Ухвала
від 17.01.2024 по справі 924/32/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"17" січня 2024 р. Справа № 924/32/24

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Заверухи С.В., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕКТР - АГРО", Київська обл., м. Обухів

до 1. Фермерського господарства "КОНДРАТЮК О.В.", Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село;

2. ОСОБА_1 , Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село;

про стягнення 892 223,72 грн - основний борг, 8 867,01 грн - відсотки за користування товарним кредитом; 64 888,56 грн - пеня, 74 124,28 грн - 36% річних, 275 252, 59 грн - штраф.

ВСТАНОВИВ:

04.01.24р. до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕКТР - АГРО", Київська обл., м. Обухів до 1. Фермерського господарства "КОНДРАТЮК О.В.", Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село, 2. ОСОБА_1 , Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село про стягнення 892 223,72 грн - основний борг, 8 867,01 грн - відсотки за користування товарним кредитом; 64 888,56 грн - пеня, 74 124,28 грн - 36% річних, 275 252, 59 грн - штраф.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.01.24 року позовну заяву передано для розгляду судді Заверусі С.В.

09.01.24р. ухвалою суду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕКТР - АГРО" залишено без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

12.01.2024р. на адресу господарського суду Хмельницької області від Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕКТР - АГРО" надійшло клопотання про усунення недоліків вказаних в ухвалі суду від 09.01.24р.

Положеннями ч. 3 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Водночас, позивачем заявлено в позовній заяві клопотання про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Судом зауважується, що згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо, кількість сторін та інших учасників справи, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 ГПК України).

Судом встановлено, що позивач в позовній заяві просить суд стягнути (солідарно) 892 223,72 грн - основного боргу, 8 867,01 грн - відсотки за користування товарним кредитом; 64 888,56 грн - пеню, 74 124,28 грн - 36% річних, 275 252, 59 грн - штраф тому, обраний позивачем спосіб захисту, категорія та складність справи, а також характер доказів не може свідчити про незначну складність останньої.

З огляду на зазначене, з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, суд, вважає за доцільне здійснювати розгляд даного спору за правилами загального позовного провадження, тому в задоволенні поданого клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження слід відмовити.

Частина 2 ст. 250 ГПК України визначає, що за результатами розгляду клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд в ухвалі про відкриття провадження у справі може відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального провадження.

З вищезазначеного, враховуючи особливості даного спору, суд приходить до висновку про відкриття провадження у справі №924/32/24 за правилами загального позовного провадження та, відповідно, відмову в задоволенні заявленого в позовній заяві клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Крім того, 04.01.24 року разом із позовною заявою подано заяву про участь представника позивача - Бохан С.О. (адвокат) у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів.

Розглянувши заяву представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, судом встановлено та враховується наступне.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3, 4, 5, 8 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020р. № 169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду.

Відповідно до розділу 3 п.п. 1, 2, 3, 4 цього Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. В заяві учасник справи обов`язково вказує: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; номер телефону для зв`язку із судом. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.

За визначенням розділу 2 п. 2 "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв"язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду "система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку.

Таким чином, для участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду нормативно-правовим актом встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної роботи проведення судового засідання в режимі відеоконференції (реєстрація особи "EasyCon" на сайті "Судова влада України", подача відповідного клопотання не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання, з направленням цього клопотання іншим учасникам справи, зазначення електронної адреси, яка використана для реєстрації в системі Системі відеоконференцзв"язку, наявність у суду технічної можливості (обладнання та можливості його використання у визначений день і час).

Зважаючи на вищевикладене, встановлену судом технічну можливість проведення підготовчого засідання у даній справі в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про можливість задоволення заяви представника позивача та постановлення ухвали про участь представника позивача в підготовчому засіданні у справі №924/32/24, призначеному на 10:00 год. 13 лютого 2024р., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи "EasyCon".

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 197, 250, 234 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду.

2. Відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СПЕКТР - АГРО", Київська обл., м. Обухів до 1. Фермерського господарства "КОНДРАТЮК О.В.", Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село; 2. ОСОБА_1 , Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с. Нове Село, в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання на 10:00 год. 13 лютого 2024р.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою:м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1.

4. Відмовити в задоволенні поданого клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.

5. Заяву представника позивача - Бохан С.О. про участь у підготовчому засіданні у справі №924/32/24 призначеному на 10:00 год. 13 лютого 2024 р., в режимі відеоконференції задовольнити.

6. Провести підготовче засідання по справі №924/32/24, призначене на 10:00 год. 13 лютого 2024р., в режимі відеоконференції в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1.

7.Підготовче засідання 13 лютого 2024р. об 10:00 год. в режимі відеоконференції буде проведено за допомогою системи "EasyCon" поза межами приміщення суду за участю представника позивача - Бохан С.О.

8. Встановити відповідачу 1 та 2 строк для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України до 04 лютого 2024 року, копії такого відзиву та доданих документів надіслати позивачу відповідно до ст. 178 ГПК України

9. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України до 10 лютого 2024 року.

10. Повідомити учасників справи про судове засідання або/та їх представників.

11. Роз`яснити учасникам справи, що у підготовчому засіданні суд:

з`ясовує наявність підстав для відводів;

з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;

у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;

вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;

може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;

з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;

з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;

вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;

за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення;

вирішує заяви та клопотання учасників справи;

направляє судові доручення;

встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;

встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення;

встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;

встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті;

з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат.

відповідно до п. 1 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили після її підписання. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.В. Заверуха

Віддруковано 2 примірника:

1 - до справи;

2- відповідачу (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) рек. з повід.

Електрона адреса: представника позивача - ІНФОРМАЦІЯ_1

Позивачу ухвалу направити до кабінету Електронного Суду

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення17.01.2024
Оприлюднено19.01.2024
Номер документу116357149
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —924/32/24

Ухвала від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 13.02.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

Ухвала від 09.01.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Заверуха С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні