Справа № 2-2934/11
Провадження № 2-во/712/6/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2024 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого судді Романенко В.А.
за участю секретаря Мельник А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про виправлення описки, в якій просить виправити помилку в рішенні суду від 22.06.2011 року (справа № 2-2934/11) не вірно указана дата укладення шлюбу, зазначено 31 серпня 2066 року, а правильно 31 серпня 2006 року.
Сторони в судове засідання не з`явились.
Згідно ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про виправлення допущеної судом описки, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності,які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання.
Внесення виправлень у судове рішення (ухвалу), якенепідлягаєпримусовому виконанню, строком не обмежено.
При виготовленні рішення суду були допущені описки, які мають бути виправлені.
Керуючись ст.ст. 269 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Виправити описки, допущені в рішенні Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 червня 2006 року, у цивільній справі № 2-2934/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, а саме перший абзац мотивувальної частини вважати наступного змісту:
« ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що 31 серпня 2006 року між сторонами був укладений шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Черкаси Черкаського міського управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 1333.».
Відповідно дост.261ЦПКУкраїниухвала набираєзаконноїсилинегайно післяїїпроголошення,якщо іншенепередбаченоцим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
На ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга, у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
Головуючий: В.А. Романенко
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 23.01.2024 |
Номер документу | 116433006 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Романенко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні