Ухвала
від 22.01.2024 по справі 592/8083/18
КАСАЦІЙНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2024 року

м. Київ

справа № 592/8083/18

провадження № 51-350впс24

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

розглянувши подання Сумського апеляційного суду про направлення з одного суду апеляційної інстанції до іншого кримінального провадження (справа № 592/8083/18) за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України,

встановив:

До Верховного Суду в порядку, передбаченому ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), надійшло вказане вище подання, яке обґрунтовується тим, що в Сумському апеляційному суді неможливо провести автоматизований розподіл указаних вище матеріалів кримінального провадження через відсутність необхідної кількості суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, адже усі судді цієї палати не можуть розглядати це провадження, оскільки брали участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування.

Учасників судового провадження повідомлено про час та місце розгляду подання, проте для розгляду вони не прибули, що не перешкоджає вирішенню питання.

Перевіривши наведені доводи, дослідивши наявні матеріали кримінального провадження, колегія суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду дійшла висновку, що указане вище поданняпідлягає задоволенню з огляду на таке.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) встановлено, що кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

Частиною 3 ст. 34 КПК передбачено, зокрема, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Відповідно до ч. 4 ст. 31 КПК кримінальне провадження в апеляційному порядку здійснюється колегіально судом у складі не менше трьох суддів, крім випадків, передбачених частиною дванадцятою цієї статті, при цьому кількість суддів має бути непарною.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 76 КПК суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій, крім випадків перегляду ним в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, яка була постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

Як убачається з матеріалів кримінального провадження, до Сумського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 , на вирок Зарічного районного суду м. Суми від 07 грудня 2023 року.

Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Сумського апеляційного суду від 10 січня 2024 року визначення колегії суддів не відбулось у зв`язку з тим, що не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Зі звіту про неможливість розподілу справи між суддями від 10 січня 2024 року вбачається, що до складу судової палати з розгляду кримінальних справ Сумського апеляційного суду входять двоє суддів, а саме: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , яких було виключено з автоматизованого розподілу, через недопустимість їх повторної участі в розгляді справи.

Таким чином, у Сумському апеляційному суді відсутні судді судової палати з розгляду кримінальних справ, які можуть брати участь у провадженні з перегляду в апеляційному порядку вироку Зарічного районного суду м. Суми від 07 грудня 2023 року.

За таких обставин подання Сумського апеляційного суду підлягає задоволенню, тому кримінальне провадження (справа № 592/8083/18) за обвинуваченням ОСОБА_4 необхідно направити на розгляд до Харківського апеляційного суду з підстави, передбаченої п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК, оскільки в Сумському апеляційному суді неможливо утворити склад суду для здійснення провадження в апеляційному порядку.

Керуючись ст. 34 КПК, Верховний Суд

постановив:

Подання Сумського апеляційного суду задовольнити.

Кримінальне провадження (справа № 592/8083/18) за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України, направити на розгляд до Харківського апеляційного суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудКасаційний кримінальний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення22.01.2024
Оприлюднено24.01.2024
Номер документу116487730
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —592/8083/18

Ухвала від 27.05.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Шабельніков С. К.

Ухвала від 24.05.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Шабельніков С. К.

Ухвала від 06.02.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Шабельніков С. К.

Ухвала від 01.02.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Шабельніков С. К.

Ухвала від 22.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Ковтунович Микола Іванович

Вирок від 07.12.2023

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Клімашевська І. В.

Ухвала від 25.01.2022

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Капкін О. Б.

Ухвала від 07.09.2021

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Капкін О. Б.

Ухвала від 05.01.2021

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Капкін О. Б.

Ухвала від 14.12.2020

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Капкін О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні