Ухвала
від 16.01.2024 по справі 909/26/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/26/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

16.01.2024 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В.,

розглянувши матеріали справи

за позовом: Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт", вул. Героїв України (Гагаріна), буд. 16, м. Бровари, Київська область, 07400

до відповідача: Приватного підприємства "Степан Мельничук", вул. Січових Стрільців, буд.1, с. Турка, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78253

про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 65364 грн 60 коп.

встановив: до Господарського суду Івано-Франківської області звернулось Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" з позовною заявою до Приватного підприємства "Степан Мельничук" про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 65364 грн 60 коп.

09.01.2024 суд постановив позовну заяву від 04.01.2024 вх.№160/24 залишити без руху; позивачу у десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме надати докази сплати судового збору у сумі 2422 грн 40 коп. та опис вкладення до цінного листа, який підтверджує направлення відповідачу на його юридичну адресу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

На виконання вимог ухвали суду від 09.01.2024 позивач подав заяву про усунення недоліків (від 11.01.2024 вх.№597/24), до якої приєднав квитанцію про сплату №7635-0670-0857-6844 від 10 січня 2024 року, якою підтверджується сплата судового збору в розмірі 2422 грн 40 коп.

З приводу доказів направлення відповідачу на його юридичну адресу копії позовної заяви і доданих до неї документів позивач зазначив, що відповідно до вимог ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України відповідач, Приватне підприємство "Степан Мельничук", як юридична особа, зобов`язаний зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Відповідно до приписів ч.7 ст. 42 ГПК України, якщо інший учасник справи зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Згідно з частинами 1 та 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до приписів частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приписами частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та, враховуючи, що ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, характер спірних правовідносин, предмет, підстави позову і обраний позивачем спосіб захисту, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

При цьому, суд врахував вимоги ч.3 ст. 174 ГПК України, якою передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Враховуючи викладене та те, що позивачем усунуто недоліки, допущені при подані позовної заяви, керуючись статтями 12, 174, 176, 233, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

3. Відповідачу:

- встановити строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду. Докази такого надіслання надати суду (частина 5 статті 165 ГПК України).

4. Позивачу:

- встановити строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Зобов`язати позивача надіслати (надати) відповідь на відзив та додані до неї документи відповідачу одночасно з надісланням (наданням) такої відповіді на відзив до суду. Докази такого надіслання надати суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України).

5. Встановити сторонам строк на подачу заяв по суті справи протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

6. Звернути увагу відповідача на обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами, ( ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 170 ГПК України суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст. 235, 255 ГПК України).

Дата підписання 16.01.2024

Суддя Т. В. Максимів

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116318726
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —909/26/24

Рішення від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 16.01.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

Ухвала від 09.01.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні