Ухвала
від 18.01.2024 по справі 607/179/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позову без руху

18.01.2024 Справа №607/179/24 Провадження №2/607/38/2024

Суддя Тернопільськогоміськрайонного судуТернопільської областіДзюбич В.Л.,при вирішенніпитання проприйняття позовноїзаяви ОСОБА_1 до Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості про зобов`язання вчинити дії,

у с т а н о в и в :

03.01.2024 позивач ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» звернувся до суду з позовом до Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості про зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 08.01.2024 позовну заяву позивача ОСОБА_1 залишено без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Вказаних вимог позивач не виконав, оскільки до позовної заяви не додано доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Жодних доказів того, що позивач звільнений від справи судового збору позовна заява не містить, як і не містить клопотання про звільнення його від сплати судового збору чи відстрочення такої сплати.

Таким чином позивач повинен сплатити судовий збір за немайновою вимогою, відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1 211, 20 грн.).

Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України позивачу надано п`ятиденний термін з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених недоліків.

15.01.2024 позивачем ОСОБА_1 на виконання ухвали суду від 08.01.2024 через підсистему «Електронний суд» надіслано суду додаткові пояснення у справі. Зі змісту вказаних пояснень вбачається, що в позовній заяві міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору, а також, що відповідач згідно вимог законодавства зобов`язаний мати зареєстрований електронний кабінет (юридичні особи, органи державної влади всі зобов`язані) де надсилаються автоматично усі подані документи.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, в них дійсно міститься клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору на підставі п.3 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», яке судом розглянуте по суті не було, а тому вирішуючи вказане клопотання суд зазначає наступне.

Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно довимог п.3ч.1,ч.2ст.8Закону України«Про судовийзбір»,враховуючи майновийстан сторони,суд можесвоєю ухвалоюза їїклопотанням відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору напевний строк,але недовше ніждо ухваленнясудового рішенняу справіза умов,що предметомпозову єзахист соціальних,трудових,сімейних,житлових прав,відшкодування шкодиздоров`ю.Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Даною статтею передбачено право суду (у визначених виключних випадках), а не обов`язок, щодо звільнення позивача від сплати судового збору, відстрочити чи розстрочити такої сплати.

З аналізу ст. 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що законодавець, застосувавши конструкцію "суд, враховуючи майновий стан сторони, може…", тим самим визначив, що питання звільнення, зменшення розміру, відстрочення чи розстрочення сплати судового збору осіб, є правом, а не обов`язком суду навіть за наявності однієї з умов для такого звільнення, зменшення розміру, відстрочення чи розстрочення.

З огляду на вище зазначене, суд не вбачає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, так як позивач є особою працездатного віку, яким не доведено належними та допустимими доказами його важкий матеріальний стан.

Беручи до уваги вище зазначене, суд не вбачає підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, оскільки останнім не надано доказів, які б підтверджували його важкий майновий стан.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за немайновою вимогою, відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб (1 211, 20 грн.).

Що ж стосується тверджень позивача, викладених ним у додаткових поясненнях, що «відповідач по законодавству вже зобов`язаний мати зареєстрований електронний кабінет (юридичні особи, органи державної влади всі зобов`язані) де надсилаються автоматично усі подані документи», Суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.7 ст. 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Додатково Суд зауважує, що єдиною підставою для звільнення позивача від обов`язку надсилання копій документів іншому учаснику справи є лише обставина якщо такий учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його. Однак, про наявність вказаної обставини позивач повинен зазначити у позові.

Я вбачається із автоматизованої системи документообігу суду, судом було зареєстровано позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості про зобов`язання вчинити дії, та сформовано обліково-статистичну картку на цивільну справу, у яку були внесені відомості про учасників справи, зокрема відповідача.

Водночас, як вбачається із п. 8 «Учасники справи» обліково-статистичної картки на цивільну справу (позовну провадження), учасник справи «Відповідач» - Тернопільська філія Тернопільського обласного центру зайнятості, не зареєстрований в ЕС.

Таким чином, Суд приходить до переконання, що твердження позивача, викладені ним у додаткових поясненнях є підставними, а тому в силу вимог ч. 7 ст.43 ЦПК України, позивач звільнений від обов`язку надсилання копій документів іншому учаснику справи, оскільки такий учасник справи відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його.

Враховуючи вище наведене, Суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості про зобов`язання вчинити дії, слід повторно залишити буз руху, надавши йому строк п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків, а саме: сплатити судовий збір у сумі 1 211, 20 грн. та подати суду оригінал платіжних документів про сплату судового збору.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и в :

Відмовити в задоволені клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору.

Позовну заяву ОСОБА_1 доТернопільської філіїТернопільського обласногоцентру зайнятостіпро зобов`язаннявчинити дії повторно залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

СуддяВ. Л. Дзюбич

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення18.01.2024
Оприлюднено22.01.2024
Номер документу116412870
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —607/179/24

Ухвала від 24.01.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

Ухвала від 08.01.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні