ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
08 січня 2024 року Справа № 160/187/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Рянська В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
02.01.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 05.12.2022 № 1357-28/VIII про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 ;
- визнати протиправним та скасувати рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 03.11.2023 № 1582-38/VIII;
- зобов`язати Любимівську сільську раду Дніпровського району Дніпропетровської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства у розмірі 2 га згідно з графічними матеріалами, доданими до заяви від 30.09.2019, що забезпечують чітке відображення і розуміння місця розташування земельної ділянки;
- визнати дії Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області такими, що створюють перешкоди у реалізації ОСОБА_1 конституційного права на землю.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали позовної заяви відповідно до вимог частини 1 статті 171 КАС України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, зважаючи на такі обставини.
Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Згідно з абз. 1, 2 ч. 2 ст. 161 КАС України у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову в паперовій формі зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій позовної заяви та доданих до неї документів. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Позовну заяву подано ОСОБА_1 у паперовій формі в одному примірнику та не додано до позовної заяви її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів для відовідача.
У переліку документів, що додаються до позовної заяви, зазначено і додано експрес-накладну від 02.01.2024 про відправлення ОСОБА_1 на адресу Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області документів. Відомості про вміст поштового відправлення (перелік документів) відсутні.
Отже, позовна заява не відповідає вимогам ч. 1 ст. 161 КАС України в частині додання до позовної заяви її копії, а також копій доданих до позовної заяви документів.
Крім того, частиною 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач оскаржує, зокрема, рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 05.12.2022 № 1357-28/VIII та зазначає, що зі змістом вказаного рішення він ознайомився 06.04.2023 після отримання на поштовому відділенні копії позовної заяви в іншій справі. 05.10.2023 звернувся до відповідача із заявою про скасування вказаного рішення. 17.11.2023 отримав рекомендований лист відповідача з копією рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 03.11.2023 № 1582-38/VIII щодо розгляду його заяви.
З даним адміністративним позовом позивач звернувся до суду 02.01.2024.
Частиною 6 статті 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
До позовної заяви ОСОБА_1 не додано заяву про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності причин його пропуску в частині оскарження рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 05.12.2022 № 1357-28/VIII. Доказів на підтвердження дати ознайомлення позивача з рішенням Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 05.12.2022 № 1357-28/VIII у позовній заяві не зазначено і не додано до позовної заяви.
Процесуальна можливість для звернення з позовом до суду пов`язана з певним часовим проміжком, протягом якого особа може реалізувати право на звернення без застосування до неї наслідків пропуску такого строку. В той же час, у випадку звернення до суду поза межами такого строку, до неї належить застосовувати відповідні правові наслідки, встановлені законом, у даному випадку статтею 123 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини другої статті 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
За приписами ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За правилами частини 6 статті 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
П`ятим днем з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви є 07.01.2024 - вихідний день (неділя), у зв`язку з чим ухвалу постановлено у перший робочий день 08.01.2024.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви, який становить 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання (надіслання) до суду:
- копії позовної заяви та копіями доданих до неї документів;
- обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду в частині оскарження рішення Любимівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області від 05.12.2022 № 1357-28/VIII з доказами поважності причин пропуску відповідного строку.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 КАС України, та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Рянська
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2024 |
Оприлюднено | 17.01.2024 |
Номер документу | 116293183 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рянська Вікторія В'ячеславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рянська Вікторія В'ячеславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рянська Вікторія В'ячеславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рянська Вікторія В'ячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні