Ухвала
від 15.01.2024 по справі 591/12087/23
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/12087/23 Провадження № 2/591/1923/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 січня 2024 року м. Суми

Суддя Зарічного районного суду м. Суми Ніколаєнко О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «Крестеф» про зобов`язання звільнити з роботи, виплатити заробітну плату, стягнення моральної шкоди ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою і просить :

1)зобов`язати ТОВариство «Крестеф» звільнити його з роботи за власним бажанням та розірвати усі трудові відносини з ним ;

2)зобов`язати ТОВариство «Крестеф» виплатити заробітну плату за весь період його працевлаштування в даному товаристві починаючи з 24.08.2023 р. по дату ухвалення судового рішення;

3)стягнути з ТОВ «Крестеф» моральну шкоду.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, встановлено, що вказана позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.

Відповідно до п.2 ч.3 175ЦПК Українипозовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до ч.6 ст.14 ЦПК Україниадвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до ч.6 ст.14 ЦПК Українипроцесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Заява подана ОСОБА_1 не відповідає вимогам п.2 ч.3 175ЦПК України, так як не містить відомостей про наявність або відсутність у нього електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та у відповідача .

З вимог цивільного процесуального законодавства вбачається, що зазначені в ст. 175 ЦПК України відомості мають бути наведені саме в позовній заяві.

Згідно з п.3 ч.3ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно з п.1 ч.1ст.176ЦПК України ціна позову визначається - у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Всупереч вимогам п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем в позовній заяві не зазначено ціну позову.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175. ч.ч. 5, 6ст.177 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем всупереч наведеним вимогам, не вказано, на якій посаді він працював та з якої посади просить його звільнити, позивачем не надано докази на підтвердження цих обставин та не заявлено клопотання про їх витребування. Також прохальна частина позовної заяви не містить суми моральної шкоди, яку позивач просить стягнути та у ній не зазначено, з якої дати необхідно позивача звільнити. В позовній заяві позивач зазначає, що ним була подана заява на звільнення, але докази на підтвердження зазначеного позивач не надає.

Згідно з ч.4ст.177ЦПК Українидо заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Позивачем заявлено три вимоги: про зобов`язання роботодавця звільнити його із займаної посади, виплатити заробітну плату, та про стягнення моральної шкоди. За вимогою про стягнення заробітної плати позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір". За двома іншими вимогами, одна з яких є немайновою, а інша - майновою, позивачем судовий збір не сплачено.

Відповідно доч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду: позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі наведеної норми позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір в сумі 1073,60 грн. за вимогу немайнового характеру та 1% від ціни позову, однак не менше 1073,60 грн. за вимогою майнового характеру - про відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити :

- зазначення доказів, якими підтверджуються обставини, перелік документів та інших доказів, які додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Відповідно дост.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху та запропонувати у десятиденний строк з дня вручення копії ухвали усунути недоліки позовної заяви:

- привести позовну заяву у відповідність до вимогст.175 ЦПК України, надавши уточнену позовну заяву та її копії відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі;

-надати всі наявні докази або заявити клопотання про витребування доказів на підтвердження зазначених вище обставин.

- зазначити ціну позову,

- надати докази сплати судового збору у розмірі, встановленому законом.

Роз`яснити позивачу, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачеві.

Керуючисьст. ст.14, 175,176, 185 ЦПК України,

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «Крестеф» про зобов`язання звільнити з роботи, виплатити заробітну плату, стягнення моральної шкоди - залишити без руху, надавши строк десять днів з дня вручення позивач ухвали для виправлення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Ніколаєнко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення15.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116339408
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —591/12087/23

Рішення від 21.05.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 15.01.2024

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні