Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 2-о-2/10/1605
Провадження № -
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
15 березня 2010 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представника заявника ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , при заінтересованій особі Державній нотаріальній конторі Гребінківського району Полтавської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що у зв`язку з розбіжностями в імені в документах спадкодавці вона не може оформити свідоцтва про право на спадщину.
В судовому засіданні заявник та її представник заявлені вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явилася, надіславши до суду заяву, в якій вказала, що проти задоволення заявлених вимог не заперечує та просить суд розглянути справу без її участі.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гребінка Полтавської області померла баба позивача ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 , виданим 11.06.2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Гребінківського районного управління юстиції Полтавської області (актовий запис № 143). На час смерті вона мала у власності житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами, який розташований по АДРЕСА_1 , що підтверджується свідоцтвом про право власності на частку в спільному майні подружжя та свідоцтвом про право на спадщину за законом.
Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4 мав би бути батько позивача ОСОБА_5 , який ІНФОРМАЦІЯ_2 помер та за час свого життя не встиг в установленому законом порядку виготовити на своє ім`я свідоцтво про право на спадщину за законом.
Після смерті ОСОБА_5 спадщину прийняла лише позивач, шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. При зверненні до державної нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про право на спадщину за законом, їй було відмовлено у його видачі у зв`язку з тим, що у правовстановлюючих документах на вищезазначений житловий будинок прізвище, ім`я та по - батькові вказано як « ОСОБА_6 », а в свідоцтві про її смерть та в свідоцтві про народження батька позивача її прізвище, ім`я та по - батькові вказано як « ОСОБА_3 ». При зверненні позивача з письмовою заявою до відділу РАЦС Гребінківського РУЮ Полтавської області для виправлення даної помилки, їй було відмовлено у внесенні змін, що підтверджується висновком про відмову у внесенні змін, доповнень до актового запису цивільного стану від 13.01.2009 року.
На даний час постало питання про оформлення спадкового майна після смерті ОСОБА_5 , але без встановлення факту належності ОСОБА_3 правовстановлюючих документів, а саме: свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя серія НОМЕР_2 та свідоцтва про право на спадщину за законом серія ВКК № 315190 виданих на ім`я ОСОБА_6 позивач позбавлена можливості реалізувати своє право на спадщину.
Той факт , що прізвище, ім`я , по - батькові померлої баби позивача є ОСОБА_6 підтверджується наступними документами:
- свідоцтвом про народження;
- свідоцтвом про право власності на частку в спільному майні подружжя;
- свідоцтвом про право на спадщину за законом;
- технічним паспортом на житловий будинок індивідуального житлового фонду та будинковою книгою, в яких прізвище, ім`я та по - батькові померлої баби позивача
зазначено як ОСОБА_6 .
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно із ч. 1 ст. 259 ЦПК у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно Свідоцтва про смерть ОСОБА_3 та ОСОБА_6 , яка зазначена у правовстановлюючих документах на житловий будинок, а саме: Свідоцтві про право власності на частку в спільному майні подружжя серії ВКК № 315191 та Свідоцтві про право на спадщину за законом серії ВКК № 315190 є одна і та сама особа.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О. І. Радзівон
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2010 |
Оприлюднено | 23.01.2024 |
Номер документу | 116373599 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Радзівон О. І.
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Татіщева Яна Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні