Справа № 953/4310/23
н/п 2/953/542/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" січня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Бородіної Н.М.,
за участю секретаря Кривенко Т.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Київський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків), Сьома Харківська міська державна нотаріальна контора, про зняття арешту з майна,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до відповідача ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Київський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків), Сьома Харківська міська державна нотаріальна контора, про зняття арешту з майна, а саме квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
До суду від позивача, через уповноваженого представника, надійшла уточнена позовна заява.
За ч.2, ч.3 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на те, що процесуальним законом не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про «доповнення» або «уточнення» позовних вимог. Тому в разі надходження до суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: подання іншого (ще одного) позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об`єднання позовних вимог, чи зміну предмета або підстав позову. При цьому при поданні вказаних заяв (клопотань) позивач має дотримуватися правил вчинення відповідної процесуальної дії, недодержання яких тягне за собою процесуальні наслідки, передбачені ЦПК України.
Позивачем, через уповноваженого представника подана уточнена позовна заява, в якій ні предмет, ні підстави не змінюються.
Подання уточненого позову положеннями ЦПК України непередбачено, внаслідок чого підстави для її прийняття до розгляду відсутні.
Також позивачем окремо подано клопотання про залучення третіх осіб у якості співвідповідачів.
За ч.1 ст. 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
Враховуючи, що це право позивача заявляти відповідне клопотання та вирішувати хто саме має відповідати за його вимогами, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити та залучити третіх осіб у якості співвідповідачів.
За п.4ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити,в томучислі зміст позовних вимог: якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Враховуючи задоволення клопотання позивача та залучення у справі співвідповідачів, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона не містить змісту позовних вимог щодо кожного відповідача.
Керуючись ст. ст.49, 76, 84, 189, 260 ЦПК України, суд-
ухвалив:
Відмовити в прийнятті до розгляду позовної заяви в уточненій редакції
Залучити у якості співвідповідачів Київський відділ державної виконавчої служби у м.Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), Четверту Харківську міську державну нотаріальну контору.
Цивільний позов ОСОБА_1 до Київського відділу державної виконавчої служби у м.Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), Четвертої Харківської міської державної нотаріальної контори, про зняття арешту з майна залишити без руху, надавши позивачу строк п`ять днів з моменту отримання копії ухвали, належним чином оформленої позовної заяву із зазначенням змісту позовних вимог, щодо кожного відповідача. Позов подати в примірниках для суду та відповідачів ітретіхосіб(занаявності).В разі подання виправленої позовної заяви в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Бородіна Н.М.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 23.01.2024 |
Номер документу | 116438682 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Бородіна Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні