначити на 14 серпня 2024 року о 10:00.
Засідання відбудеться за адресою: м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14.
3. У випадку неотримання судом до 14.08.2024 від компетентного органу Сполучених Штатів Америки підтвердження про вручення судових документів відповідачу, призначити резервну дату судового засідання на 26 вересня 2024 року о 10:00.
4. Явка представників учасників справи в судове засідання не є обов`язковою.
5. Зобов`язати ПОЗИВАЧА у 20-денний строк від дня отримання даної ухвали надати суду належним чином (нотаріально) посвідчений переклад англійською мовою таких документів у трьох примірниках:
- ухвали Господарського суду Миколаївської області від 15.01.2024 про відкриття провадження у справі № 915/1900/23;
- позовної заяви б/н від 22.12.2023 (вх. № 16803/23) (з додатками);
- заяви б/н від 30.12.2023 (вх. № 9/24) про усунення недоліків (з додатками);
- прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів;
- підтвердження про вручення документа;
- короткий виклад документа, що підлягає врученню.
6. Витрати по здійсненню перекладу документів на румунську мову покласти на позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ».
7. Звернутись з судовим дорученням в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 до компетентного органу Сполучених Штатів Америки Office of Private International Law Office of the Legal Adviser Department of State (2430 E Street, NW Room 357, South Building WASHINGTON, DC 20037-2851, United States of America) з метою вручення документів відповідачу TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC та забезпечення участі його представника в судовому засіданні.
8. Надані позивачем Товариством з обмеженою відповідальністю «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ» документи надіслати згідно з вимогами Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 для подальшого вручення документів TNA CORPORATE SOLUTIONS LLC (610 W. Broadway, Suite 201, Jackson, Wyoming 83001, United States of America) шляхом звернення до компетентного органу Сполучених Штатів Америки Office of Private International Law Office of the Legal Adviser Department of State (2430 E Street, NW Room 357, South Building WASHINGTON, DC 20037-2851, United States of America) з судовим дорученням.
9. Встановити ВІДПОВІДАЧУ строк у 15 днів від дня отримання даної ухвали для надання суду відзиву державною мовою з посиланням на номер справи, оформленого у відповідності до вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, з доданням до нього: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надсилання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку (ч. 9-10 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).
10. ПОЗИВАЧ має право в 5-денний строк від дня отримання відзиву оформити та направити суду та іншим учасникам справи відповідь на відзив з дотриманням правил, встановлених статтею 166, частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
11. ВІДПОВІДАЧ має право в 5-денний строк від дня отримання відповіді на відзив оформити та направити суду та іншим учасникам справи заперечення з дотриманням правил, встановлених статтею 167, частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.
12. ЗАЛУЧИТИ до участі у справі Приватне підприємство «МЕНСЬКЕ-АГРО» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
13. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «КРОЛЕВЕЦЬ АГРОСТАНДАРТ» в триденний строк від дня отримання даної ухвали надіслати третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача листом з описом вкладення копію позовної заяви, з доданими до неї документами та надати суду відповідні докази.
14. Запропонувати ТРЕТІЙ ОСОБІ, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача в 15-денний строк від дня отримання даної ухвали надати суду письмові пояснення щодо позову державною мовою з посиланням на номер справи, оформлений у відповідності до вимог ст. 168 Господарського процесуального кодексу України, з доданням до них: доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, якщо такі докази не надані позивачем; документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
15. Зупинити провадження у справі № 915/1900/23 до надходження відповіді від компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги чи інших документів.
Звернути увагу учасників справи на таке:
- заяви і клопотання у справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 Господарського процесуального кодексу України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань (ст. 169 Господарського процесуального кодексу України);
- докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ч. ч. 3, 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України);
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 4, 8-9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України);
- копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.26 Національного стандарту ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», затвердженого наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 144 від 01.07.2020. Так, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій». Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту «Підпис» на лицьовому боці останнього аркуша копії документа;
- на веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається;
- у разі направлення у судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім слід мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують їх повноваження, а також документи, що посвідчують особу;
- при направленні у судове засідання уповноважених представників учасників справи у порядку самопредставництва, останнім слід мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників, відповідно до ст. 56 Господарського процесуального кодексу України (статут, положення, трудовий договір (контракт) тощо, якими безпосередньо передбачено повноваження відповідної посадової особи представляти інтереси юридичної особи у суді), а також документи, що посвідчують особу.
Попередити учасників справи про таке:
Відповідно до ч. 1 ст. 135 ГПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
3) неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин;
4) невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів, ненадання копії відзиву на позов, апеляційну чи касаційну скаргу, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк;
5) порушення заборон, встановлених частиною десятою статті 188 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі у строки та у порядку, встановленому статтями 255, 256 з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу ХІ «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України.
СуддяО.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2024 |
Оприлюднено | 17.01.2024 |
Номер документу | 116288271 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про визнання недійсними господарських договорів, пов’язаних з реалізацією корпоративних прав |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні