ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
18 січня 2024 року Черкаси справа №925/32/24
Суддя Господарського суду Черкаської області Костянтина ДОВГАНЯ, розглянувши позовну заяву Приватного підприємства СИГМА-С до Приватного акціонерного товариства Черкаський асфальтобетонний завод про стягнення 62 696,82 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач подав до суду позовну заяву про стягнення з відповідача 50 477,30 грн. втрат внаслідок інфляції та 12 219,52 грн. 3% річних за неналежне виконання грошових зобов`язань по договору № 43 на охорону об`єкта від 01 січня 2016 року за період з 01.01.2022 по 31.12.2023.
Ухвалою суду від 04.01.2024 позовну заяву Приватного підприємства СИГМА-С залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків, а саме: протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), про що повідомити суд.
17.01.2024 від позивача - Приватного підприємства СИГМА-С до Господарського суду Черкаської області надійшли докази усунення встановлених ухвалою від 04.01.2024 недоліків позовної заяви.
Таким чином, недоліки позовної заяви позивачем усунуті. Наразі підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення її чи відмови у відкритті провадження відсутні, тому відповідно до ст. 176 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК) України позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
У позовній заяві позивач просив суд здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Оскільки, ціна заявленого позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому справа відповідно до положень п. 1 ч. 5 ст. 12, ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною і підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
За приписами ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частиною 5 ст. 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Виходячи з викладених у позовній заяві обставин, враховуючи приписи названого вище законодавства, суд дійшов до висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтями 12, 46, 121, 176, 234, 247, 250, 252 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження у справі і проводити її розгляд у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
2. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов у відповідності з вимогами статей 165, 178 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання цієї ухвали.
3. Встановити для позивача строк для подання відповіді на відзив - протягом трьох днів з дня одержання відзиву і для відповідача строк для подання заперечення на відповідь на відзив протягом трьох днів з дня одержання відповіді на відзив.
4. Направити позивачу і відповідачу копію даної ухвали.
5. Повідомити учасникам справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/
Роз`яснити відповідачу, що 18.10.2023 введено в дію Закон України №3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами і відповідно до вимог ст.6 ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків, серед яких залишення позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги без руху, повернення окремих заяв, клопотань, заперечень, неврахування судом відзиву тощо.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Костянтин ДОВГАНЬ
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116382352 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Довгань К.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні