Справа № 513/79/24
Провадження № 2/513/244/24
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2024 року суддя Саратського районного суду Одеської області Рязанова К.Ю., перевіривши виконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: орган опіки та піклування Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Служба у справах дітей Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про визначення місця проживання дитини, -
у с т а н о в и в:
Представник позивача звернулася до Саратського районного суду Одеської області з позовною заявою про визначення місця проживання дитини.
Вивчивши подані матеріали, вважаю за необхідне подану заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, виходячи з таких підстав.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до позовної заяви.
Так, за приписами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 83 ЦПК України).
Так, вбачається, що у своїй позовній заяві позивач заявляє вимоги щодо визначення місця проживання їх спільною з відповідачкою дитини: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із батьком, ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Однак, всупереч наведеним вимогам закону, в позовній заяві відсутні посилання на докази, про достатність доходу позивача для утримання дитини, характеристика з місця роботи, у разі його працевлаштування, правовстановлюючі документи на житлове приміщення, де проживає дитина, а також зареєстрована відповідачка, характеристики з місця навчання дитини.
Під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини участь органу опіки та піклування є обов`язковою, а позивач до заяви про визначення місця проживання дитини повинен надати висновок органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини з одним із батьків, характеристики з місця проживання, роботи, місця навчання дитини (гуртків), медичні довідки (суд обов`язково враховує стан здоров`я і батьків, і дитини), довідки про доходи (інші документи, які підтверджують матеріальне становище заявника), акти обстеження житлово-побутових умов, документи, що підтверджують право власності на житло. Правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15 січня 2020 року у справі № 200/952/18 (провадження №61-14859св19)
Згідно положень ч.2 ст. 161 СК України орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
Також, до позову не долучено довідку МВС щодо відсутності у позивача судимості, не долучено сертифікатів лікарів нарколога та психіатра.
Крім того, суд звертає увагу, що за змістом наведеного в позові обґрунтування, позовна заява не містить викладення фактичних обставин та посилань на докази наявності спору між позивачем та відповідачкою щодо визначення місця проживання дитини сторін, до позову не долучені докази на підтвердження таких обставин.
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позивачем не дотримані вищенаведені положення ЦПК України, позовна заява має бути залишена без руху відповідно з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 27, 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: орган опіки та піклування Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, Служба у справах дітей Плахтіївської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про визначення місця проживання дитини, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали та попередити що у разі невиконання ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К. Ю. Рязанова
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116460886 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Рязанова К. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні