Справа № 909/1240/19
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
16.01.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали заяви Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (вх. № 438/24 від 15.01.2024) про визнання кредиторських вимог в сумі 84 380 797, 48 гривень компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія",
В С Т А Н О В И В:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія". 18.11.2020 суд визнав банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія" та відкрив ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначив арбітражного керуючого Захарка І. І.
Ухвалою від 21.12.2023 суд відклав розгляд справи на 16.01.2024.
15.01.2024 за вх. № 438/24 до канцелярії суду від Акціонерного товариства "Укртрансгаз" надійшла заява про визнання кредиторських вимог в сумі 84 380 797, 48 гривень компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу.
Розглянувши матеріали заяви судом взято до уваги таке.
Приписами частини 4 статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Пунктом 2 частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства закріплено, що до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
За приписами статті 169 Господарського процесуального кодексу України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до пункту 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
У зв`язку із відсутністю в Кодексі України з процедур банкрутства процесуальних норм, які б регулювали питання залишення заяви з грошовими вимогами без руху, суд в даному випадку застосовує аналогію права - норму частини 3 статті 37 Кодексі України з процедур банкрутства (господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу), розцінюючи подану заяву, як позовну заяву.
До позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (пункт 2 частина 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно із абзацом 1 частини 1 та абзацом 1 частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина 1 статті 4 Закон України "Про судовий збір").
За подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом сплавляється судовий збір - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 10 пункту 2 частини 1 статті 4 Закон України "Про судовий збір").
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" установлено у 2024 році прожитковий мінімум працездатних осіб: з 1 січня 2024 року становить 3 028 гривень.
Суд звертає увагу на те, що усуваючи недоліки допущені при поданні заяви з вимогами до боржника, Акціонерному товариству "Укртрансгаз" належить сплатити 6 056, 00 гривень судового збору.
За таких обставин суд залишає заяву Акціонерного товариства "Укртрансгаз" про визнання кредиторських вимог в сумі 84 380 797, 48 гривень компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу без руху та надає заявнику час для усунення виявленого недоліку.
Керуючись статтями 2, 37, 45, 60, Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Заяву Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (вх. № 438/24 від 15.01.2024) про визнання кредиторських вимог в сумі 84 380 797, 48 гривень компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія" - залишити без руху.
2. Акціонерному товариству "Укртрансгаз" впродовж десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути недоліки допущені при поданні заяви (вх. № 438/24 від 15.01.2024) про визнання кредиторських вимог в сумі 84 380 797, 48 гривень компенсації вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська теплоенергетична компанія", зокрема надати суду:
- докази сплати судового збору у розмірі 6 056, 00 гривень.
3. У разі невиконання вимог суду вказана заява буде повернута без розгляду.
4. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
5. Ухвала набирає законної сили 16.01.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 18.01.2024 |
Номер документу | 116318717 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні