Рішення
від 10.01.2024 по справі 711/7559/23
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/7559/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

18 грудня 2023 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді - Кондрацької Н.М.,

при секретарі - Мелещенко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси цивільну справу за позовом Приватного підприємства «РЕУ «Райагробуд» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ПП «РЕУ «Райагробуд» звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги.

Свої вимогимотивують тим,що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про право власності серії НОМЕР_1 від 04.10.2006 та нежитлового приміщення в будинку АДРЕСА_2 , що підтверджується копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 17328432 від 11.01.2008.

Разом з тим, 25.02.2019 відбулися збори співвласників багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , якими прийнято рішення про передачу функції управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , управителю та вирішено призначити управителем ПП «РЕУ «Райагробуд», затвердити договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком з управителем ПП «РЕУ «Райагробуд», обрати уповноваженою особою від співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , для укладення договору з управителем ОСОБА_2 . На підтвердження згоди ОСОБА_1 на укладення вказаного договору надано анкети голосування ОСОБА_1 як власниці квартири та нежитлового приміщення у вказаному будинку, які є невід`ємними частинами протоколу від 28.02.2019, яким затверджено результати вказаних загальних зборів. На виконання вказаних рішень, прийнятих співвласниками вказаного багатоквартирного будинку (в тому числі з письмової згоди ОСОБА_1 ) 04 березня 2019 року було укладено колективний Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком між управителем ПП «РЕУ «Райагробуд» та уповноваженою на це особою від співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_2 . Тож, вказаний договір відповідно до норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 є обов`язковим для всіх співвласників багатоквартирного будинку, оскільки його зміст та умови, а також спосіб укладення були затверджені рішенням більшості співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , відповідно до вимог чинного законодавства України. Отже, його умови розповсюджуються на всіх співвласників вказаного багатоквартирного будинку, в тому числі на ОСОБА_1 , як на власницю квартири АДРЕСА_3 та нежитлового приміщення у цьому будинку.

Відповідно до п. 1 вказаного договору Управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору. Згідно абз. 3 п. 6 вказаного договору співвласник зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором, а згідно абз. 1 п. 7 управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Таким чином, відповідно до вищевказаних норм законодавства в сфері ЖКГ та ЦК України за Договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 04 березня 2019 року ОСОБА_1 є боржником ПП «РЕУ «Райагоробуд». Відповідно до розрахунку заборгованості по нежитловому приміщенню, ОСОБА_1 заборгувала позивачу ПП «РЕУ «Райагоробуд» за період з серпня 2021 року по вересень 2023 року суму 8103 грн. 57 коп., а відповідно до розрахунку заборгованості по квартирі за цей же період суму 15490 грн. 04 коп. Таким чином, станом на 30.09.2023 заборгованість ОСОБА_1 перед позивачем ПП «РЕУ «Райагоробуд» становить 23593 грн. 61 коп. Крім того, інфляційні збитки та 3% річних від простроченої суми боргу по нежитловому приміщенню та по квартирі становлять 3686 грн. 23 коп. та 771 грн. 69 коп. відповідно, що разом складає 4457 грн 92 коп.

З огляду на вказане, просить суд стягнути з ОСОБА_1 , що є власником нежитлового приміщення та квартири за адресою: АДРЕСА_4 , на користь приватного підприємства «Ремонтно-експлуатаційне управління «Райагробуд» заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на 30.09.2023 в сумі 23593 грн. 61 коп., інфляційні збитки та 3% річних від простроченої суми боргу в сумі 4457 грн 92 коп. Судові витрати покласти на відповідача.

Ухвалою суду від 20.10.2023 відкрито провадження по справі та призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам встановлено строк для подачі заяв по суті справи.

У судове засідання представник позивача адвокат Глембоцька І.В. не з`явилася, до початку надала заяву, в якій просила розгляд справи проводити за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила задовольнити. Проти винесення заочного рішення не заперечувала.

Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про причину неявки суд не повідомила, хоча про день, час та місце розгляду справи була повідомленою у встановленому законом порядку. Відзив на позов не подано.

Справу вирішено за правилами заочного розгляду, передбаченими ст. ст. 280-282 ЦПК України, за відсутності відповідачів, повідомлених у встановленому законом порядку про дату, час і місце судового засідання, які не з`явилися в судове засідання без повідомлення причин та не подали відзиву проти позову.

Суд,враховуючи думкупредставника позивача,дослідивши письмовіматеріали справита докази в їх сукупності, на підставі повного, об`єктивного та всебічного дослідження, суд встановив такі обставини та відповідні ним правовідносини.

Згідно зі статтею 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до положень ст.ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , відповідно до свідоцтва про право власності серії НОМЕР_1 від 04.10.2006, зареєстрованого у КП «ЧООБТІ» 25.10.2006, що підтверджується відповідним витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 106159, а також є власником нежитлового приміщення в цьому ж будинку АДРЕСА_2 (а.с. 5-6).

Таким чином, відповідачка є споживачем житлово-комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території будинку АДРЕСА_2 , які надаються ПП «РЕУ «Райагробуд» всім співвласникам квартир та нежитлових приміщень у вказаному будинку за Договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 04.03.2019, укладеним між управителем ПП «РЕУ «Райагробуд» та уповноваженою на це особою від співвласників багатоквартирного будинку ОСОБА_2 , відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VІІ, який було затверджено зборами співвласників будинку, що відбулися 25.02.2019.

До того, ж як вбачається з листків письмового опитування співвласника, що є додатком до протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, проведених 25.02.2019, ОСОБА_1 надала згоду на затвердження вказаного вище договору.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до статті 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: 1) договори та інші правочини; 2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; 4) інші юридичні факти. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов`язків може бути настання або ненастання певної події.

Цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов`язковим для неї. Виконання цивільних обов`язків забезпечується засобами заохочення та відповідальністю, які встановлені договором або актом цивільного законодавства. Особа може бути звільнена від цивільного обов`язку або його виконання у випадках, встановлених договором або актами цивільного законодавства (ст. 14 ЦК України).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VІІІ (в редакції Закону України №2454-VІІІ від 07 червня 2018 року, що діє з 09 червня 2018 року), житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

До житлово-комунальних послуг належать, зокрема: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку (п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 2189-VІІІ).

Відповідно до вимог п. 13 ч. 1 ст. 1 цього Закону споживачем житлово-комунальних послуг є індивідуальний чи колективний споживач. Крім того, згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», в редакції від 07 червня 2018 року, яка чинна з 09 червня 2018 року, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Статтями 7, 8 вказаного вище Закону визначені права та обов`язки споживачів й виконавця комунальних послуг. Зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно з законодавством і умовами договорів, а обов`язком споживача - є укладення договору про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплата наданих житлово-комунальних послуг за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами. Обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. При цьому, п. 1 ч. 2 ст. 7 Закону передбачено, що споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (зміни до нього) від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку укладається з визначеним відповідно до законодавства управителем співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.

В одному багатоквартирному будинку договір про надання послуг з управління може укладатися одночасно не більш як з одним управителем.

Отже, згідно вказаної норми закон передбачає лише колективну форму договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Укладення індивідуальних договорів між управителем та споживачем послуги з управління багатоквартирним будинком законом не передбачено.

Таким чином, вказаний вище Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 04.03.2019, відповідно до норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги», є обов`язковим для всіх співвласників багатоквартирного будинку, оскільки його зміст та умови, а також спосіб укладення були затверджені рішенням більшості співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 , відповідно до вимог чинного законодавства України. Отже, його умови розповсюджуються на всіх співвласників вказаного багатоквартирного будинку, в тому числі на відповідачку ОСОБА_1 , як на власника квартири АДРЕСА_3 у цьому будинку.

Відповідно до п. 1 вказаного договору Управитель зобов`язався надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі - послуга з управління), що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язалися оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору. Згідно абз. 3 п. 6 вказаного договору співвласник зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором, а згідно абз. 1 п. 7 управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Таким чином, з моменту надання споживачу послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» між сторонами виникли правовідносини, які полягають у виконанні споживачем зобов`язання щодо своєчасної та повної оплати спожитих послуг.

Слід також зазначити, що Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 №76 затверджені Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

Відповідно до цих Правил, житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом. Виконавець послуг - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору. Споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Правовідносини між співвласниками майна як суб`єктами цивільних правовідносин та іншими особами регулюються законами України та договорами, укладеними власниками (співвласниками) майна та іншими особами. Правовідносини власників житлових приміщень щодо оплати комунальних послуг з підприємствами, які надають ці послуги, регулюються нормами ЦК України та законодавства, яке регулює користування житловими комунальними послугами.

Правове регулювання правовідносин власників житлового приміщення належного їм на праві приватної власності, здійснюється на підставі норм ЦК України, які регулюють правовідносини з права власності. У статті 13 Конституції України зазначено, що власність зобов`язує. Вказана норма кореспондує зі статтею 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Отже, чинне законодавство визначає обов`язок для співвласника, незалежно від фактичного проживання, сплачувати комунальні послуги на утримання житла.

За змістом частини першої статті 901, частини першої статті 903 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення глави 63 ЦК України можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Положеннями ст.ст. 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено у ст. 610 ЦК України, - порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положень ст. 611 ЦК України, - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.ст. 156, 162 ЖК України, плата за комунальні послуги в будинку (квартирі), що належить на праві приватної власності, здійснюється за затвердженими в установленому порядку тарифами. Власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Згідно рішення №3/1 від 20.06.2020 про коригування (встановлення) ціни на послугу ПП «РЕУ «Райагробуд» з 01.07.2020 встановлено ціну послуги з управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 , в розмірі 4,90 грн. на місяць, за 1 кв. метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку у зв`язку з підвищенням соціального нормативу, встановленого державою для послуги з управління будинком та зміни вартості складових послуги, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення.

В подальшому, відповідним рішенням про коригування (встановлення) ціни на послугу № 2/1 від 31.10.2022, ціну послуги у вказаному вище будинку збільшено та встановлено у розмірі 5,42 грн. на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового чи нежитлового приміщення у будинку, а рішенням № 4 від 31.08.2023 встановлено ціну послуги в розмірі 5, 71 грн. за 1 кв. метр загальної площі приміщення.

У судовому засіданні встановлено, що ПП «РЕУ «Райагробуд» надавало та надає відповідачці ОСОБА_1 житлово-комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_2 , факт надання яких не спростовано відповідачкою, а також відповідачкою до суду не подано жодних належних та допустимих доказів та будь-яких претензій до позивача щодо неналежної якості наданих ним послуг за вказаною вище адресою.

Як вбачається з розрахунку заборгованості відповідачки ОСОБА_1 перед позивачем за надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за адресою: АДРЕСА_2 за період серпня 2021 року по вересень 2023 року за квартиру АДРЕСА_3 становить 15490,04 грн., а за надані послуги утримання приміщення в цьому ж будинку 8103,57 грн. (а.с. 18-19).

Таким чином, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідачка отримувала житлово-комунальні послуги, які надає ПП «РЕУ «Райагробуд», але всупереч вимог чинного законодавства не здійснювала їх оплату, що призвело до накопичення боргу та порушує права і законні інтереси позивача; з відмовою від отримання послуг до позивача вона не зверталась, доказів щодо ненадання чи надання позивачем послуг неналежної якості, суду не надано, а тому до стягнення з відповідачки підлягає заборгованість, яка виникла станом на 30.09.2023 року у загальній сумі 23593,61 грн.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, згідно розрахунків наданих позивачем, заперечень проти яких не було надано відповідачкою, інфляційні збитки станом на 30.09.2023 року становлять 3686,23 грн., та 3% річних від заборгованості відповідачки ОСОБА_1 у розмірі 771,69 грн., які підлягають до стягнення з останньої на користь позивача.

На основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які посилався позивач, як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд дійшов висновку про можливість задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Крім того, на підставі ст. 141 ЦПК України та Закону України «Про судовий збір» судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Тож до стягнення з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача ПП «РЕУ «Райагробуд» слід стягнути судові витрати в розмірі 2 684 грн., сплачені позивачем в якості судового збору при подачі даного позову до суду згідно платіжної інструкції № 1348 від 18.10.2023 (а.с. 1).

На підставі викладеного, ст. ст. 4, 11,12,13,81,89, 131, 137,141,263-266,273, 280-284, 354 ЦПК України,Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства «РЕУ «Райагробуд» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь Приватного підприємства «РЕУ «Райагробуд» (код ЄДРПОУ 33251595, юридична адреса: с. Червона Слобода, вул.. Чигиринське Шосе, 24) заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на 30.09.2023 в сумі 23593,61 грн., інфляційні збитки та 3% річних від простроченої суми боргу в сумі 4457,92 грн. судовий збір у сумі 2684,00 грн., а всього 30735,53 грн.

Повний текст рішення суду буде виготовлений 25.12.2023.

Рішення суду може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Головуючий: Н. М. Кондрацька

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення10.01.2024
Оприлюднено17.01.2024
Номер документу116290890
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —711/7559/23

Рішення від 29.01.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Кондрацька Н. М.

Рішення від 10.01.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Кондрацька Н. М.

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Кондрацька Н. М.

Ухвала від 20.10.2023

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Кондрацька Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні