ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
18 січня 2024 року Справа № 903/72/24 Суддя Господарського суду Волинської області Вороняк А. С., розглянувши заяву Селянського (фермерського) господарства «Колос»
про забезпечення позову
встановив:
17.01.2024 до Господарського суду Волинської області надійшла позовна заява Селянського (фермерського) господарства «Колос» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС ОІЛ» про стягнення 933955,50 грн, з них 803000,00 грн заборгованості, 101919,15 грн пені, 8775,11 грн 3 % річних, 20261,24 грн інфляційних втрат.
Разом з позовною заявою було подано заяву від 16.01.2024 про забезпечення позову.
З 18.10.2023 введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", яким, серед іншого, внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч. 4 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України)).
Відповідно до ч. 5 ст. 6 ГПК України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Отже у відповідності до ст. 6 ГПК України заявник - Селянське (фермерське) господарство «Колос» (хутір «Березово», с.Велицьк, Ковельський район, Волинська область, 45089, код ЄДРПОУ 20128044), як юридична особа, зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, який станом на 18.01.2024 не зареєстрований заявником.
Заява від 16.01.2024 про забезпечення позову підписана представником позивача адвокатом Вінцюк Ю. Б..
Згідно з відповіддю №429718 про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС фізичної особи ОСОБА_1 , остання має зареєстрований електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС (дата реєстрації 20.10.2020).
Згідно з відомостями комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду Селянське (фермерське) господарство «Колос» відповідно до вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України не зареєструвало свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Про те, що у Селянського (фермерського) господарства «Колос» відсутній електронний кабінет зазначено й у вступній частині заяви про забезпечення позову. Поважних причин, з яких позивач не зареєстрував електронний кабінет, у заяві не наведено.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 7 ст. 140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу. Суд повертає заяву про забезпечення позову заявнику також встановивши, що заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Оскільки у заявника - Селянського (фермерського) господарства «Колос» відсутній електронний кабінет заяву останнього від 16.01.2024 про забезпечення позову слід повернути заявнику.
Керуючись ст.ст. 6, 140, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
у х в а л и в:
заяву Селянського (фермерського) господарства «Колос» від 16.01.2024 про забезпечення позову з додатком (фіскальний чек від 16.01.2024 на суму 1524,00 грн) на 7-ми арк, повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з ним до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст.235 Господарського процесуального кодексу ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку і строки встановлені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала підписана 18.01.2024.
Суддя А. С. Вороняк
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116380702 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Вороняк Андрій Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні