Справа №173/3268/23
Провадження №2/173/173/2024
У Х В А Л А
про відкриття провадження по справі
23 січня 2024 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до Першої кам`янської державної нотаріальної контори (Дніпропетровськаобласть,м.Кам`янське вул.Медична,буд.3)
Верхньодніпровської міськоїради Дніпропетровськоїобласті (Дніпропетровська область, Кам`янський район, м. Верхньодніпровськ, пр. Шевченка, буд. 21)
про визнання незаконною та скасування постанови державного нотаріуса та
визнання права оренди земельних ділянок в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі Позивач)звернулася доВерхньодніпровського районногосуду Дніпропетровськоїобласті зпозовом до Першої кам`янської державної нотаріальної контори (далі Відповідач-1), Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області (далі Відповідач-2) про визнання незаконною та скасування постанови державного нотаріуса та визнання права оренди земельних ділянок в порядку спадкування.
Ухвалою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 25.10.2023 року вищевказаний позов залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення недоліків.
20.12.2024 року на виконання вимог вищевказаної ухвали суду до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області позивачем були подані заява та додані матеріали для усунення недоліків.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Вказана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), підстави для відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
За таких обставин суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до частини 2 статті 187ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Положеннями частини 2 статті 19ЦПК України унормовано, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
В силу приписів частини 4 статті 274ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, зокрема, щодо спадкування.
У даному випадку, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг і характер доказів у справі, а також значення справи для сторін, з огляду на необхідність дотримання основних засад цивільного судочинства, зазначених у статті 2ЦПК України та з метою недопущення порушення передбачених статтею 43ЦПК України процесуальних прав учасників справи, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження.
Так,положеннями ЦПКУкраїни передбачено, що у випадку розгляду справи в порядку загального позовного провадження проводиться підготовче провадження, завданнями якого є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (частина 1 статті 189 ЦПК України).
Відповідно до статті 196ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 19, 53, 187, 260, 261 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 173/3268/23.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 26.04.2024 р. о 09 год. 00 хв., яке відбудеться у приміщенні Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області (Дніпропетровська область, місто Верхньодніпровськ, вул. Яблунева, буд. 47, зал. № 2).
4. Викликати у підготовче засідання сторін, явку яких визнати обов`язковою.
5. Встановити Відповідачустрок - п`ятнадцять днів з дня отримання (вручення)копії даної ухвали про відкриття провадження у справі для подання до суду відзиву на позовну заяву, оформленого відповідно до вимог статті 178 ЦПК України; забезпечити надіслання (надання) Позивачу та Третім особам копії відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
6. Роз`яснити Відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 191 ЦПК України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, Відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 83 ЦПК України).
7. Встановити Третімособам строк для подання письмових пояснень в порядку статті 181ЦПК України щодо заявленого позову з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову до 26.04.2024 року.
8. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду в строк до 26.04.2024 з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 183 Цивільного процесуального кодексу України.
9. Звернути увагусторін на положення статей 81, 83, 84 ЦПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
10. Попередити сторін, що відповідно до частини 2 статті 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
11. Роз`яснити сторонам, що копії письмових та електронних доказів, які подаються, повинні бути оформлені у відповідності до вимог статей 95, 100 ЦПК України.
12. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу одночасно з копією даної ухвали надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
13. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
14. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://vd.dp.court.gov.ua/sud0406///.
Суддя С.М. Бурхан
Суд | Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 25.01.2024 |
Номер документу | 116488371 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Бурхан С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні