Справа № 158/145/24
Провадження № 2/0158/160/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 січня 2024 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Польова М.М., вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Ківерцівського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , Ківерцівської державної податкової інспекції Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про визнання права власності, звільнення майна з-під арешту та зобов`язання повернути майно у власність,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ківерцівського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , Ківерцівської державної податкової інспекції Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про визнання права власності, звільнення майна з-під арешту та зобов`язання повернути майно у власність.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддя дійшла наступних висновків.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
В порушення наведених норм представником позивача у позовній заяві не зазначено: ціни позову; відомостей про наявність або відсутність у позивача та відповідача (Ківерцівської державноїподаткової інспекціїГоловного управлінняДержавної податковоїслужби уВолинській області) електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі сторін, а також правильного ідентифікаційного коду юридичної особи (Ківерцівської державної податкової інспекції Головного управління Державної податкової служби у Волинській області), оскільки зазначений ідентифікаційний код належить іншій юридичній особі, яка припинена.
Крім того, згідно із ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Позовна заява ОСОБА_1 сформована в підсистемі «Електронний суд» та до позову долучено докази доставки копії позовної заяви з доданими до неї документами до зареєстрованих Електронних кабінетів Ківерцівського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та ОСОБА_2 .
Проте доказів надсилання копій позовної заяви з доданими до неї документами до електронного кабінету або листом з описом вкладення Ківерцівській державнійподатковій інспекціїГоловного управлінняДержавної податковоїслужби уВолинській області представником позивача не надано.
Також ч. 4 ст. 177 ЦПК України передбачає, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.
Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).
Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» доказом дійсної вартості нерухомого майна є складений суб`єктом оціночної діяльності звіт про оцінку майна.
Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» передбачено, що звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Позивачем до позовної заяви не додано документів на підтвердження ринкової вартості транспортного засобу, а саме: автомобіля «OpelVivaro»,номерний знак НОМЕР_1 ,2006року випуску,ідентифікаційний номертранспортного засобу НОМЕР_2 . Наведене позбавляє суддю можливості перевірити правильність сплати судового збору.
Окрім того, відповідно до ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Так, згідно із п. 1 та п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2023 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно із ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, у якій об`єднано одночасно дві позовні вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи наведене, оскільки позивачем одночасно заявлено одну вимогу майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру, тому судовий збір за даним позовом повинен бути оплачений за кожну вимогу окремо, а саме: за дві немайнові вимоги про звільнення майназ-підарешту тазобов`язання повернутимайно увласність в розмірі 2422,40 грн. (2 х 1211,20 грн.) та за майнову вимогу про визнання права власності в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак в порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви позивачем додано документ про сплату судового збору в розмірі 2112,00 грн., тобто в меншому, ніж визначено у чинному законодавстві.
Також ч. 5 ст. 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В порушення зазначених вимог, позивачем до позовної заяви додано лише перший аркуш ухвали Солом`янського міськрайонного суду Донецької області від 03.11.2023.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 185 ЦПК Українив ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим ст. 175 та ст. 177 ЦПК України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
ПОСТАВОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 доКіверцівського відділудержавної виконавчоїслужби уЛуцькому районіВолинської областіЗахідного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції України, ОСОБА_2 ,Ківерцівської державноїподаткової інспекціїГоловного управлінняДержавної податковоїслужби уВолинській областіпро визнанняправа власності,звільнення майназ-підарешту тазобов`язання повернутимайно увласність залишити без руху.
Надати позивачу (представнику позивача) строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2024 |
Оприлюднено | 18.01.2024 |
Номер документу | 116319050 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні