Рішення
від 12.01.2024 по справі 908/3178/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 15/253/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.01.2024 Справа № 908/3178/23

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Катрас", 69032, м. Запоріжжя, вул. Богдана Хмельницького, буд. 25, кв. 1

до відповідача Оздоровчий табір "Маяк" Служби безпеки України, 71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 1

про стягнення коштів

установив

16.10.2023 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Катрас", м. Запоріжжя до відповідача Оздоровчий табір "Маяк" Служби безпеки України, Запорізька область, м. Бердянськ про стягнення заборгованості за договором № 31 про виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом від 13.08.2021 в розмірі 18 788,60 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.10.2023, справу № 908/3178/23 передано на розгляд судді Горохову І.С.

Ухвалою суду від 06.11.2023 позовна заява була залишена без руху для усунення недоліків, допущених позивачем.

09.11.2023 на адресу Господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Катрас", м. Запоріжжя про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 13.11.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/3178/23 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоєно справі номер провадження 15/253/23. Постановлено здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

Запропоновано відповідачу в строк не пізніше 13.12.2023 подати відзив на позовну заяву і всі можливі докази у підтвердження його заперечень проти позову або його визнання, позивачу запропоновано у строк не пізніше 27.12.2023 подати письмову відповідь щодо відзиву на позовну заяву, оформлену згідно з вимогами ст. 166 ГПК України, а також запропоновано відповідачу у строк не пізніше 12.01.2024 подати заперечення на відповідь на відзив, оформлені відповідно до ст. 167 ГПК України.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, 13.12.2023 сплив тридцятиденний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням, а тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.

Відповідно до ч. 5, 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Позов заявлено з тих підстав, що між позивачем та відповідачем було укладено договір про виконання функцій трьох спальних корпусів з прибудовами. Відповідно до умов договору були перераховані кошти у сумі 18 788,60 грн вя кості забезпечення виконання договору. Виконання робіт підтверджується актами здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом із доданими розрахунками витрат виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом. У зв`язку з військовою агресією російської федерації виконання робіт за договором було призупинено на невизначений час. З урахуванням умов п. 9.2 договору просить стягнути з відповідача грошове забезпечення виконання договору в сумі 18 788,60 грн.

Відповідач відзив на позов та документи, докази в обґрунтування відзиву до суду не надіслав.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено:

1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об`єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

3. У зв`язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

На час вирішення спору в суді воєнний стан в Україні продовжено на 90 діб.

Відповідно до п. 21 Розділу ІХ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції".

Відповідно до ст. 121 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII, якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають електронного кабінету, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.

З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають електронного кабінету, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.

З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов`язків.

Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» адміністративний центр м. Бердянськ Бердянської міської територіальної громади та Бердянського району Запорізької області відноситься до Тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.

Згідно із Відповіддю з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 17.10.2023 № 275347 місцезнаходженням Оздоровчий табір «Маяк» Служби Безпеки України є: вул. Айвазовського, будинок 1, м. Бердянськ, Запорізька область, 71107, Україна.

Позовна заява з додатками надіслана позивачем на електронну адресу відповідача: mayaksbu@i.ua.

Копія ухвали від 13.11.2023 надіслана на вказану електронну адресу та розміщено на офіційному сайті Господарського суду Запорізької області, про що свідчить роздруківка з сайту.

Враховуючи приписи ч. ч. 4, 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

З матеріалів справи, суд установив.

13.08.2021 за результатами проведеного тендеру, між Товариством з обмеженою відповідальністю «Катрас» (Виконавець) та Оздоровчим табором «Маяк» Служби Безпеки України (Замовник) укладено договір № 31 про виконання функцій замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом на об`єкті; «Реконструкція будівель трьох спальних корпусів з прибудовами (літ.: «Х,х»; літ.: «Х1,х1; літ.: «Ц,ц» оздоровчого табору «Маяк» СБ України за адресою: Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Айвазовського, 1) із додатком та додатковою угодою (Договір).

Додатками до цього договору є: додаток № 1 - «Розрахунок вартості виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом».

Відповідно до п. 1.1. Договору відповідач замовив, а позивач зобов`язався виконати та здати Замовнику закінчені роботи з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом об`єкта «Реконструкція будівель трьох спальних корпусів з прибудовами (літ.: «Х,х»; літ.: «Х1,х1; літ.: «Ц,ц» оздоровчого табору «Маяк» СБ України за адресою: Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Айвазовського, 1)» (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва; ДК 021:2015 код 71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт) відповідно до договірної ціни.

Відповідно до п. 3.1. Договору, договір набирає чинності з дати укладання та діє до 31.12.2022, але в будь-якому разі до закінчення будівництва та введення об`єкта зазначеного в п. 1.2. договору в експлуатацію, а в частині обов`язків по оплаті наданих послуг по фінансовим та гарантійним обов`язкам - до повного проведення розрахунків.

Відповідно до п. 2.1. договору та «Договірної ціни», загальна ціна договору становить 2,125% підсумку глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку об`єкта, відносно якого здійснюється функції замовника та виконання робіт з технічного нагляду за будівництвом, та складає 375 771,95 грн, в тому числі єдиний податок - 18 788,60 грн.

Ціна цього договору на 2021 рік становить 80 649,00 грн, у тому числі єдиний податок 4032,45 грн.

Ціна договору на 2022 рік становить 295 122,95 грн, у тому числі єдиний податок - 14 756,15 грн.

13.12.2021 Додатковою угодою № 1, внесено зміни до п. 2.1. Договору і визначено: « 2.1. Вартість послуг за даним договором визначається за результатами конкурсних процедур та становить 2,125% підсумку глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку об`єкта, відносно якого здійснюються функції замовника та виконання робіт з технічного нагляду за будівництвом, та складає 375 771,95 грн, без ПДВ, у тому числі єдиний податок - 18 788,60 грн, а саме:

- у 2021 році 83 818,61 грн, у тому числі єдиний податок 4190,93 грн;

- у 2022 році 291 953,34 грн, у тому числі єдиний податок 14 597,67 грн».

Умовами проведеного тендеру по закупівлі вищезазначених послуг та згідно з п. 9.1. Договору передбачено, що з метою забезпечення виконання зобов`язань даного Договору після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, але не пізніше дати укладання договору на закупівлю, Генпідрядник вносить на депозитний (безвідсотковий) рахунок Замовника забезпечення виконання договору про закупівлю, яке становить 5% від вартості договору.

Відповідно до умов договору зазначена сума складала 18 788,60 грн = (375 771,95 грн * 5% /100%).

На виконання зазначеної вимоги Виконавцем, платіжним дорученням № 1121 від 12.08.2021 перераховано Замовнику суму забезпечення виконання Договору в розмірі 18 788,60 грн.

На виконання п. 2.1. Договору та Додатку № 1 «Розрахунок вартості виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом», відповідач (як Замовник) перерахував Позивачу (як Виконавцю) грошові кошти в загальній сумі 80 649,00 грн (оплату здійснено платіжними дорученнями № 265 від 06.10.2021 на суму 3126,34 грн, № 269 від 23.10.2021 на суму 12 298,89 грн, № 274 від 12.11.2021 на суму 11 258,36 грн, № 279 від 19.11.2021 на суму 6743,51 грн, № 285 від 26.11.2021 на суму 4192,10 грн, № 289 від 03.12.2021 на суму 16 449,43 грн, № 308 від 17.12.2021 на суму 29 699,98 грн).

На виконання п. 1.1., 5.1.-5.2. Договору позивачем було виконано роботи передбачені умовами укладеного Договору.

Виконання робіт підтверджується актами здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом, до яких додаються розрахунки витрат виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом на загальну суму 83 818,61 грн, а саме:

- акт № 31 від 04.10.2021 та розрахунку до нього про здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом за вересень 2021 року на суму 3126,34 грн;

- акт № 36 від 20.10.2021 та розрахунку до нього про здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом за жовтень 2021 року на суму 12 298,89 грн (загалом з початку робіт на 15 425,23 грн);

- акт № 40 від 10.11.2021, акт № 42 від 17.11.2021, акт № 44 від 24.11.2021 та відповідними розрахунками до них про здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом за листопад 2021 року на суму 22 193,97 грн (загалом з початку робіт на 37 619,2 грн);

- акт № 46 від 01.12.2021, акт № 51 від 15.12.2021 та відповідними розрахунками до них про здавання-прийняття виконаних робіт з виконання функцій служби замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом за грудень 2021 року на суму 46 199,41 грн (загалом з початку робіт на 83 818,61 грн).

Роботи за Договором, передбачені за 2021 рік, було виконано в повному обсязі, прийнято відповідачем (Замовником) та повністю оплачені.

У зв`язку із початком 24.02.2022 року військової агресії російської федерації проти України, у зв`язку із тимчасовою окупацією російською федерацією території м. Бердянська Запорізької області (і будівель трьох спальних корпусів з прибудовами (літ.: «Х,х»; літ.: «X1,х1; літ.: «Ц,ц») оздоровчого табору « Маяк » СБ України за адресою: Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Айвазовського, 1) подальші роботи за Договором та подальше фінансування робіт за Договором було фактично призупинено на невизначений час.

27.09.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю «Катрас» направило на адресу начальника Оздоровчого табору «Маяк» Служби Безпеки України Андрію Асєєву лист № 41/23 про повернення забезпечення виконання договору в розмірі 18 788,60 грн.

Відповіді на лист не надано.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 627 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Згідно зі ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 526 ЦК України та ст. 193 Господарського кодексу України (далі за текстом - ГК України) передбачають, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору... Частина 2 ст. 193 ГК України передбачає, що кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до п. 9.2. Договору, замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю після виконання виконавцем договору, в обсязі, передбаченому планом фінансування на поточний бюджетний рік, що підтверджується актами виконаних робіт підписаними обома Сторонами, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або договору про закупівлю недійсним та у випадках, передбачених ст. 43 Закону, а також згідно з умовами, зазначеними в договорі, але не пізніше ніж протягом п`яти банківських днів з дня настання зазначених обставин.

Додатковою угодою № 1 від 13.12.2021 передбачено, що вартість послуг за даним договором у 2021 році становить 83 818,61 грн, у тому числі єдиний податок 4190,93 грн.

Тобто фінансування на поточний бюджетний рік, що підтверджується актами виконаних робіт підписаними обома сторонами за 2021 рік становить 83 818,61 грн. Доказів виконання умов договору за 2022 рік у сумі 291 953,34 грн не надано.

Відповідно до п. п. 3.1, 3.2 договору, договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31.12.2022, але в будь-якому разі до закінчення будівництва та введення об`єкта зазначеного в п. 1.2 договору в експлуатацію. Датою закінчення дії договору є реєстрація документу про готовність об`єкта до експлуатації, а в частині обов`язків по оплаті наданих послуг по фінансовим та гарантійним обов`язкам - до повного проведення розрахунків.

Договір може бути розірваний достроково: за взаємною згодою сторін; відсутності потреби у закупівлі робіт; за рішенням суду; в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Доказів розірвання договору та реєстрації документу про готовність об`єкта до експлуатації не надано.

Таким чином, суд вважає, що підстави для повернення всієї суми забезпечення виконання договору про закупівлю в розмірі 18 788,60 грн відсутні.

Разом з тим, з урахуванням планового фінансування та підтвердження виконання робіт у 2021 році на суму 83 818,61 грн, поверненню підлягає забезпечення виконання договору про закупівлю в розмірі 5% від вказаної вартості, а саме: 83 818,61 грн * 5%/100% = 4190,93 грн.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до статей 76, 77, 78, 79, 80 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Враховуючи наведені обставини, надані докази та чинне законодавство України, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 46, 74, 76-80, 129, 233, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Оздоровчого табору «Маяк» Служби Безпеки України (вул. Айвазовського буд. 1, м. Бердянськ, Запорізька область, 71107, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 20000083) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Катрас» (вул. Богдана Хмельницького буд. 25, кв. 1, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69032, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 32121615) суму забезпечення виконання договору в сумі 4190,93 грн (чотири тисячі сто дев`яносто гривень 93 коп.). Видати наказ.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з Оздоровчого табору «Маяк» Служби Безпеки України (вул. Айвазовського буд. 1, м. Бердянськ, Запорізька область, 71107, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 20000083) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Катрас» (вул. Богдана Хмельницького буд. 25, кв. 1, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69032, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи 32121615) судовий збір у розмірі 598,69 грн (п`ятсот дев`яносто вісім гривень 69 коп.). Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст. ст. 240, 241 ГПК України 18 січня 2024 року.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.01.2024
Оприлюднено22.01.2024
Номер документу116381111
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —908/3178/23

Судовий наказ від 09.02.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Судовий наказ від 09.02.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Рішення від 12.01.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 13.11.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні