ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 620/9050/22 Головуючий у І інстанції - Тихоненко О.М.
Суддя-доповідач - Мельничук В.П.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2024 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Мельничука В.П.,
суддів: Костюк Л.О., Оксененка О.М.,
при секретарі: Чорної К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2023 року у справі за адміністративним позовом Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИЛА:
15 грудня 2022 року Державна служба України з безпеки на транспорті звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір», в якому просила стягнути з Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» до Державного бюджету України штраф у розмірі 272 000,00 грн.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2022 року позовну заяву було залишено без руху та надано Державній службі України з безпеки на транспорті 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання обґрунтованої заяви про поновлення строку звернення до суду з доказами поважності його пропуску.
Вказана ухвала суду була отримана Державною службою України з безпеки на транспорті 27.12.2022. Станом на 12.01.2023 вимоги ухвали суду від 20.12.2022 не були виконані, у зв`язку з чим ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2023 року позовну заяву повернуто Позивачу.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2023 року апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті задоволено, ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2023 року скасовано та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23 травня 2023 року заяву Державної служби України з безпеки на транспорті про поновлення пропущеного строку звернення до суду задоволено; поновлено Державній службі України з безпеки на транспорті строк для звернення до суду з позовом про стягнення штрафу у справі № 620/9050/22; справу було призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
15 червня 2023 року, в строк для подання відзиву на позов, до суду першої інстанції надійшов зустрічний позов Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов Державної служби України з безпеки на транспорті (відділу державного нагляду (контролю) у Чернігівській області) від 22 лютого 2022 року, а саме: № СВ001 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн; № СВ002 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн; № СВ003 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн; № СВ004 про застосування адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 червня 2023 року розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання, об`єднано зустрічний позов Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов в одне провадження з первісним позовом Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» про стягнення штрафу.
В підготовчому судовому засіданні представником Державної служби України з безпеки на транспорті заявлено клопотання про залишення позовної заяви Приватного підприємства Виробничо-комерційна фірма Курсір до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов без розгляду, в зв`язку з пропуском шестимісячного строку звернення до суду.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2023 року клопотання представника Відповідача за зустрічним позовом про залишення позовної заяви без розгляду задоволено.
Позовну заяву Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов залишено без розгляду.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нове судове рішення, яким направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
В апеляційній скарзі Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» посилається на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що загальновідомою обставиною, яка не підлягає доведенню є той факт, що 24 лютого 2022 року на території України діє правовий режим воєнного стану. Упродовж квітня-серпня 2022 року здійснювались масовані обстріли Чернігівщини, в тому числі із застосуванням ракетного озброєння. Таким чином, зазначені обставини впливали на можливість виконання своїх процесуальних обов`язків внаслідок створення особливо небезпечних умов для життя та здоров`я жителів міста.
Крім того, період часу з початку повномасштабного вторгнення та по кінець квітня 2022 року приватне підприємство та автомагазин ПП ВКФ «Курсір», який знаходиться в орендованому приміщенні за адресою м. Чернігів, вул. Любецька, 66, не здійснював господарську діяльність. Після повернення до виконання трудових функцій директором магазину 02 травня 2022 року була підготовлена та подана доповідна записка, відповідно до якої на час поновлення роботи 02 травня 2022 року вхідні двері автомагазину були зламані, будівля та приміщення магазину не охоронялось, в приміщення магазину були відсутні, у тому числі, листи, отримані від Державної служби України з безпеки на транспорті.
У зв`язку із зазначеним причини пропуску Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» строку звернення до суду із позовною заявою є поважними.
Відзиву Державної служби України з безпеки на транспорті на апеляційну скаргу Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» до суду апеляційної інстанції не надходило, що не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Залишаючи без розгляду зустрічний адміністративний позов Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувані постанови про застосування штрафних санкцій отримані Приватним підприємством 23 лютого 2022 року.
Таким чином, строк звернення до суду для Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» за зустрічним позовом тривав 6 місяців, включно по 23 серпня 2022 року.
Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» за зустрічним позовом звернувся до суду лише 15 червня 2023 року, тобто з пропуском строку звернення до суду, встановленого КАС України.
Отже, лише посилання на введення воєнного стану на території України не може бути поважною причиною для поновлення строку на подання позовної заяви без зазначення конкретних обставин, які вплинули на своєчасність звернення до суду та без надання відповідних доказів того, як саме введення військового стану вплинуло на роботу Позивача, що в свою чергу обумовило пропуск строку на звернення до суду.
Також, суд першої інстанції зазначив, що навіть з урахуванням воєнного стану, строк звернення до суду пропущено, оскільки з 25 квітня 2022 року Чернігівська область не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій або в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а тому 25.10.2022 був останній день для звернення Приватним підприємством Виробничо-комерційна фірма Курсір до суду з відповідним позовом.
Також суд першої інстанції не прийняв посилання представника Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір», як на підставу поважності пропуску строку звернення до суду, на доповідну записку та акт огляду орендованого приміщення, оскільки у Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» було достатньо часу, з 02.05.2022 для відновлення документів та вчасного звернення до суду з відповідним позовом.
Крім того Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» не надано жодних доказів звернення до правоохоронних органів, у встановленому законодавством України порядку, з приводу факту зникнення документів.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов висновку, що Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» не надано відповідних доказів щодо об`єктивної неможливості звернення до суду у строк встановлений КАС України.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції та вважає його обґрунтованим з огляду на таке.
Частинами 3 та 4 статті 123 КАС України передбачено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Верховним Судом у постанові від 19 січня 2021 року у справі № 440/4686/19 вказано, що відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Статтею 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси. Суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Отже, право звернення до суду є невід`ємним особистим правом особи, чи правом суб`єкта владних повноважень, яке реалізовується в порядку, встановленому КАС України. Способом реалізації цього права є звернення зацікавленої особи до суду з позовом.
У свою чергу, звернення до суду з позовом є підставою для виникнення процесуальних відносин, пов`язаних з вирішенням спору по суті. Звернення до суду і судове провадження повинно здійснюватися у відповідності до вимог чинного законодавства, зокрема, процесуальних норм щодо порядку провадження в адміністративних справах.
Разом з тим, законодавець встановлює певні обмеження такого права, зокрема, шляхом встановлення строку звернення до адміністративного суду, процесуальної форми та порядку звернення.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС певних процесуальних дій.
Законодавче закріплення строків звернення з адміністративним позовом до суду є гарантією стабільності публічно правових відносин, призначенням якої є забезпечення своєчасної реалізації права на звернення до суду, забезпечення стабільної діяльності суб`єктів владних повноважень при здійсненні управлінських функцій, дисциплінування учасників адміністративного судочинства.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого публічно-правові відносини можуть вважатися спірними.
Як зазначено Верховним Судом у постанові від 20 квітня 2023 року у справі № 140/16207/21, при вирішенні питання про поновлення строку, в межах кожної конкретної справи, суд надає оцінку обставинам, які слугували перешкодою для своєчасного звернення до суду, у взаємозв`язку із: тривалістю строку, який пропущено; поведінкою сторони протягом цього строку; діями, які він вчиняв, і чи пов`язані вони з готуванням до звернення до суду та оцінювати їх в сукупності.
Так, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Надалі дія воєнного стану в Україні продовжувалася згідно з Указами Президента України і останній триває й досі.
Колегія суддів Верховного Суду зауважила, що введення воєнного стану може бути визнано судом поважною причиною пропуску відповідного процесуального строку або його продовження за умови, якщо пропуск строку знаходиться в прямому причинному зв`язку з такою обставиною.
Верховний Суд наголосив, що саме по собі посилання на введення воєнного стану на території України не може бути поважною причиною для поновлення або продовження відповідного процесуального строку для органу державної влади без зазначення конкретних обставин, які вплинули на своєчасність звернення до суду та без надання відповідних доказів того, як саме введення воєнного стану вплинуло на роботу такого органу, що, в свою чергу, обумовило пропуск відповідного строку або необхідність його продовження.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Державною службою України з безпеки на транспорті (Відділом державного нагляду (контролю) у Чернігівській області) прийнято постанови від 22 лютого 2022 року, а саме:
- № СВ001 про застосування до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн;
- № СВ002 про застосування до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн;
- № СВ003 про застосування до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн;
- № СВ004 про застосування до Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» адміністративно-господарського штрафу у розмірі 4000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 68 000 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, постанови про застосування штрафних санкцій отримано Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» 23 лютого 2022 року.
Таким чином, строк звернення до суду для Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» із зустрічним позовом тривав 6 місяців, тобто по 23 серпня 2022 року включно.
Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» із зустрічним позовом звернувся до суду з відповідним позовом лише 15.06.2023, тобто з пропуском строку звернення до суду, встановленого КАС України.
Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» в апеляційній скарзі посилається на введення воєнного стану на території України, як підставу пропуску строку звернення до суду із зустрічним адміністративним позовом.
Відповідно до матеріалів справи, місцезнаходження Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» є м. Чернігів.
Проте, згідно Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25.04.2022, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.04.2022 за № 453/37789, зокрема Чернігівська область виключена із вказаного Переліку.
Таким чином, Чернігівська область з квітня 2022 року і по теперішній час не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій або в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Навіть з урахуванням того, що з 25 квітня 2022 року Чернігівська область не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій або в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), 25.10.2022 був останній день для звернення Приватним підприємством Виробничо-комерційна фірма Курсір до суду з відповідним зустрічним позовом.
Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» в апеляційній скарзі також було зазначено, що період часу з початку повномасштабного вторгнення та по кінець квітня 2022 року Приватне підприємство та автомагазин ПП ВКФ «Курсір», який знаходиться в орендованому приміщенні за адресою м. Чернігів, вул. Любецька, 66, не здійснював господарську діяльність. Після повернення до виконання трудових функцій директором магазину 02 травня 2022 року була підготовлена та подана доповідна записка, відповідно до якої на час поновлення роботи 02 травня 2022 року вхідні двері автомагазину були зламані, будівля та приміщення магазину не охоронялось, в приміщення магазину були відсутні, у тому числі, листи, отримані від Державної служби України з безпеки на транспорті.
Проте, колегія суддів звертає увагу, що суд першої інстанції правомірно не прийняв посилання представника Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір», як на підставу поважності пропуску строку звернення до суду, на доповідну записку та акт огляду орендованого приміщення, оскільки у Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» було достатньо часу, з 02.05.2022 для відновлення документів та вчасного звернення до суду з відповідним позовом.
Крім того Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» не надано жодних доказів звернення до правоохоронних органів, у встановленому законодавством України порядку, з приводу факту зникнення документів.
Отже, лише посилання на введення воєнного стану на території України не може бути поважною причиною для поновлення строку на подання позовної заяви без зазначення конкретних обставин, які вплинули на своєчасність звернення до суду та без надання відповідних доказів того, як саме введення військового стану вплинуло на роботу Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір», що в свою чергу обумовило пропуск строку на звернення до суду.
Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом в ухвалі від 23 травня 2022 року у справі № 640/11534/21.
З огляду на викладене, оскільки Приватним підприємством «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» пропущено строк звернення до суду з даним зустрічним адміністративним позовом, а наведені ним причини пропуску цього строку не дають підстав для визнання їх поважними та, відповідно, поновлення строку звернення до суду, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про залишення вказаного зустрічного адміністративного позову без розгляду, з чим погоджується і колегія суддів.
Оцінюючи інші доводи апеляційної скарги, колегія суддів зазначає, що згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 09 грудня 1994 року, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
При цьому, згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Положеннями ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Розглянувши доводи Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір», викладені в апеляційній скарзі, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства України, колегія суддів вважає, що ухвалу суду першої інстанції постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування не вбачається, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції про залишення зустрічного адміністративного позову без розгляду - без змін.
Керуючись статтями 241, 242, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Курсір» залишити без задоволення, а ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2023 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий-суддя: В.П. Мельничук
Судді: Л.О. Костюк
О.М. Оксененко
Повний текст складено 18.01.2024 року.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116395858 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо організації господарської діяльності, з них |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мельничук Володимир Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні