Рішення
від 23.01.2024 по справі 754/4926/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/571/24

Справа №754/4926/23

РІШЕННЯ

Іменем України

23 січня 2024 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Панченко О.М.,

при секретарі - Сарнавському М.О.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Вак О.В. в режимі відеоконференції,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 в якій просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заочним рішенням Деснянського районного суду м.Києва від 25.05.2023 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Постановлено стягувати з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі, а саме в розмірі 5 000,00 грн. (п`ть тисяч) щомісячно, та аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у твердій грошовій сумі, а саме в розмірі 5 000,00 грн. (п`ть тисяч) щомісячно, починаючи стягнення з 17.04.2023 і до досягнення дітьми повноліття. Стягнуто з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави 1073,60 грн. судового збору.

28.07.2023 від відповідача ОСОБА_3 надійшла заява про перегляд заочного рішення від 25 травня 2023 року.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 14.08.2023 року заяву відповідача ОСОБА_3 про перегляд заочного рішення суду від 25.05.2023 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задоволено. Поновлено відповідачу строк на подання заяви про перегляд заочного рішення суду. Заочне рішення суду від 25.05.2023 року - скасовано. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 31.10.2023 року витребувано по справі докази.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 26.12.2023 року заяву представника відповідача - адвоката Вак О.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задоволено.

Позивачка в судовому засіданні не відмовлялась від заявлених позовних вимог, однак так як згідно витребуваних судом доказів вбачається відсутність у відповідача коштів, то вважає, що стягнення аліментів на її користь на утримання дітей у розмірі 1/3 частини від усіх видів доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку буде справедливим.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову в частині стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей в твердій грошовій сумі. Проте сторона відповідача не заперечує щодо стягнення аліментів на двох дітей з ОСОБА_3 у розмірі 1/3 частини від усіх видів доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Суд, вислухавши учасників, дослідивши та оцінивши докази, що містяться в матеріалах справи, дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що за час шлюбу з 22.11 2008 року у сторін народилась неповнолітні діти - донька ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження від 30 серпня 2017 серії НОМЕР_2 , виданого Печерським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис №4547 та син - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження від 10 грудня 2019 року серії НОМЕР_3 , виданого Солом`янським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис №5377.

Згідно довідки № 2971656 про реєстрацію місця проживання особи Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Деснянської РДА - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 з 20.06.1989 року і по теперішній час.

Згідно довідки № 70715448 про реєстрацію місця проживання особи Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Деснянської РДА - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 02.06.2021 і по теперішній час.

Згідно витягу № 2023/002892086 з реєстру територіальної громади (Київської територіальної громади) - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 з 02.01.2019 і по теперішній час.

Частиною 3 статті 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Згідно зі статтею 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Відповідно до частини 1 - 3 статті 183 Сімейного кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Частиною 1 статті 13 Цивільного процесуального кодексу передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до положень статей 76 - 81 Цивільного процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Як вбачається з довідки №1 від 17.04.2023 про доходи ОСОБА_3 , який дійсно працює водієм автотранспортних засобів у ФОП ОСОБА_7 згідно трудового договору від 16.05.2023 б/н, форма працевлаштування основна, в період з травня 2023 року по червень 2023 року загальна сума нарахованої заробітної плати становить 10 350,00 грн. Також, як вбачається із виписки АТ "Державний ощадний банк України" про рух коштів за запитуваний період згідно ухвали суду, фактичний залишок на усіх відкритих рахунках - 0,00 грн.

З урахуванням положень частини 2 статті 183 Сімейного кодексу України, при ухваленні судового рішення належить визначити єдину частку від заробітку (доходу) платника аліментів у розмірі 1/3 частки.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та необхідність стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_3 в розмірі 1/3 частки його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Частиною 1 статті 191 Сімейного кодексу України визначено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Відтак, оскільки ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів 17.04.2023, з урахуванням статті 191 Сімейного кодексу України, їх стягнення належить здійснювати саме з дати звернення до суду.

Згідно зі статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, з відповідача на користь держави належить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 211 грн 20 коп.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 12, 81, 141, 206, 263 - 265, 268, 430 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей - задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (РНОКПП - НОМЕР_4 ), зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та неповнолітнього сина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/3 частини від усіх видів доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 17.04.2023 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП - НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави 1211,20 грн. судового збору.

Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Панченко

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.01.2024
Оприлюднено25.01.2024
Номер документу116493044
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —754/4926/23

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 23.01.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 23.01.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 31.10.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 14.08.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 25.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 18.04.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні